W van van 6 t/m 21 oktober 2017 Nieuwbouw en renovatie voor scholen Smerdiek Kapelle heeft begroting voor volgend jaar rond 7 Muzikanten in mineur om einde Den Dekker \/on Den Dekker Muziek in Kapelle houdt eind dit jaar op te bestaan. Met een grote leegverkoop neemt eigenaar Sjaak van Koeveringe afscheid van zijn klanten. or# Zeeuwsch-Vlaanderen S n Programmadeel 6 t/m 8 oktober Bij menig Zeeuws gita rist, drummer, toetse nist of blazer gaat een belletje rinkelen bij de Van der Biltlaan 69 in Kapelle. Het is het adres van Den Dekker Muziek, al decennialang een begrip onder muzikanten. Maar wie nu het parkeerpleintje voor de winkel opdraait, wordt niet meer verwelkomd met fonke lende instrumenten in de etalage, maar met een minder vrolijke noot. Opheffingsuitverkoop, blok- letteren grote affiches op de rui ten. Eigenaar Sjaak van Koeveringe heeft besloten ermee te stoppen. Vanaf deze week houdt hij grote leegverkoop en aan het einde van het jaar gaat de deur definitief dicht. „Het verdienmo- del is te marginaal geworden, de huur van het pand is te duur en een andere locatie bleek niet haalbaar", somt Van Koeveringe zijn beweegredenen op. Een be cijferd, rationeel besluit dus, maar wel met een emotionele la ding. „Muziek en de bindende kracht ervan is altijd mijn drijf veer geweest. Natuurlijk was het leuk als iemand een instrument van duizenden euro's kocht, maar ik haalde net zoveel voldoening uit de grote glimlach van een klein ventje dat met zijn eerste drumstel van een paar honderd euro de deur uitliep." In totaal veertig jaar zit Van Koeveringe in de muziekinstru- mentenhandel, waarvan de helft in Kapelle. Hij nam de winkel over van oprichter Ad den Dek- ker, die de zaak samen met zijn echtgenote en wijlen Blof-drum- mer Chris Götte bestierde. Maar de markt is veranderd, mede door de opkomst van webshops. Daar naast wordt er minder muziek gemaakt, merkt de ondernemer. „Muziekverenigingen vergrij zen, het leerlingenaantal van de mu ziekschool loopt terug. Ik kan nog twee jaar doorgaan, maar ik wil een faillissement voorkomen en het op een goede manier afsluiten voor de klanten." En zoals dat dan gaat bij een op heffingsuitverkoop, is het deze vrijdag druk in de zaak. Veel mu zikanten komen profiteren van de fikse kortingen, anderen wil len Van Koeveringe de hand ko men schudden om hem te bedan ken. Want Van Koeveringe kent veel van zijn klanten persoonlijk en weet vaak letterlijk de juiste snaar te raken. „Ik vind het heel erg dat de winkel sluit, het is een enorm gemis voor de regio", zegt Sjaak van Loo uit Kruiningen. De trompettist en bestuurslid van harmonie EMM in zijn woon plaats is al decennia vaste klant van Den Dekker. Hij roemt de service, kundigheid en persoon lijke aandacht van Van Koeve ringe. „En dan kun je zoeken op internet wat je wil, maar daar vind je dat niet." Voor de Krui- ningse muziekvereniging is het nu uitkijken naar een alternatief. „We kunnen misschien naar Roosendaal", zegt Van Loo. „Maar voor service ga je het liefst de pro vincie niet uit." Dat het nu storm loopt in de winkel, vindt Van Koeveringe niet erg. „Ik kijk er niemand op aan. De klanten zijn goed geweest voor mij, dus ze mogen nu ook een keer profiteren." Waar de nieuwe school moet ko men, is nog niet duidelijk. Het col lege komt later met een voorstel aan de raad over de aanpak van de twee sterk verouderde scholen in de smalstad. Duidelijk is wel dat open bare basisschool De Rieburch het met een levensduur verlengende renovatie moet doen. De school heeft eerder aangegeven daarmee te kunnen leven. Voor de plannen met beide scholen is bijna 2 miljoen euro gereserveerd. De afgelopen ja ren zijn de gebouwen met de no dige lapmiddelen in een accepta bele staat gehouden. Ook de scholen in Poortvliet en De Schalm in Stavenisse zijn verou derd en op termijn aan een gron dige renovatie of nieuwbouw toe. In Poortvliet worden ook het dorpshuis, de gymzaal en de peu terspeelzaal bij het onderzoek be trokken. De basisschool in Stave nisse krijgt waarschijnlijk een nieuw gebouw. aan de weg te zetten, kunnen zij geld terug verdienen. Per saldo zou een huishouden dan goedkoper uit kunnen zijn in 2018. Verder rept het college over een structureel sluitende begroting met een goed financieel perspectief. Daardoor ontstaat er volgens wet houder Jon Herselman 'een uitste kende basis om een verantwoorde keuze te maken over de toekomst van Sportcentrum Groenewoud.' Aan de Vroonlandseweg komt over een paar jaar een sportcentrum dat rond de 14 miljoen euro zal kosten. De gemeente is daar al voor aan het sparen. Het spaarpotje bevat in middels bijna 2 miljoen euro. Voordat alle Kapellenaren zich rijk gaan rekenen: het gaat niet om grote verschillen. De heffingen en belastingen worden gewoon ver hoogd met de inflatie. Als inwoners vervolgens hun best doen om zo weinig mogelijk de afvalcontainer d r H5 a Jef Neve Ensemble ZATERDAG 7 OKTOBERTERNEUZEN SCHELDETHEATER 20:00 UUR €28,- 'Het Orkest van het Oosten' KAARTVERKOOP Via www.festival-zvl.nl of www.zeelandtheaters.nl 'Amsterdam Sinfonietta' zaterdag 30 september 2017 BE Sjaak van Loo uit Kruiningen is al decennia vaste klant van Den Dekker, foto's marcelledavidse 'Een enorm gemis voor de regio' Luc Oggel Kapelle Eigenaar Sjaak van Koeve ringe voor de winkel. Den Dekker Muziek is tot het einde van het jaar nog geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag. De Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk krijgt een nieuw schoolgebouw. Dat staat in een document dat volgende week besproken wordt door de commissie ruimte. Rob Paardekam Sint-Maartensdijk Een gemiddeld huishouden in de gemeente Kapelle kan volgend jaar goedkoper uit zijn dan in 2017. Dat blijkt uit de begroting voor 2018 die het college van B en W voorlegt aan de gemeente raad. Willem Adriaansens Kapelle ival Dit groot symfonieorkest kent u nog van het tv-programma 'Maestro' en staat onder leiding van dirigent en solist viool; Massimo Quarta. VRIJDAG 6 OKTOBER HENGSTDIJK RKKERK 20:00 UUR €18,- "Is het klassiek? Is het jazz?" "het is Jef Neve 8 Ensemble!" Telefoon: 0900 - 3300033 - Vanuit België: 31 (0) 115 69 55 55 KAARTEN OP CONCERTLOCATIE Vanaf 1 uur voor aanvang concert zijn ook kaarten verkrijgbaar, maar: op basis vol=vol. ELIGIUSKERK 15:30 UUR €25,- Wereldtop Strijkorkest met repertoire van barok tot hedendaags. Een orkest veel op wereldtournee en nu; in UW Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen! ZONDAG 8 OKTOBER OOSTBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 147