Middelburg Winterstad breidt uit 6 SP slaat alarm over kostenstijging Schaken* De SP heeft berekend dat met de strippenkaart in het huidige zone systeem een busrit van Middelburg naar Vlissingen 3 euro kost. Vanaf morgen (1 oktober) vervalt het zo nesysteem en gaat een nieuw uur tarief in. Dat betekent dat voortaan een los kaartje moet worden ge kocht van 8 euro. De strippenkaart was een uur geldig. Het losse kaartje is net zo lang geldig, maar een uur is meestal te kort om een bezoek aan het zie kenhuis of de sociale dienst af te ronden, stelt SP-raadslid Petroesjka Sterk vast. En dus moet de reiziger weer een los kaartje van 8 euro ko pen voor de terugreis. In totaal stijgt de prijs van een ziekenhuis bezoek dus van 6 (twee keer de zo- neprijs op een strippenkaart) naar 16 euro (twee losse kaartjes). De SP vindt deze prijsstijging 'onaanvaardbaar'. De prijs voor losse buskaartjes voor een stadsrit gaat immers over de kop, consta teert Sterk. Zij heeft er gisteren schriftelijke vragen over gesteld aan het college van B en W van Middel burg. Zij vraagt of het college al op Hierdoor kan het zijn dat ritten niet meer rendabel zijn en verdwijnen de hoogte was van de gevolgen van de invoering van het nieuwe uurta rief. Ook wil de SP weten of het col lege bezwaar heeft gemaakt bij Pro vinciale Staten. Die hebben immers ingestemd met de nieuwe tarieven. De SP beklaagt zich er ook over dat de kaartjes niet meer contant betaald kunnen worden. „Conse quentie daarvan is dat mensen met weinig geld, of zij die onder cura tele staan, niet meer zonder pin kunnen betalen. Ook toeristen, die vaak op de bus een kaartje kopen, worden geconfronteerd met absurd hoge prijzen", schetst Sterk. De prijsstijging kan ook grote ge volgen hebben voor het openbaar vervoer op de langere termijn, waarschuwt de SP. Want als de losse buskaartjes zo veel duurder worden, zullen minder mensen met de bus gaan reizen. „Hierdoor kan het zijn dat ritten niet meer rendabel zijn en verdwijnen." Het openbaar vervoer wordt nu ook minder aantrekkelijk als alter natief voor de auto, voorziet Sterk. Een rit naar Gent met een gezin van twee volwassenen en maximaal drie kinderen onder de 12 gaat van 20 euro naar 100 euro, rekent zij uit. „Dit betekent dat mensen met een auto ook niet meer aange moedigd worden om voor het openbaar vervoer te kiezen voor een dagbezoek aan Gent." Vooral het Damplein wordt na drukkelijker betrokken bij het eve nement. Het Winterbierfestival dat daar vorig jaar voor het eerst plaats vond, krijgt een vervolg en wordt zelfs iets groter, zegt organisator Koen Funk van biercafé De Vlie gende Hollander. Het festival is dit jaar op vrijdag 15 en zaterdag 16 de cember. Een week eerder, op zater dag 9 december, staat het Damplein in het teken van wijn. Funk is met enkele andere ondernemers bezig een eendaags wijnfestival op te zet ten. Dat is iets anders dan het tweede Middelburgs Historisch Wijnfestival, dat dit jaar plaatsvindt van 12 tot en met 15 oktober. Het Damplein wordt ook het to neel van een kerstvlooienmarkt en een middeleeuwse markt die het einde van de viering van 800 jaar stadsrechten moet markeren. „Dan moet je denken aan ambachten en klederdrachten", vertelt Funk. Uit de evaluatie van Winterstad kwam naar voren dat de verbinding tussen het Damplein en de Markt beter moet om alle evenementen tot hun recht te laten komen. Vol gens Funk wordt daar met onder nemers, detailhandel en gemeente nu over nagedacht. Op de Markt komt weer de ijs baan met allerlei activiteiten, en op Plein 1940 een slidebaan. De horeca in de binnenstad zet weer winter terrassen op. Onbezorgd wonen in een Service- appartement op een unieke locatie in Goes Kom vrijblijvend informeren op de Open Dag zaterdag 7 oktober van 10.30 tot 15.00 uur. Serviceflat De Schakel 's Gravenpolderseweg 9 4462 CD Goes www.deschakelgoes.nl IN DE REGIO Rommelmarkt Zesde etappe Wieier Wind Zesdaagse MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 30 september 2017 WA Prijs van busrit flink omhoog Een bezoekje met de bus vanuit Middelburg aan het ziekenhuis of de sociale dienst in Vlissingen gaat met ingang van morgen ruim twee keer zo veel kosten: geen 6 maar 16 euro. Dat geldt voor de losse kaartverkoop in de bus. 'Onaanvaardbaar', vindt de SP in Middelburg. Maurits Sep Middelburg - Petroesjka Sterk, SP Een wijnfestival, een kerstvlooi enmarkt en een middeleeuwse markt. Nieuwe ideeën zijn er volop om Middelburg Winter stad nog groter en leuker te maken. Maurits Sep Middelburg .De MIDDELBURG Brassband Middel burg houdt vandaag een rommelmarkt, ledereen is welkom aan de Graanbeurs op de Dam van 09.00 tot 15.00 uur. Naast allerhande spullen staat er een koffiekraam, waar eveneens bolussen zullen worden ver kocht. WESTKAPELLE De zesde etappe van de Wieier Wind Zesdaagse vindt vandaag plaats in Westkapelle, met diverse activiteiten rondom Kasteel van Batavia. Naast de fietstochten is er een dagvullend programma voor alle leeftijden met onder meer een Dikke Banden race, speed- en slakken- race, BMX-clinics, verkeersopfriscur- sus en een fiets- vaardigheidspar- cours. WANDELEN BIJ WESTKAPELLE WESTKAPELLE Wandelsportvereniging De vrolijke tippe laars en het Polderhuis Westkapelle houden vandaag en 4 november wandeltochten langs bunkers en kreken. Deelnemers kunnen kiezen uit routes van 7,15,25 en 35 ki lometer en starten vanuit het Polderhuis aan Zuidstraat 154- 156 in Westkapelle. Wie 7 of 15 kilometer loopt, kan starten tussen 8.30 en 12.00 uur. Wie 25 of 35 kilometer loopt, kan beginnen tussen 8.30 en 10.00 uur. archieffoto lex de meester KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Laatste dag open stelling privétuin 'Houtenhandsche Hof'; Galerie 'de Pastorie', Dorps plein 34,11.00-17.00 uur - Exposities van Bert Rogge, Cora Bonarius, Wim van den Berg en Johan Verbeem MIDDELBURG De Dam, 09.00- 15.00 uur-Jaar lijkse Graanbeurs Brassband Middel burg; Markt, 09.00 uur - Snuffelmarkt; Speelhof Hooger- zael, vanaf 11.00 uur - WNF Pandaloop; Kloveniersdoelen, vanaf 11.00 uur - Spirituele- en ge- zondheidsbeurs; Gasthuiskerk, 11.00- 17.00 uur - Actie dag voor 'Juntos Contigo'; Zeeuws Museum, 13.00- 13.45 uur - Rondlei ding door de 'pre sentatie Handwerk'; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Vertoning 'L'amant double' en 'Beyond the Mountains and Hills'; Middelburgs Minitheater, Ver- werijstraat 53, 20.00 uur-Voor stelling 'Meisje met de Parel'; Concert zaal Middelburg, 20.00 uur-Optre den 'Koor A58' OOSTKAPELLE Campingpark Ons Buiten, Aagtekerk- seweg 2a, overdag - Aanwezigheid mo biele fruitpers om appels te laten per sen tot sap OOST-SOUBURG Historische Kerk, Oranjeplein, 10.00- 15.00 uur - Zwan gerschap- en baby- beurs VEERE Zeilschool Het Veerse Gat, 09.30 uur - Wandelen met Suffe Tutten VLISSINGEN Oude Markt, 10.30 en 14.00 uur - Stadswandeling o.l.v. een gids; Po dium De Piek, 19.30 uur - Zeeuwse Ko medie speelt de voorstelling 'Sophie' WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, vanaf 08.30 uur - Start Wandeltocht 'Memoria Walche ren'; Markt, vanaf 10.00 uur- Zeeuwse Wieier Wind Zesdaagse met o.a. dikke ban den race, BMX-cli- nic en fietsvaardig- heidsparcours MIDDELBURG Centrum, 13.00- 17.00 uur - Kunst en cultuurroute; Middelburgs Mini- theater, Verwerijs- traat 53,14.30 uur - Voorstelling 'Meisje met de Parel'; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning 'L'amant double' RITTHEM Historisch Kerkje, 15.00 uur - Optre den Cugnon En semble VLISSINGEN Podium De Piek, 14.30 uur - Zeeuwse Komedie speelt de voorstel ling 'Sophie'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42