Paspoort Arjan Ederveen Janssen „Dat doen we niet hier. Nee!" Bars: „Ik wil ook eens iets aan jou vragen: mag ik het verhaal lezen voor publicatie?" „Feiten, hm. Dus als ik zeg: wat heeft de seksuele relatie met mijn vriend met jul lie hondennummer te maken - of moet ik dat nu al zeggen?" „Nee joh, dat valt wel mee. Ik heb alleen mijn twijfels over wat ik over de seks zeg. Maar als ik vooraf even kan zien hoe je het gebruikt, in welke context, dan vind ik het waarschijnlijk goed." De witte hond, Blaf, is van hemzelf. Maggy is van zijn moeder, maar woont bij Ederveen sinds zij twee jaar geleden in een verzorgingshuis ging wonen. „Ze dementeert en is minder eenzaam nu. Verder gaat het met ups en downs. Sommige momenten weet ze niet waarom ze daar zit, andere keren zegt ze: het is goed zo, ik word goed verzorgd. „Ze heeft altijd honden om zich heen gehad, ik vind het heel erg dat ze die nu niet meer heeft. Het ging echt niet meer toen ze nog thuis woonde. Ze liet 's mor gens drie keer de hond uit en de rest van de dag helemaal niet meer. Gaf haar veel te veel eten of juist helemaal niet. Als ik haar opzoek, neem ik de honden altijd mee. Dat vindt ze prachtig." „Je moet twee keer zo vaak bukken om die drollen in een plastic zak te stoppen. Anders heb je zo ruzie met de buren. Drollenterreur! Je krijgt soms al com mentaar als de hond op straat plast. Geboren 9 september 1956 in Hilversum. Loopbaan Speelt sinds de jaren 80 in tele visieprogramma's, films, musicals en toneelstukken. Ver werft bekendheid met programma's als Theo en Thea en Kreatief met Kurk, waarin hij samen met Tosca Niterink speelt. Krijgt in 1996 een Zilveren Nipkow- schijf voor het tv-programma 30 minuten. Privé Relatie met Howie. Baas van honden Blaf (links, 'een weesje uit Spanje') en Maggy (links boven, 'van mijn moeder'). Heeft al tijd honden gehad. „Een reu of teef, dat maakt me niet uit, ze komen op mijn pad. Trudie heb ik cadeau gekregen van Loes Luca. Daarna kwam Coby, die bij het Westerpark in Amsterdam onder de trein kwam, en toen Stuk." Dus het komt weieens voor dat u een andere man bij hem de deur uit ziet wandelen 's morgens? Heeft u het gevoel dat... Ja, om eventuele feitelijke onjuist heden recht te zetten. Dan zeg ik: we hebben vooraf af gesproken ook over andere zaken te praten. Maar als u een onderwerp vervelend vindt om te bespreken, dan houden we erover op. Is het niet veel werk, twee honden? magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74