{Ft DELTA 5 Beslag op gestrand schip Helena Cora Gratis extra WiFi-punt Kijk snel op DELTA.nl/niettezuinig Duo vast na winkeldiefstal Vlam in de pan: kind gewond Stroomstoring door botsing DRAKENBOTEN DE KONING VAN HET KANAAL installatie 112 NIEUWS VLISSINGEN Zeven drakenbo- ten, enthousiaste roeiers en goed weer vormden gisteren de ingre diënten van de twaalfde editie van de King of the Channelrace op het Kanaal door Walcheren in Vlissin- gen. Een strijd tussen medewerkers en studenten van Hogeschool Zeeland, Scalda en University Col lege Roosevelt. De medewerkers streden alleen in de sprintrace van 350 meter, in drie boten met elk tien peddelaars. De studenten voeren ook over de lange afstand van ongeveer een kilometer. Zij bemanden vier tra ditioneel lange open drakenboten met ploegen van twintig per vaar tuig. De medewerkers van de HZ wisten in hun categorie de sprint over 350 meter op hun naam te schrijven. De felbegeerde wissel beker voor studenten (sprint en lange afstand gecombineerd) ging, net als vorig jaar, naar Scalda (op leiding VeVa). Aangevuurd door publiek bij het botenhuis aan wal en in het ritme gehouden door de drummer voorop de boot peddel den de deelnemers zich in het zweet om als eerste de finish te halen. Na afloop wachtte een barbe cue. FOTO RUBEN OREEL TERNEUZEN Op het 12 septem ber bij Vlissingen-Oost in pro blemen gekomen binnenvaart schip Helena Cora én op de la ding is beslag gelegd in opdracht van Multraship Terneuzen en KotugSmit. De sleepbedrijven hebben dit laten doen, meldt Multraship- directeur Leendert Muller, 'om financiële zekerheden te stellen'. Volgende week vinden weer be sprekingen plaats met betrokken partijen, aldus Muller, onder wie de eigenaar. Hij hoopt dat dan een oplossing kan worden ge vonden. De Helena Cora maakte 12 sep tember plotseling slagzij, toen het schip vanuit de Sloehaven in Vlissingen-Oost de Wester- schelde opvoer. Waarschijnlijk door de vrij harde wind was de lading aluminiumbroden gaan schuiven. De schipper voer op een zand plaat aan de Kaloot bij Borssele om erger te voorkomen. Multra ship en KotugSmit slaagden erin de Helena Cora na korte tijd vlot te trekken en terug naar de Sloe haven te brengen. Daar ligt het schip sindsdien. Eigenaar Heuvelman-De Groot wil in afwachting van de besprekingen geen reactie ge ven. zaterdag 30 september 2017 BRUINISSE De politie heeft donderdagavond in Brui- nisse twee mannen aange houden op verdenking van diefstal. Die kwamen rond 21.00 uur met twee volle plastic tassen een winkel aan de dreef uit. Een win kelmedewerker zette de auto waar ze mee weg wil den klem, waarna de die ven er te voet vandoor gin gen. Het duo is rond 21.45 uur aangehouden in een woning aan de Hertsbeke- straat. Het tweetal zit vast in het politiecellencomplex Torentijd in Middelburg. Y KAMPERLAND Een 16-ja- rige jongen heeft donder dagavond rond half negen ernstige brandwonden op gelopen toen de vlam in de pan sloeg op een vakantie park in Kamperland. De jongen uit Sint Michielsge stel verbleef met klasgeno ten op het park toen brand ontstond in een pan met frituurvet. De jongen raakte gewond en kreeg meteen hulp van omstanders en later ook van hulpverleners. Hij werd per helikopter naar het ziekenhuis in Rot terdam gebracht. Politie agenten en brandweerlie den vingen de andere leer lingen en begeleiders op en gaven uitleg over de hulpverlening. AXEL Een 19-jarige man uit Hulst heeft gisterochtend vroeg op de Hulsterweg bij Axel een grote ravage aan gericht nadat hij met zijn auto tegen een elektrici- teitskast was gebotst. Als gevolg hiervan was er een stroomstoring in de omge ving. Dit gebeurde rond 05.30 uur. De auto kwam, na een botsing met een verkeersbord, enkele tien tallen meters verder in een weiland tot stilstand. Agen ten namen een blaastest af, hij had duidelijk te veel gedronken. Hij werkte niet mee en is geboeid per am bulance naar het zieken huis vervoerd. De netwerk beheerder kwam ter plaatse om de kast te repa reren. Nu de eerste 4 maanden verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41