WANNEER KAN IK NOG LOGEREN BIJ NIEUWE LIEFDE? I Column Monica genoot een zomer lang van haar 'supermoeder'. Nu zij vertrekt, begint een heel nieuwe episode. k leefde in een veilige bubbel de afgelo pen maanden. Mijn moeder logeerde in de zomervakantie bij ons om te helpen met de kinderen. Gewoon omdat het gezellig was, maar vooral om de harde val in de realiteit wat te verzachten. Man (ex-Man vanaf nu) woont vanaf 1 juli niet meer bij ons en kondigde bij vertrek met een aan veel op reis te moeten. De meis jes, die waren mijn zorg. Op zich prima, we hadden ook afgesproken dat ze bij mij zouden blijven wonen. Maar hoe gaat dat dan, in je eentje voor twee kinderen zor gen, fulltime werken en er ook nog een eigen leven op na houden? Dat gaat niet. Behalve als je een supermoeder hebt die komt helpen. Ze nam mijn hele huishouden over. Keukenkastjes bleken opgeruimd als ik thuiskwam van werk. De was schoon en opgevouwen. De vloer gestofzuigd. Huis werk van Oudste Dochter geoefend. Zij kookte, ik ruimde de keuken op. Zij maakte thee, ik haalde koekjes. Of ik niet kriegelig werd van een moeder in huis, vroegen deze en gene. Nou, nee. Ze hielp, maar was niet bemoeizuchtig. Als ik om zichtig peilde of ze het heel misschien niet erg zou vinden als ik een avondje bij Nieuwe Liefde zou logeren, zei ze: „Meisje, ga maar. Maak er gebruik van dat ik er ben. Geniet ervan." Ik kon haar wel zoenen, ware het niet dat we niet zo van het fysiek contact zijn in mijn familie. Vanavond gaat ze terug naar huis, naar Kaapstad. En begint mijn nieuwe leven zonder ex-Man pas echt. Ik heb een oppas geregeld. Een intelligente dame van 45 die ook nog eens heel goed taarten kan bakken en piano kan spelen (zegt ze). Zij haalt de kinderen van school en wacht tot ik om half zes thuis ben. Maar dan is er natuurlijk geen moeder meer die het huis al een beetje op orde heeft en vraagt of ik een fijne dag heb gehad. Wanneer kan ik nog logeren bij Nieuwe Liefde? Hoe moet dat als ik een avondje uit wil? Een mailtje van collega's die binnenkort willen gaan dansen, heb ik al beantwoord met: ja, leuk, maar ik moet eerst even een oppas regelen. En al die oppassen, hoeveel geld gaat me dat wel niet kosten? Zodadelijk kan ik niet eens meer uit. Ex-Man heeft toegezegd meer te zullen helpen en Nieuwe Liefde appt geruststel lende woorden dat het goed komt - ik kan toch ook naar jou toe komen? - maar ik ben zenuwachtig. Zenuwachtig voor het nieuwe leven. 41 Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. I IS Reageren? persgroep.nl Nieuw leven 61 zaterdag 30 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69