s Feyenoord zoekt naar oorzaak blessures leven als voetballer, in zijn kinderen herkent hij de liefde voor het spel 'Druk leg ik vooral mezelf op' 27 Ik ben liever hier gelukkig dan op een andere plek ongelukkig waar ik veel meer verdien KEIZER zien. Maar je hebt nooit tijd genoeg om alles te zien, hè." De romanticus in Huntelaar zegt dan: „Ik had weieens Boca Juniors- River Plate willen spelen. Of Celtic- Rangers. Of in Engeland Liverpool- Manchester United. Niet de editie van nu, maar die van de jaren 8o toen het nog echt dé derby van En geland was. Mijn mooiste derby speelde ik met Schalke uit bij Dort mund in 2013, toen we 0-2 wonnen. Je voelt eerst die haat in het huis van de tegenstander. En dan de baas zijn. Zalig." wit. Zie je nu niet meer met al dat kunstgras, hè. Zo'n besneeuwd veld, ik vind dat één keer per jaar wel prachtig, hoor." Geboortestreek Thuiskomen deed Huntelaar zes jaar geleden al toen hij bij Schalke ging voetballen en terugkeerde in de Achterhoek. Het woon-werkver keer is nu ongeveer hetzelfde. Al leen mag je in Nederland minder hard rijden en staan er meer files. Zijn terugkeer bij Ajax voelt goed en logisch. 'Uitbuiken' en 'cashen' in pakweg China of Qatar is aan hem niet besteed. „Ik ben liever hier gelukkig dan op een andere plek ongelukkig waar ik veel meer verdien. Het is ook waar je genoegen mee neemt. Ik verdien hier ook heel goed. Na tuurlijk denk je er weieens over na. Dit is beter. Voor mijn vrouw, voor mijn kinderen, voor mezelf." Vooral omdat hij in zijn geboor testreek simpelweg het gelukkigst is. „Je hoort vaak: waar je dood gaat, is binnen 25 kilometer van waar je geboren bent. Mensen keren vaak terug naar waar ze vertrouwd zijn. Is ook een mooi boek over geschre ven. Door Paulo Coelho. De Alche mist, heet het. Heb ik gekregen van oud-voorzitter John Jaakke toen ik vertrok bij Ajax. Toen we in Madrid woonden, heb ik het gelezen." Daar woonde Huntelaar op een gesloten compound. „Prachtige stad natuurlijk en zalig weer. Maar de stad was wel groot, alles ver uit elkaar. Milaan was gemoedelijker. Als ik het over mocht doen, had ik nog wel in Engeland willen spelen. Het is toch het mooiste om alles te Leidersgedrag Het zijn de ervaringen die hij nu routinier moet overbrengen op jonge selectie van Ajax. Maar verwacht van *fÜPf Huntelaar geen gefor- f ceerd leidersgedrag. „Als ik iets zeg, moeten ze het ook voelen. Non-verbaal is krachti ger. Woor den zijn maar woor den. Doen doet vol gen. Zo keek ik er als de zelf als jonge speler ook naar. Neem Jaap Stam. Die kwam als routinier naar Ajax. Praatte niet heel veel, maar gaf elke dag honderd procent." Als Huntelaar zoon Seb in de tuin zien voetballen, lijkt het alsof hij in de spiegel kijkt. „Een echte spits. Positie kie- zen, vrijlopen. Hoe hij i loopt. Dat je zoveel Sm dingen aan een kind meegeeft zonder dat je het weet. Passie, dat ziet hij bij mij misschien ook. Uiteinde lijk draait het om passie. Zo was ik vroeger zelf ook. Voor je het weet ben voetbal ler." kwartet dat bij elkaar 13,5 miljoen euro kostte. Een bedrag dat menig club nog niet uitgeeft aan een heel elftal. Toch zijn er kopzorgen in Rotter dam. In vergelijking met de wed strijd van dinsdag tegen Napoli is alleen spits Michiel Kramer terug bij de selectie. In en rond de Kuip vragen ze zich af waar al die blessu res toch opeens vandaan komen. „Dat zijn we aan het analyseren", zegt Giovanni van Bronckhorst. „Het zijn veel verschillende blessu res. Niet alleen spierklachten. Maar we moeten kijken hoe dit komt." Of de trainer in de toekomst op dat vlak dingen moet veranderen, is dus nog niet duidelijk. Dat de posi tie rond het tweede elftal, dat zel den in actie komt, moet worden horst. „Van Beek, Nieuwkoop en Larsson hebben speelminuten no dig, maar die kunnen we ze niet bieden." Jean-Paul Boëtius is wel topfit. De snelle aanvaller was er vorig sei zoen niet bij in de Kuip en kan dus de vergelijking niet maken met het successeizoen. „Ik weet dat we hard hebben getraind in de voorberei ding, maar zeker niet op een ab surde manier", zegt Boëtius. „In deze weken valt er sowieso bijna niet te trainen, want we spelen voortdurend tweemaal in een week. Bij mijn vorige club FC Basel deden we veel meer loopwerk. Ach, weet je wat het is? Iedereen zoekt naar een verklaring. Maar zou het ook kun nen dat je een keer met pech te ma ken hebt?", besluit Boëtius. aangepast, is voor Van Bronckhorst en veel anderen wel duidelijk in de Kuip. Al is het wel twijfelachtig of de mogelijkheid om alsnog toe te treden tot de voetbalpiramide zich überhaupt nog aandient. „De situ atie rond het tweede elftal, dat mer ken we nu wel", zegt Van Bronck- Met een zwaar gehavende achter hoede reist Feyenoord morgen af naar Alkmaar voor het duel met AZ. Door blessures van Eric Botteghin, Jan-Arie van der Heijden en Bart Nieuwkoop verschijnt van de beoogde basis defensie alleen Ridgeciano Haps in Alkmaar aan de aftrap. Naast hem staan Kevin Diks, Renato Tapia en Jeremiah St. Juste. Nog altijd een zaterdag 30 september 2017 Klaas-Jan Hun- telaar: „Uit heb ben we alleen nog maar op kunstgras ge speeld. Daar gaat mijn hart nou niet sneller van klop pen." =0T0 MARCO OKHU ZEN AMSTERDAM De wedstrijd morgen tegen Heerenveen kan voor Ajax-trainer Marcel Keizer weieens een cruciale in zijn loopbaan worden. Krijgt hij de boel in Friesland aan de praat of wordt de druk op zijn functione ren onhoudbaar? „ledereen heeft het over de druk. Die leg ik vooral mezelf op. Dat heb ik al tijd gedaan en doe ik nu ook." Of hij vreest voor zijn baan als het misgaat? „Daar ben ik op recht niet mee bezig. Ik denk er niet over na omdat ik er vanuit ga dat we die wedstrijd winnen. Daar is nu alles op gericht. Het zijn vragen voor maandag, mis schien." Louis van Gaal sprak deze week op televisie openlijk zijn steun uit aan Keizer. De be richtjes vlogen binnen op Kei zers mobieltje. „Natuurlijk is zoiets goed om te horen. Zeker omdat je weet: als Louis zoiets zegt, meent hij het ook. Maar als ik de tijd krijg, komt het goed", besluit hij. - Klaas-Jan Huntelaar (34) naar Huntelaar keert met Ajax terug bij Heerenveen, waar hij speelde voor hij in 2006 Ajax vertrok. FOTO'S PRO SHOTS Jong Feyenoord speelde deze maand nul wedstrijden. Niet ide aal om spelers na blessures weer wat ritme te geven. Een blessuregolf teistert Feyen oord. De club gaat deze nu ana lyseren. „ledereen zoekt naar een verklaring. Maar zou het ook kunnen dat je een keer gewoon met pech te maken hebt?" Mikos Gouka Rotterdam Giovanni van Bronckhorst FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27