MetTroy geen vent meer nodig 2 3 Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Verschrikkelijk. Ik kon gewoon niet in slaap komen. Ik slaap al tijd slecht, maar dit keer ging het echt niet. Mijn paarden zijn namelijk gestolen en de politie doet er niks aan. Ik had ze geadopteerd omdat de boer ze niet meer kon ver zorgen. Ik wilde ze een goede oude dag geven. Nu heeft een handelaar het land overgenomen, in clusief de paarden. Maar ik heb de papieren van de paarden. Hij wil geld van me zien, terwijl het mij om de emotionele waarde gaat. Daar lig ik dan over te malen. Maar als ik heel verdrietig ben, klimt Troy bij me in bed. Dan ligt-ie als een vent naast me." „Ik werk nu vijf jaar als uitvaarton dernemer, gespecialiseerd in kinderuitvaarten. Maar sinds kort doe ik ook dierenuitvaarten. Ik baar dieren op bij mensen thuis en breng ze weg naar een crematorium of begraafplaats. Mijn droom is om een rouwcentrum voor dieren te openen. Dat bestaat nu nog niet. Als je dier overlijdt, moet je binnen een kwartier, hooguit twintig minuten afscheid nemen in een klein hokje bij een crema torium. In het rouwcen trum dat ik voor ogen heb, hebben mensen zes dagen lang, 24 uur per dag de tijd om afscheid te nemen van hun dier. Ja, ik heb altijd al van dieren gehouden. Vroeger hadden we thuis honden. En konijnen. Die heb ik nu ook, dertig maar liefst. Allemaal vrouwtjes, ze zitten in de schuur." „Ik ga vanmiddag m'n andere paarden ver zorgen. Maar eerst moet ik mijn honden uitlaten. Dat is heel belangrijk, ze hebben veel beweging nodig." magazine 5 9.00 uur Sturdey (teckel, 11) en Daley (Ijslandse herder, 3) slapen 's nachts bij hun baasje Rianne Boer (32) in bed, om in de ochtend steevast te worden gewekt door de Australische herders Stacey (9) en Troy (7). 1 Lekker geslapen? Wat is je droom? Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68