31 Met al bijna drie seizoenen Formule 1 op zak blaast Max Verstappen vandaag twintig kaarsjes uit in Maleisië. Vader en ex-coureur Jos (45) viert het feestje vrolijk mee en kijkt vol vertrouwen vooruit. Dit proces nu, als vader van, vind ik mooier. Intenser ook dan mijn eigen carrière Einde seizoen Van Avermaet Komt er nieuwe machtsgreep? Keijser roeit naarWK-zilver Na de ochtendtraining op het broeierige Sepang schuift Jos Verstappen goedgemutst aan in de gekoelde teambungalow van Red Bull Racing. Zijn zoon heeft zojuist de eerste oefensessie in de Maleisische miezer gewonnen op de technische baan, waar hij zeifin 2001 nog een memorabel regengevecht met topcoureurs als Schumacher en Hakkinen uitvocht. „Dat die Red Buil goed gaat in de regen, was al bekend. En dat Max dat goed kan, ook. Maar inderdaad, het zag er écht heel sterk uit", klinkt het tevreden. „Laat het hier dus nog maar even regenen..." „Joh, Max is véél verder. Op m'n 22ste begon ik pas met Formule 1, wist van toeten noch blazen. Had ook nie mand om me heen die me hielp. Moest alles zelf uitzoeken. Hij heeft veel meer informatie en kennis tot zijn beschikking. Red Bull is daar ge weldig in. Hoe ze het rondom Max aanpakken, met een trainer, alles tot in de puntjes georganiseerd." „Jawel. Al moet ik zeggen dat ik nu ook wel vrede heb met mijn carrière. Doordat ik zelf Formule 1 heb gere den, heb ik wel precies kunnen doen met Max wat ik heb willen doen. Daardoor zit hij nu hier in die auto. Als coureur heb ik genoten, maar pas toen het voorbij was, besefte ik goed in welke mooie positie ik zat. Dat ik er meer uit had moeten halen. Dit proces nu, als vader van, vind ik daarom mooier. Intenser ook. Omdat het er allemaal wat beter uitziet voor Max. In mijn tijd wist ik in deze fase van het seizoen vaak nog niet eens wat ik volgend jaar ging doen. „Hij staat daar nu wel wat vrolijker in dan eerder dit seizoen. Daar hebben we ook wel heel goede gesprekken over gehad, samen. Natuurlijk is het hartstikke moeilijk. In een goede auto wint hij nu alle races, daar ben ik echt van overtuigd. Maar tegelij kertijd: de situatie nu is zoals die is, daar verandert hij niks aan. Max moet daarom wel blijven genieten van waar hij mee bezig is, ook al gaat het soms slecht. En ik had wel eens het idee dat hij dat genieten soms vergat, ja. Dat is wel veranderd, door dit seizoen heen. Dus die pech brengt ook weer positieve dingen met zich mee." „Belangrijk is: Max moet er altijd staan. Dan komt alles goed, daar ben ik van overtuigd. Ook met Red Buil. Die auto op zich, dat kunnen ze. Red Bull is gewoon een topteam. Zij heb ben dezelfde gedrevenheid die Max en ik hebben. Op zich zitten we hier gewoon goed, bij deze mensen." „Ik heb wat dat betreft hetzelfde ge voel als wat Max' teamgenoot Daniel Ricciardo al heeft geroepen. Die auto moet er in 2018 gewoon vanaf het be gin van het seizoen staan. Dan kan je écht voor het kampioenschap gaan. En dat begrijpen ze zelf ook wel." Lachend: „Binnen nu en vijfjaar. Voor z'n 25ste moet hij wereldkampi oen zijn, laten we het zo zeggen. Dat zou mooi zijn." IRëfJIBÜIÏi zaterdag 30 september 2017 'Max is écht een kerel geworden' Arjan Schouten Sepang Vergelijk Max eens met jou op je twintigste. Nog weieens benieuwd naar hoe ver jij zelf was gekomen als je dezelfde route als Max had bewandeld? Hij heeft na een geweldig tweede seizoen nu te maken met een on voorstelbare hoeveelheid pech. Hoe gaat hij daar in jouw ogen mee om? - Jos Verstappen (45) Maar komt het uiteindelijk goed? Is dit seizoen ook een les voor Red Bull Racing? Verwacht je ze volgend jaar scherper uit de startblokken? En wanneer wordt Max dan voor het eerst wereldkampioen? GP van Maleisië. Zondag, 09.00 uur. TV: Ziggo Sport. WIELRENNEN Greg van Avermaet komt dit wieier- seizoen niet meer in actie. De 32-jarige Belgische wielrenner slaat met een gerust hart onder meer de Ronde van Lombardije over omdat hij zeker is van de eerste plaats op de wereld ranglijst van dit jaar. „Ik heb de opties bekeken en het is misschien beter om een keer twee weken vroeger te stoppen dan anders en wat extra rust te nemen", aldus Van Avermaet. De renner van BMC won dit jaar onder meer de Om loop Het Nieuwsblad, de E3 Harelbeke, Gent-Wevel- gem en Parijs-Roubaix. TURNEN Epke Zonderland (foto) is komende week in Montreal één van de grote namen bij de WK turnen. De afgelopen jaren kwak kelde Zonderland, maar nu is hij klaar voor een derde wereldtitel. In Parijs pakte de 31-jarige Fries een kleine twee weken geleden goud in een wereldbeker wedstrijd. „Het gaat be hoorlijk goed", vertelde hij kort voor afreizen naar de WK. De loting was de Ne derlandse turners goed ge zind. Ze komen op dinsdag in actie in de laatste start- groep. „Je hebt dus wel een idee hoe hoog je moet scoren en hoeft misschien net iets minder risico te nemen." ROEIEN Marieke Keijser (20) heeft in de lichte skiff bij de WK roeien in Florida zilver veroverd. De Neder landse versnelde na 700 meter vanaf de vierde posi tie. Halverwege nam ze zelfs de leiding maar die moest ze 300 meter voor de finish weer prijsgeven. Met een eindtijd van 7.41 was ze iets langzamer dan Kirsten McCann uit Zuid- Afrika (7.38,78). De Ameri kaanse Mary Jones pakte het brons. Keijser werd dit jaar al wereldkampioen bij de beloften. In haar eerste jaar bij de senioren heeft ze nu al direct een zilveren WK-medaille te pakken. Het is de eerste medaille voor de Nederlandse roei- ploeg tijdens dit WK. Jos Verstappen en zijn zoon Max. „Red Bull is ge woon een topteam. Zij hebben de zelfde gedreven heid die Max en ik hebben." fotogetty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31