Organisatie van Tacx Pro Classic O O) 0) O 20 HENK HOUWAARTTRAINER EN LEVENSGENIETER Boere wint derby met FC Twente Bliek debuteert met een gelijkspel (2-2) Eerste overwinning tweede team Pearle Henk Houwaart mag dan al 72 zijn, van thuiszitten wordt de trainer niet vrolijk. Deze week gaf hij training aan de J015 van Oostburg/I Jzendijke en vertelde hij over zijn carrière, een maagbloeding en de drang om weer op het veld te staan. Tom Boere pakte gisteravond drie belangrijke punten met FC Twente. De derby tegen Hera cles werd met 2-1 gewonnen. Voor FC Twente opende Fredrik Jensen al na twee minuten de score (1-0). Kort na rust kwam Heracles langs zij dankzij spits Paul Gladon. Danny Holla zorgde vervolgens een kwartier voor tijd met een prachtige vrije trap voor 2-1. Boere speelde de hele wedstrijd en was voor rust met een schot dicht bij zijn derde treffer van het seizoen. De uit Terneuzen afkomstige spits lag ook nog even in de clinch met verde diger Robin Pröpper, die na een overtreding op de knie van Boere stapte. In de slotfase was Boere nog dicht bij de 3-1. Julius Bliek heeft gisteravond in het shirt van FC Dordrecht zijn debuut in het betaalde voetbal gemaakt. De verdediger (23) maakte deze zomer de overstap van eersteklasser Kloetinge en kreeg in het thuisduel met FC Volendam een basisplaats van trainer Gérard de Nooijer. Bliek slaagde er niet in om zijn de buut af te sluiten met een zege (2-2). Halver wege keek FC Dordrecht tegen een 1-0-ach- terstand aan. Kort na rust zorgde Jafar Arias voor de gelijkmaker, maar na 65 minuten zette Joey Veerman de bezoekers opnieuw op voor sprong (1-2). Nadat Bliek na 74 minuten was gewisseld, zorgde Antonio Stankov vlak voor tijd voor de gelijkmaker: 2-2. In de tweede divisie pakten de driebanders van Pearle Opticiens 2 drie punten in het thuisduel met BV Sprundel 3 (6-2). De enige speler die in Sas van Gent zijn partij voor de thuisploeg verloor was Robin Claerhoudt. Hij kwam royaal tekort tegen Rudy Maes. Dat werd ruim gecompenseerd door Dion Berg mans, die met 35-29 won. Ook Yves Welvaert (35-25) en Etienne van Damme (30-22) trok ken hun partijen naar zich toe. Het was de eerste overwinning voor Pearle 2, dat daardoor opklom naar de middenmoot. Bannani Veldrit Kevin Hooreweghe is benieuwd naar de training die hij straks krijgt voorgeschoteld van Henk Houwaart. „Tijdens het eten zei hij dat hij be nieuwd was wat voor oefeningen ze allemaal zouden gaan doen", vertelt zijn moeder, die als toe schouwer langs het trainingsveld staat. Verderop ziet ze een man in een zwart trainingspak staan, met grijze haren, die een accent heeft dat een mengelmoes is van Haags en Vlaams. „Kom los! In bewe ging! Harden inspelen! Jaaaaa, prima", roept Henk Houwaart. Dat de gelouterde trainer deze avond op het veld staat in Oost burg, is een vriendendienst. Hou waart komt vaak over de vloer bij Silvan Dingemanse, de trainer van Oostburg/IJzendijke JO15-1. Wil je niet weer eens een training geven, vroeg Dingemanse laatst. Dat wilde Houwaart wel. „Ik heb een schemaatje gemaakt voor van avond", vertelt de eenmalig Ne derlands international. „Silvan doet de warming-up, daarna gaan we lekker afwerken en partijen spelen." Vreemde ogen dwingen, dat is duidelijk zichtbaar. De jonge voet ballers pakken het serieus aan. Ze trainen geconcentreerd, luisteren naar de aanwijzingen en zijn fana tiek, zoals ze dat bij Dingemanse ook altijd moeten zijn. En als ze opletten kunnen ze zien dat Henk Houwaart zelf ook meer dan aar dig heeft kunnen voetballen. Ter wijl hij naar de warming-up kijkt wipt hij de bal achter zijn stand been op en legt die vervolgens in één beweging dood op zijn voet. Een kleine twee uur eerder heeft Houwaart zijn Mercedes cabrio vlak voor het Ledeltheater gepar keerd. Even een hapje eten in Oostburg en vertellen over zijn liefde voor het voetbal; daar maakt hij graag tijd voor vrij. Hij draagt een zwart shirt van Calvin Klein, Van alleen maar in mijn tuin werken en een beetje schilderen word ik niet vrolijk met een net, grijs jasje eroverheen. Sinds maart, toen hij vertrok bij eersteprovincialer Zwevezele, zit hij al thuis. Hij wordt er gek van. „In het begin is het wel lekker, maar na een maand had ik het wel gezien. Van alleen maar in mijn tuin werken en een beetje schilde ren word ik niet vrolijk." Vorig seizoen oefende Zweve zele in de voorbereiding tegen Hoek, maar Houwaart ontbrak die avond. „Toen was ik ziek hè. Ik had een maagbloeding en ben goed weggekomen. Twee keer achter el kaar. Ik lag drie dagen in het zie kenhuis en mocht naar huis. Aan het ontbijt ging het weer mis. Ik draaide weg, het bloed liep er weer uit. Je kunt het niet tegenhouden." Waar kwam dat vandaan, die maagbloeding? „Het kan door een maagzweer komen. Of door de hoeveelheid whisky die ik dronk met de voorzitter van Zwevezele. Iedere maandag, iedere donder dag, iedere zaterdag zaten we sa men aan de whisky. Allebei een halve fles ongeveer. Van die hele goeie, dure whisky. Pol, de voor zitter van Zwevezele, is ook bijna gesneuveld. Hij kreeg hartklachten en heeft ook in het ziekenhuis ge legen. Ik was eruit en kon bij hem op bezoek." De whisky laat Hou waart nu staan? „Nee joh. Ik drink nog wel whisky. Alleen geen halve fles meer." Henk Houwaart is een Bourgon diër, een levensgenieter pur sang, die opgroeide in Den Haag maar het grootste deel van zijn leven in België woonde. Op zijn dertigste was zijn voetbalcarrière voorbij, na een zware knieblessure. Hou waart dook meteen het trainers vak in en belandde via Roeselare, Eendracht Aalst, Kortrijk en Cer- cle Brugge bij Club Brugge. Daar Dat heeft alles te maken met de ge wijzigde datum van de Ronde van Turkije. De WorldTour-wedstrijd is van eind april naar 10 tot 15 oktober verplaatst. Over het doorgaan van de zesdaagse rittenkoers bestond vanwege de politieke onrust en vei ligheid in het land lange tijd onze kerheid in de wielerwereld. Eind maart werd bekend dat de wed strijd naar oktober werd verplaats, maar tot vorige maand bleef de be richtenstroom over het doorgaan van de Turkse ronde beperkt. Het gevolg van de nieuwe datum van de Ronde van Turkije is dat de organisatie van de Tacx Pro Classic niet het deelnemersveld op de been kan brengen, zoals dat er in haar stoutste dromen uitzag. „Veel ploe gen maken op dit moment de keuze om naar Turkije te gaan of bij ons te rijden", vertelde voorzitter Kees Bal vrijdagmiddag tijdens de presenta tie van het rennersveld in het Ab- We hebben nog veertien dagen de tijd, dat is best wat dijcomplex in Middelburg. „Dus we zitten met de nodige onzekerheid." Op de deelnemerslijst van de Ronde van Turkije staan momen teel vier WorldTour-teams, maar zaterdag 30 september 2017 VOETBAL VOETBAL Julius Bliek debuteerde gisteravond in het betaalde voetbal, foto erwin spek/pro shots BILJARTEN Wielerploeg Jos Feron Lady Force is al druk bezig met het nieuwe wielerjaar. De ploeg van teammanager Gerrie Sijnesael, die dit sei zoen liefst 24 zeges binnenhaalde, heeft al acht versterkingen binnen voor volgend jaar. Jos Feron verwelkomt onder andere Liese- lotte Overdevest uit Hoek. Of Lindy van An- rooij (Kapelle) na het veldritseizoen weer te rugkeert bij de formatie is nog onduidelijk. Ce lesta op den Brouw uit Sint-Maartensdijk blijft zeker. Verder komen Daniella Verstraten en Kirsten Peetoom het team versterken. De Zweedse rijdsters Frida Knutsson en Alexan dra Nessmar, het Belgische duo Caren Com missaris en Julie Stockman en Avital Gez (Is raël) zijn de andere versterkingen. Nancy van der Burg vertrekt naar Parkhotel Valkenburg. 1 Karim Bannani heeft vrijdagavond zijn debuut in het betaalde voetbal gemaakt. De Ter- neuzenaar kwam als invaller binnen de lijnen bij Jong PSV, dat in en tegen Den Bosch toen al tegen een 4-0-achterstand aankeek. Het duel eindigde uiteinde lijk in 5-0. Istvan Bakx moest met FC Oss een nederlaag slikken tegen Jong Ajax (0-3). Augustine Loof bleef 90 mi nuten op de bank bij FC Eindhoven, dat bij Jong AZ met 1-2 won. 1 Wielercomité Ren- toc uit Kruiningen organiseert van daag de eerste veldrit in het kader van de West-Bra bantse veldrit- competitie die op 17 december de fi nale beleeft in Rijsbergen. In na tuurgebied Den Inkel in Kruiningen gaat de jeugd al om 10.45 uur van start. Om 13.35 uur is er een MTB- wedstrijd voor zowel mannen als vrouwen over 35 minuten. Daarna volgen dan nog de veldritten voor de oudere catego rieën. 'Ik zou nog wel een duppie willen trainen' Barry van der Hooft Oostburg -Henk Houwaart (72) Eind van het seizoen, een rus tige datum op de wedstrijdka lender en dus een prima datum voor een nieuwe wielerkoers. Dat was begin dit jaar hoe het organisatiecomité van de Tacx Pro Classic over zaterdag 14 ok tober als wedstrijddatum dacht. Twee weken voor aanvang van de opvolger van de Ronde van Zeeland Seaports is die opvat ting niet meer helemaal intact. Arwin Willemsen Middelburg -Kees Bal, voorzitter organisatie Tacx Pro Classic a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55