Makers VI botsen met RTL-directeur 4 24 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW SHANIA TWAIN Een tekenbeet veranderde het bestaan van Shania Twain radicaal toen de ziekte van Lyme haar stem ernstig aantastte. Nu is de Canadese zangeres terug met het album Now. „Ik dacht dat ik nooit meer zou zingen." Eerste plek voor Nick en Simon Dat vertelde presenta tor Wilfred Genee gis teren op Veronica Ra dio. De presentator van Voetbal Inside, waar Jo han Derksen vorige week felle kritiek uitte op RTL en collega's Humberto Tan en Ronald Molendijk, werd op de zender gefeli citeerd met zijn nominatie voor de Zilveren Te- levizier-Ring. Op de vraag of er ook felicitaties kwamen van de directie, zei Genee: „Wel van mijn colle ga's, die heel blij waren. Ik heb niets gehoord van de directie, al kijk ik daar niet van op na het mailtje van onze di recteur vorige week midden in de nacht, dus in dat opzicht is het ook niet heel verras send." Volgens ingewij den gaat het om RTL 7- directeur Marco Lou- werens (foto), die giste ren niet bereikbaar was voor een reactie. Derksen wilde zijn naam niet noemen, hij sprak van een e-mail die hij 'zo schandelijk vond dat hij hem niet eens kon lekken naar de media'. Eerder zei Derksen tegen deze krant de mail 'niet te willen delen, omdat die persoon dan nooit meer over straat kan'. „De mail rook naar whiskey en ging echt véél te ver. 'Grote klootzakken' en dat soort tek sten. Vooral Wilfred kreeg een veeg uit de pan. Hij kreeg van alles de schuld. Dat is niet eerlijk, om dat ik die woorden heb uitgesproken." Genee over de in houd van mail: „Laat ik het erop houden dat als ik dat als werknemer zou roepen, ik dan op staande voet ontslagen zou worden. En dat het niet heel inspirerend is om dit werk zo te doen". Hoe lang dit nog goed gaat? „Weet ik Trump aasde op 50 Cent Quote van de dag Het maken van een album is een groeiproces, een soort kindje dat je polijst en schaaft met. Het beestje mat nau welijks één centi meter, maar Sha nia Twain (52) zag de teek van haar li chaam vallen. „Ik wist meteen: dit is niet goed. Ik heb het insect zelfs op geraapt en bewaard. Just in case..." Voor Shania Twain - met hits als You're still the one, That don't impress me much en Man! I feel like a woman! een van de populairste zangeressen uit de pophistorie - betekende de te kenbeet tien jaar geleden het begin van een lijdensweg. Die leek te eindi gen met het permanente verlies van haar zangstem. „Ik was ervan over tuigd dat ik nooit meer zou zingen." De titel van haar nieuwe album Now (de opvolger van Up! uit 2002), reflecteert hoe de Canadese ster zich thans voelt. „Heel gelukkig in het he den", zegt ze. „Weg van het duistere verleden. Van mijn ziekte, maar ook van alle ellende in mijn privéleven." In zestien persoonlijke liedjes van eigen hand - een mix van country, rock en pop - blikt Shania Twain te rug op de zwartgerande periode van ziekte, scheiding en diepgewortelde twijfel. Maar dankzij haar 'enorme optimisme' blikt ze ook nadrukkelijk vooruit. „Mijn favoriete liedje op de plaat? Zonder twijfel All in All. Daarin zing ik: I'm still myself, but I have changed... Dat is in één zin hoe ik me voel. En hoe mijn fans nu tegen mij aan moeten kijken." Vechter Ze is een vechter, zegt ze. Altijd ge weest. Juist die karaktereigenschap sleepte Shania Twain er naar eigen zeggen de afgelopen jaren doorheen. Ze scheidde in 2010 van Robert 'Mutt' Lange, behalve echtgenoot te vens haar producer. Met hem maakte ze onder meer het album Come on over, waarvan wereldwijd meer dan veertig miljoen exemplaren werden verkocht. Haar man ging ervantussen met Shania Twains beste vriendin - een dubbele vernedering, waarmee ze in haar autobiografie From this moment on (2011) afrekende. „Het was een Draag je littekens als eremedailles. Weet dat je er altijd overheen komt Platenverkoop en prijzenkast wijze levensles: kies je vrienden zorgvuldig, zorg dat je dergelijke roofdieren niet in je omgeving toe laat. En, net zo belangrijk, draag je littekens als eremedailles. Weet dat je er altijd overheen komt. Woede en wraakgevoelens zitten allang niet meer in mijn hart en hoofd." Maar hoezeer Shania Twain ook een overlever is, een nietige parasiet bracht de frêle vechtjas tijdens een concerttournee door de Verenigde Staten danig aan het wankelen. „Uit tests bleek mijn teek inderdaad drager van de borreliabacterie, die de lymeziekte veroorzaakt. In tussen kampte ik tijdens de tournee met extreme ver moeidheid en hevige pijn in mijn armen en handen. „Er waren zelfs momenten dat ik een paar minuten mijn gezichtsvermogen verloor. Ik kon mijn microfoon niet eens meer vasthouden, zo slap was ik. Slapen deed ik nauwelijks meer." Stembanden Toen de zangeres over de ziekte van Lyme begon te le zen, zat - zoals ze zelf for muleert - 'de schrik er pas goed in'. Shania Twain: „Het angstige gedeelte is dat je vitale organen enorme klappen kunnen oplopen. Ik werd aan een reeks onderzoeken onderworpen: hersenen, hart, lon gen, lever, nieren.Die waren niet aangetast, maar dat weet je pas 24 weken later." Een jaar later bleek, tot haar in tense opluchting, de bacterie uit haar bloed verdwenen. Toch ging de vlag in huize Twain niet uit. Of het moest halfstok zijn, want haar stem banden bleken ernstig aangetast. Geen enkele medisch specialist legde het verband met de ziekte van Lyme - de zangeres zelf evenmin. „Ik moest vooral rusten, ontspan nen, relaxen.Maar mijn stem kwam niet terug. Ik kon geen nor maal telefoongesprek voeren of de hond roepen. Juichen tijdens een sportwedstrijd, daar begon ik niet eens aan." Angela is aan het verhuizen, volgende week is ze weer terug. zaterdag 30 september 2017 Wilfred Genee (I) en Johan Derksen tijdens een uitzending van VI. fotoanpkippa De zevende studioplaat van Nick Simon is een succes. Het album Aange naam kwam gis teren binnen op de eerste plek van de Album Top 100. In Vlaanderen kwam het album op de vijfde plek terecht. De mail die Johan Derksen afgelopen week kreeg vanuit RTL met, zoals hij stelde 'schandelijke' inhoud, komt van de directie van de zen der. Dennis Jansen Gudo Tienhooven RAP Rapper 50 Cent beweert dat pre sident Trump hem in aanloop naar de verkie zingen een flink bedrag heeft ge boden. Met zijn campagnesteun wilde hij scoren bij de zwarte be volking. De rap per heeft ervoor bedankt. Marco Borsato is in een poëtische stemming bij het aankondigen van zijn nieuwe album Thuis, dat 17 november verschijnt. Ik heb mij n stem heroverd' Arno Gelder 44 Shania Twain is goed voor een platenver koop van meer dan 85 miljoen platen, waarmee ze de best verkochte vrouwelijke countryzangeres aller tijden is en een van de best verkopende solisten uit de pophis torie. Voor haar prijzenkast vergaarde de Cana dese ster niet minder dan 187 onder scheidingen, waaron der 5 Grammy Awards, 5 American Music Awards, 29 Ca nadian Country Awards en 9 Billboard Music Awards. Vanzelfsprekend is ze opgenomen in de Canadian Music Hall of Fame. In 2011 kreeg ze een ster op de Hollywood Walk of Fame.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24