Vlissings bezwaar tegen Essenvelt afgewezen vLy van 3 Jubileumviering met concert, cd en dvd van 6 t/m 21 oktober 2017 7 Het geloof is voor het Walchers Mannenkoor een belangrijke drijfveer om samen te blijven zingen. Dat doen ze gemiddeld zeven keer per jaar. Zeeuwsch-Vlaanderen S n Programmadeel 6 t/m 8 oktober Het Walchers Man nenkoor zingt ter ere van God al veertig jaar kerken vol. Van daag vieren de man nen het jubileum in de Nieuwe Kerk in Middelburg met een con cert en de presentatie van een cd en dvd. Wat het geheim is om het al vier decennia vol te houden? Voorzitter Leon Jobse weet het eerlijk gezegd ook niet echt. „Het is wel belangrijk steeds nieuwe dingen te blijven doen. Het is na melijk heel moeilijk om iets wat je goed kan, constant goed te blij ven doen." Volgens Marco Sturm, een van de dirigenten van het koor, is het geloof een van de drijfveren om samen te blijven zingen. „God loven is voor ons erg belangrijk. Dat is onze drive om te zingen. Psalm 107 laat goed zien waar wij voor staan: 'Gods goedheid houdt ons staande zo lang de wereld staat! Houdt dan de lofzang gaande voor God die leven laat.'" Het Walchers Mannenkoor is verbonden aan de Gereformeerde Gemeente Middelburg Centrum en repeteert elke woensdagavond. Op dit moment heeft het koor 60 leden. Die komen niet alle maal van de Gereformeerde Ge meente. Ze zijn lid van verschil lende Walcherse kerken. Ze zin gen voornamelijk christelijke en vaderlandse liederen en doen dat altijd vierstemmig. Tegenwoordig zingt er een dame mee met de mannen, soliste Annerieke Jobse ondersteunt het koor. De zang- Het is heel moeilijk om iets wat je goed kan, goed te blijven doen vereniging treedt ongeveer zeven keer per jaar op. Leon Jobse treedt na het jubile umconcert af als voorzitter. Hij heeft vooral goede herinneringen aan de herdenkingsconcerten die het koor heeft gegeven. „Het con cert om zestig jaar watersnood ramp te herdenken vond ik erg mooi. Voor zeventig jaar bevrij ding van Walcheren geldt het zelfde. Niet alleen het zingen was bijzonder, maar we hebben toen ook gecollecteerd. We hebben toen veel geld opgehaald voor het goede doel en dat voelt echt als een kroon op je werk." Hans Maljaars is sinds de zo mervakantie de nieuwe voorzit ter en hij gaat op dezelfde voet verder. „Er hoeft niet zoveel te veranderen, wel moeten we steeds nieuwe dingen blijven ver zinnen. We moeten continu aan de weg blijven timmeren om er het maximale uit te halen. Ver nieuwing is erg belangrijk, omdat we de mannen wel moeten blij ven uitdagen. Anders heb je risico op vervlakking, dan komen de boodschappen die we met onze liederen willen overbrengen minder goed over." Het koor is al een jaar bezig met de voorbereidingen voor het jubi leumconcert. Woensdag was de generale repetitie voor de zang avond. Volgens dirigent Jan Dek ker zit alles er goed in bij de man nen. „Het ging hartstikke goed vandaag. Soms verbaas ik me wel over het koor. Dan zijn ze tijdens de repetitie niet echt lekker bezig en dan tijdens de uitvoering zin gen ze ineens geweldig." Tijdens het concert presenteert het koor een cd en een dvd. Op de dvd staan allemaal beelden van het koor op verschillende plaat sen op Walcheren. Het water van Vlissingen, de monumenten van Middelburg en klederdracht in Veere, alles komt voorbij. Essenvelt is het gebied dat direct grenst aan de Middelburgse Eras- muswijk en Magistraatwijk. Mid delburg wil daar over enkele jaren beginnen met bouwen en legt nu het nieuwe bestemmingsplan voor die wijk voor aan de gemeente raad. Vlissingen wil ten zuiden van Essenvelt ook zelf bouwen; plan Souburg-Noord. Het Vlis- singse gemeentebestuur vreest dat de Middelburgse plannen niet goed zijn voor de eigen bouwacti viteiten. Vooral niet omdat er ge mikt wordt op dezelfde doelgroep. Middelburg vindt dat er geen toestemming van de buurgemeen ten nodig is om door te gaan met Essenvelt. Het college stelt dat het plan past in de oude afspraken uit 2008 en 2009 waarmee Vlissingen en de provincie akkoord gingen. Ook blijkt uit eigen onderzoek dat er voldoende belangstelling is om te starten met de procedure, zodat over enkele jaren begonnen kan worden met de bouw van de 400 woningen. Die bouw zal over tien jaar worden uitgesmeerd. In de vi sie van Middelburg kan Vlissingen in die periode gelijk optrekken met de bouw van woningen aan de noordrand van Souburg. Onlangs bleek dat de Walcherse gemeenten geen overeenstem ming bereikten over een nieuwe verdeelsleutel voor de te bouwen woningen. Daarop greep de pro vincie in en bevroor alle plannen Middelburg vindt dat er geen toestemming van de buur gemeenten nodig is om door te gaan met Essenvelt die nog niet in uitvoering zijn. De Middelburgse wethouder Chris Dekker zei daarop dat hij doorgaat met Essenvelt. Juristen van de ge meente kijken nu of de provincie wel de bestaande plannen kan be vriezen. Het Vlissingse college wilde nog niet reageren, omdat het nog niet formeel op de hoogte was van de afwijzing, aldus een woordvoer der. 'Amsterdam Sinfonietta' Jef Neve Gr Ensemble ZATERDAG 7 OKTOBERTERNEUZEN SCHELDETHEATER 20:00 UUR €28,- 'Het Orkest van het Oosten' zaterdag 30 september 2017 A Het Walchers Mannenkoor repeteerde woensdagavond voor het laatst voor het jubileumconcert. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Mannenkoor looft Heer al veertig jaar Jari Klapwijk - Leon Jobse, voorzitter koor Jubileumconcert Walchers Man nenkoor: vanavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Toegang is gratis. Middelburg wijst de bezwaren van Vlissingen tegen nieuw bouw van maximaal 400 wonin gen op plan Essenvelt af. Het dagelijks bestuur van de ge meente Vlissingen vindt dat Middelburg daar maar 170 hui zen mag bouwen. Wil Middel burg meer, dan kan dat alleen als de buurgemeenten daarmee akkoord gaan, aldus Vlissingen. Emile Calon Middelburg ZONDAG 8 OKTOBER OOSTBURG ELIGIUSKERK 15:30 UUR €25,- Wereldtop Strijkorkest met repertoire van barok tot hedendaags. Een orkest veel op wereldtournee en nu; in UW Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen! i^Lst iva'i Dit groot symfonieorkest kent u nog van het tv-programma 'Maestro' en staat onder leiding van dirigent en solist viool; Massimo Quarta. VRIJDAG 6 OKTOBER HENGSTDIJK RKKERK 20:00 UUR €18,- "Is het klassiek? Is het jazz?" "het is Jef Neve Ensemble!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43