II II 22 IE Zaterdagclub is in vierde klasse met zevenklapper van start gegaan VOLG ALLES OVER DARTS OP SPORTNIEUWS.NL DOWNLOAD NU DE APP! Vorig seizoen eindigde de ploeg van Arno Verlinde op de laatste plaats. Met een elftal nieuwelingen is er nu meer kwaliteit. „Ik vind dat we op termijn eigenlijk weer in de derde klasse thuishoren", zegt voorzitter Peter Oggel. zv Het was al meer dan tien jaar geleden dat er nog eens een ze venklapper voor W Spui te noteren viel. Op 14 april 2007 werd met 7-1 ge wonnen van de ter ziele gegane zaterdagtak van VV Goes. Afgelo pen zaterdag was het eindelijk weer eens zover voor de rood wit ten; Vosmeer werd met 7-0 versla gen. Na onder meer een 6-1-over- winning op Biervliet en een 10-2- zege tegen Corn Boys lijkt het re sultaat van de eerste competitie wedstrijd een logisch vervolg. Wie echter de stand op de ranglijst van vorig jaar erbij pakt, kan niet an ders dan verbaasd zijn. Trainer Arno Verlinde denkt met weinig plezier terug aan het seizoen 2016/2017. „Vorig seizoen zijn we stijf on deraan geëindigd in de vierde klasse zaterdag. Hoe hard we ook ons best deden, we kwamen niet van de rode lantaarn af. Toen ik zelf nog voetbalde heb ik eigenlijk altijd ergens voor gespeeld. Vorig seizoen konden we zelfs niet eens degraderen. Zo'n seizoen wilde ik nooit meer meemaken. Ik heb mijn spelers dan ook huiswerk meegegeven. Probeer eens te kij ken of je nog goede voetballers kent, die bij Spui willen komen voetballen. Zelf heb ik er ook hard aan getrokken. Dit heeft ertoe ge leid dat we dit jaar elf nieuwe spe lers hebben. Vaak zijn dit jongens met een paspoortje, bijvoorbeeld spelers die net tekort komen voor hoger spelende eerste elftallen." Voorzitter Peter Oggel is maar wat blij met de inspanningen van zijn trainer. „Ik kan niet anders dan Arno lof toebedelen voor zijn inspanningen. Ik ben met een tus senpauze al sinds 2002 voorzitter. Nog nooit waren we in de vierde klasse als laatste geëindigd. Dat Hoe hard we ook ons best deden, we kwamen niet van de rode lantaarn af gaat dan ook absoluut niet gebeu ren dit seizoen. Sterker nog, ik vind dat we op termijn eigenlijk weer in de derde klasse thuisho ren." Niet verstoppen Gevraagd naar de ambitie voor deze voetbaljaargang is Verlinde positief, maar realistisch. „Kijk, je kunt niet opeens van de laatste plaats naar de eerste plaats gaan. Toch moeten we ons ook zeker niet verstoppen. We zijn duidelijk sterker geworden door de nieuwe aanwinsten. Een plek in de top vijf moet dan ook zeker haalbaar zijn. De eerste plaats is sowieso een utopie met het zaterdagteam van Halsteren in deze klasse. Die heb ben onder andere vier nieuwe spe lers erbij van de zondagtak van Halsteren, dat in de hoofdklasse speelt." Ondanks de magere resultaten van vorig seizoen is de trainings- opkomst bij Spui altijd verrassend hoog gebleven. Volgens Oggel niet zonder reden. „Spui is een ontzet tend hechte club. De sfeer binnen de club is één van de redenen waarom er spelers naar dit kleine dorpje willen komen. Want vergis je niet, er staan maar 180 huizen in Spui. Toch hebben we rond de 200 leden. Ondanks de plek op de ranglijst heb ik dan ook altijd een mate van respect gevoeld voor ons clubje. Ook omdat we al die jaren in staat zijn gebleken om een ge zonde vereniging in zo'n kleine kern op de been te houden. Of ik bang ben dat al die nieuwe spelers Er staan maar 180 huizen in Spui. Toch hebben we rond de 200 leden snel weer vertrekken? Ach, zeker in Zeeuws-Vlaanderen zie je ex treem veel verloop. Daar heeft ie dere club mee te maken. Maar goed, we verzorgen al onze leden uitstekend. Al zullen we de spelers uit principe nooit gaan betalen." Volgende tegenstander voor Spui is het Brabantse Vrederust. Ver linde benadrukt het belang van de eerste wedstrijden in de competi tie. „De stand na vier wedstrijden en die aan het eind van de compe titie is vaak nagenoeg hetzelfde. Het is ontzettend belangrijk om in het begin veel punten te pakken. Vorig seizoen zijn we in 15 van de 22 wedstrijden op voorsprong ge komen. Bijna alle keren gaven we de punten daarna toch nog weg. Daar gaan we dit jaar maar eens mee stoppen." App Store zaterdag 30 september 2017 Bij Spui kijken ze weer omhoog Bas Dingenouts Spui -Arno Verlinde, trainer Spui Spui-trainer Arno Verlinde (links) met voorzitter Peter Oggel. foto peter nicolai -Peter Oggel, voorzitter gg/VG/ Download on the Google Play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57