II Vijf maanden cel voor Robin Linschoten 7 installatie Bijzonder verre komeet ontdekt Kijk snel op DELTA.nl/niettezuinig Wetenschappers hebben de verste komeet ooit ontdekt. Het rotsblok vliegt op maar liefst 2,4 miljard kilometer af stand van de aarde. Dat is voorbij de planeet Saturnus. De komeet kreeg de naam K2 en heeft een lengte van onge veer 20 kilometer. Voor een komeet is dat gemiddeld. Er omheen zit een stofwolk van bijna 130.000 kilometer in doorsnee, zo'n tien keer zo groot als de aarde. In het ge bied waar hij nu is, is het on geveer 260 graden onder nul. De komeet komt uit de Oort- wolk, een gebied aan de rand van ons zonnestelsel, ver voorbij de planeten. In die re gio, vernoemd naar de Neder lander Jan Oort, zijn waar schijnlijk honderden miljoe nen kometen. De komeet werd in mei in Ha waï ontdekt, waarna de we tenschappers de ruimtetele scoop Hubble gebruikten om betere beelden te krijgen. Toen bleek dat de komeet in 2013 ook al eens was waarge nomen, maar de beelden wa ren toentertijd zo vaag dat hij over het hoofd werd gezien. Cellulitis is natuurlijk. We moeten het niet langer zien als iets walgelijks Driejaar cel geëist voor doodrijden stel Het Belgische OM eist drie jaar celstraf tegen Fouad E. M. uit Ossendrecht vanwege een ernstig verkeersongeval in Antwerpen van maart 2015. Hierbij kwamen een man en vrouw om het leven. E. M. reed in de auto 170 kilometer per uur. Een van de slachtof fers werd uit de auto geslin gerd en kwam terecht in het naastgelegen café. De impact van de aanrijding was enorm. Over een lengte van zo'n 200 meter en over de gehele breedte van de Noorderlaan in Antwerpen lagen de brok stukken verspreid. Doden op treinstation Uitbreiding slachthuis Kaasblokjes teruggeroepen De straf die Linschoten kreeg van de rechtbank Amsterdam kwam hard aan: vijf maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Dus zal Robin Linschoten twee maanden achter tralies verdwijnen. Dat is een zwaardere straf dan de 200 uur taakstraf die het Openbaar Ministe rie begin deze maand nog had ge ëist. De rechter vond die eis echter geen recht doen aan de ernst van het zaak. Linschoten, oud-staats secretaris en lang geleden een VVD-supertalent, heeft juist een voorbeeldfunctie, vindt de recht bank. Dat de voormalig politicus als leidinggevende van twee bedrijven, moedwillig zijn eigen boekhouder niet van de juiste financiële infor matie voorziet - ondanks herhaal delijke waarschuwingen - wordt hem dan ook zwaar aangerekend. Linschoten voerde enkele weken geleden aan dat hij extra te lijden heeft onder alle media-aandacht, in een poging de straf zo laag mogelijk te houden. Maar dat argument veegde de rechter van tafel. Ook Linschotens pogingen om zijn boekhouder de schuld te geven van de 'fouten' die zijn gemaakt, hielden geen stand. Als leidingge vende is hij verantwoordelijk en bovendien had de boekhouder Lin schoten herhaaldelijk gewaar schuwd. In totaal betaalde de oud staatssecretaris over de jaren 2010, 20ir en 2012101.600 euro te weinig omzetbelasting. Robin Linschoten was gisteren niet bij de uitspraak van de Amster damse rechtbank aanwezig. Wel was hij gisterochtend bij de over dacht van zijn dure woonboerderij in de Utrechtse gemeente Eemnes, die hij noodgedwongen moest ver kopen. Dat gebeurde trouwens al enkele maanden geleden en naar verluidt heeft Linschoten niet veel winst gemaakt op zijn huis. Tonnen in het rood Linschoten zegt door een aantal za kelijke missers en de problemen met de Belastingdienst sowieso geen cent meer te hebben en ton nen in het rood te staan. „Vanaf eind september sta ik op straat", zei hij al eerder en sinds gisteren heeft zijn woning in Eemnes inderdaad andere eigenaren. Dat gezin kwam gisteren toeval lig even kijken bij hun nieuw aan geschafte onderkomen. Veel wil den ze niet zeggen, wel dat ze Lin schoten gisteren bij het overdragen van het huis hadden ontmoet. „Maar het is niet aan ons om te zeg gen hoe hij erbij zat of wat hij zei." Waar de inmiddels 60-jarige Lin schoten nu vertoeft, is onduidelijk. Wel liet de VVD'er eerder weten dat het nog niet gedaan is met hem. „Ik zal dit allemaal zelf moeten op lossen," zei hij, in de overtuiging dat hem dat gaat lukken. zaterdag 30 september 2017 Nu de eerste 4 maanden vanaf] p/mnc HONOLULU Sophie Turner Het Britse plus-sizemodel deelde een foto van haarzelf voordat haar lichaam met door de beeldbewerkers was geperfectioneerd. ANTWERPEN BOMBAY Door een stormloop tijdens het spitsuur bij een spoorweg station in de Indiase stad Bombay zijn gisteren zeker vijf tien mensen om het leven gekomen, aldus bronnen bij de politie en het ziekenhuis. Meer dan twintig mensen raakten gewond. De stormloop bij het station Elphinstone ontstond op een voetgangersbrug tijdens een wolk breuk. TIELT Directeur Robert Molenaarvan Ani mal Rights is zwaar teleurgesteld dat het Belgische 'gru- welslachthuis' mag uitbreiden. „Op nieuw prevaleert het economisch gewin boven het welzijn en de rech ten van dieren." AURICH Zuivelfabrikant Rücker roept de 'Blancello Salade blokjes in Olie met Kruiden' terug. Er kunnen glassplin ters in belanden bij het opendraaien van de pot. De ma- teriaalfout werd ontdekt tijdens een reguliere kwaliteits controle. Het gaat om de kaasblokjes met houdbaar heidsdatum 4 fe bruari 2018. Er zijn geen meldingen van ongelukken. Weg uit Eemnes, op naar het gevang verbindt Bijna letterlijk verruilde oud staatssecretaris Robin Linscho ten gisteren zijn woonboerderij in Eemnes voor de cel. Van de rechter moet hij wegens belas tingfraude de gevangenis in. Zijn woning moest hij noodgedwon gen overdragen aan de nieuwe eigenaren. Victor Schildkamp Amterdam A Robin Linschoten kreeg een zwaardere straf, foto anp REFERENDUM LAATSTE OPROEP In Barcelona, de hoofdstad van Catalonië, kwamen giste ren duizenden mensen bijeen voor een laatste betoging in de aanloop naar het referendum morgen. Dan wordt ge stemd over onafhankelijkheid van Spanje, foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7