Vijftig keer meer dan mag 4 De Nederlandse overheid mag de Hedwigepolder niet zomaar onteigenen. De mogelijkheid dat eigenaar Géry De Cloedt de ontpoldering zelf uitvoert is onvoldoende onderzocht. de jonge Tot die conclusie komt waarne mend advocaat-generaal Jules van Oven van de Hoge Raad. Hij vindt dat het besluit van de Middel burgse rechtbank om tot onteige ning over te gaan, moet worden vernietigd. De overheid wil de gronden in de Hedwigepolder onteigenen, zo dat de polder onder water kan wor den zet. Het gaat om negentien percelen, in totaal 305 hectare. De Cloedt heeft aangeboden dat, als ontpoldering niet kan worden voorkomen, hij het project zelf uit voert. In dat geval is onteigening niet nodig De rechtbank in Middelburg oordeelde vorig jaar juni dat de Staat mag doorgaan met de ontei geningsprocedure. De Cloedt heeft tegen die beslissing cassatieberoep ingesteld bij de Hoge Raad. Advocaat-generaal Van Oven, die onafhankelijk advies uitbrengt aan de Hoge Raad, vindt dat de recht bank de optie dat de eigenaar zelf gaat ontpolderen 'onvoldoende heeft uitgediept'. Hij tilt vooral zwaar aan het feit dat de overheid Het arrest van de Hoge Raad zien we nu met vertrouwen tegemoet geen overleg heeft willen voeren over dat alternatief. Ook vindt hij dat in die variant niet van De Cloedt kan worden verlangd dat hij de ontpoldering en de herinrichting van het gebied zelf betaalt, terwijl de Staat die kos ten kan declareren bij de Belgische overheid. Van Oven noemt dat 'hoogst onbillijk', 'buiten alle pro porties' en zelfs 'onaanvaardbaar'. De Cloedt heeft 'met instem ming' kennisgenomen van het ad vies, laat zijn cassatieadvocaat Jan Frans de Groot weten. „Het arrest van de Hoge Raad wordt nu met De overheid wil de gronden in de Hedwigepolder onteigenen, zodat de polder onder water kan worden zet vertrouwen tegemoet gezien. Het is niet uitgesloten dat de Staat in deze conclusie al aanleiding ziet om eindelijk met De Cloedt de ge sprekken aan te gaan die al veel eer der gevoerd hadden moeten wor den." De Hoge Raad is niet verplicht het advies van de advocaat-gene raal over te nemen. In de praktijk gebeurt dat in ongeveer drie kwart van de zaken. Ideetje van Joop van Egmond uit Hulst. Hij stelde voor dat Sas van Gent een leuke loca tie zou zijn voor het jaar lijkse uitje van de NKB. Zelf is hij een van de vele vrijwilli gers van de camperclub die met 50.000 leden de grootste van Eu ropa is. „Dit is ook echt een prachtige plek. Aan het water, met leuk uit zicht want er is altijd wel wat te zien. Ik verwacht een stuk of 160 tot 170 mensen dit weekend." Samen met de campers die niet bij de club horen staan er dit weekend bijna honderd wagens op het veld waar de Terneuzense politiek over bakkeleit of en hoe het maximum van twee campers gehandhaaft moet worden. Deze uitspatting is afgekaart met de gemeente. Sterker nog, de bezoekers worden door de mu ziekvereniging welkom geheten. Sas van Gent zelfheeft heel wat minder problemen met de cam pers. „Een camperaar besteedt ge middeld iedere dag 55 euro", re kent Van Egmond voor. Dat is boodschappen, diesel, van alles eigenlijk. Dit weekend gaan met de hele groep bij restaurant Dockside eten. Tel maar uit. Ter- neuzen moet gewoon een slag boom neerzetten en geld vragen. Als je hier je wc en je grijze water kunt legen wil iedereen er wel voor betalen." Droom Theo van Hoek uit Lieshout is er met zijn Concorde. Een van de meest impossante campers op het terrein. Dik vijf ton zwaar maar rijdt als een droom. Vier sterren op de zijkant. De buren grinniken vanaf hun stoeltjes dat dat is om dat de camper geen wasdroger aan boord heeft. Van Hoek lacht er maar om. Hij geeft juist niks om gedoe. „We waren pas nog op een camping met een kinderpara- Geef mij maar een stukje asfalt en een piekwaar ik mijn toilet kan legen en dan is het al snel goed dijs en een zwemparadijs maar dat was echt een uitzondering. Dat is niks voor ons. Geef mij maar een stukje asfalt en een plek waar ik mijn toilet kan legen en dan is het al snel goed." Van Hoek weet van de bezwa ren van campinghouders tegen het Sasse terrein. „Ik wil helemaal niet op een camping staan. Wij gaan niet drie weken op dezelfde plek staan. Meestal hooguit twee dagen en dan zijn we weer weg. Weet je, ik snap het wel maar campinghouders kunnen zich ook aanpassen aan de verande rende markt. Het is gewoon doodzonde dat campings niet zelf een camperterrein aanbieden. Maar dat mag ook niet in alle ge meenten." Binnenkort presenteert Ter- neuzen het nieuwe beleid inzake campers. Volgens wethouder Van Hulle zal een dergelijke mogelijk heid ook besproken worden. „Momenteel is het inderdaad niet toegestaan maar over dit soort oplossingen zijn we in gesprek. We willen ook de campinghou ders tegemoetkomen. Dan zou er meer keuze voor de campers zijn en is iedereen er goed mee." zaterdag 30 september 2017 Eigenaar Hedwige krijgt opsteker Normaal geldt maximaal twee campers op het veld aan de Oostkade in Sas van Gent, dit weekend staan er wel honderd, foto peter nicolai Rolf Bosboom Den Haag - Jan Frans de Groot, advocaat De Hoge Raad verwacht op 2 fe bruari 2018 uitspraak te doen in deze zaak. Gommert Burger ontvangt de Twee campers mogen er maxi maal op het camperterrein aan de Oostkade in Sas van Gent staan. Dit weekend staan er wel honderd. De NKB (de camper club) viert er een feestje voor de vrijwilligers. Guido van der Heijden Sas van Gent campers met een lach. - Theo van Hoek, camperaar Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113)21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 FACEAFACE PARIS TOSCA2 col. 1240 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40