Voorzitter Prins van dorpsraad blijft nog even II van van 6 t/m 21 oktober 2017 \/on Verkeersperikelen in Zierikzee Zuidhoek I Vdl 7 De Zuidhavenpoort dicht, het Paardenstraatje afgeknepen en dan ligt ook nog eens de Mol open. Het is momenteel zacht gezegd een uitdaging om Zierikzee in en uit te komen. ro a Programmadeel 6 t/m 8 oktober Zeeuwsch-Vlaanderen Het bestelbusje mocht er nog door, maar voor de dikke witte Audi gaan de paaltjes aan het Havenpark niet meer omlaag. Draaien dan maar. Draaien, draaien, draaien. En dan tóch even proberen de wagen door het Pottenbakker straatje te proppen. Tevergeefs natuurlijk. Marion Hogenbosch ziet het hele dagen, sinds ze terug is uit Frankrijk. „Eén en al gedraai op het Kraan plein. Ik heb er even gefietst en dacht gelijk: wat een rommeltje. Gelukkig ben ik half november weer weg." Ook buurvrouw Maria Coolen aan de Oude Haven ergert zich aan de verkeerssituatie, sinds de Zuidhavenpoort is afgesloten. „Het is gewoon een puinhoop. Ie dereen is maar aan het zoeken naar een uitweg, niemand let op de borden. Afgelopen zaterdag hadden we een buurtfeest aan de overkant, op de Nieuwe Haven. Na een uur hadden we al tien au to's geteld die via de Noordha venpoort de stad uitreden. Tegen het verkeer in. Levensgevaarlijk!" Wat Hogenbosch betreft gooit de gemeente de Zuidhavenpoort per direct weer open. Coolen heeft liever dat de stad wordt af gesloten bij de Hoofdpoortstraat. „En dan alleen nog maar de men sen erin die er iets te zoeken heb ben." En de ouderen dan, vraagt haar buurvrouw zich af. „En de bezoekers? Dit is sneu voor de middenstand. Ik heb zelf twintig jaar een winkel gehad in de Post- straat, ik weet hoe het werkt. Je hebt óók passanten nodig. Hè, Waarom moet die poort nou dicht als er net ook allemaal andere straten afgesloten zijn? waarom moet die poort nou dicht als er net ook allemaal andere straten afgesloten zijn?" Omdat het altijd wel wat is, zegt verkeerswethouder Jacque line van Burg. „Zijn we niet in de Mol bezig een nieuwe riolering aan te leggen, dan is het wel in een andere straat. En wordt niet Mondragon verbouwd, dan is het wel ergens anders te doen. Trou wens, zo veel mensen gingen niet via het Paardenstraatje de stad uit. Dat was de grote bulk niet." De wethouder kan het zoge zegd weten. „Ik woon hier, ik rijd hier dagelijks, ik ben ervarings deskundige. Jaren geleden heb ben we met zijn allen besloten dat de binnenstad autoluw moest worden. Met andere woorden: dat we het sluipverkeer zo veel mo gelijk zouden vermijden. Dan moest de Zuidhavenpoort dicht. Dan waren we er in één klap van af." Of dat is gelukt, moet volgens Van Burg nog blijken. „De poort is drie weken dicht. Mensen moe ten er nog aan wennen. En ja, dan krijg je dat ze zoeken. En ja, dan is het een rommeltje. Maar dat gaat ook weer over. Het scheelt ook weer als in het voorjaar dat nieuwe parkeerterrein op het plek van het oude zwembad klaar is. En als TomTom zijn routes heeft bijgewerkt." Dan wordt het misschien ook rustiger op de Laan van Sint Hi- laire. Want ja, daar is het druk tij dens de spitsuren doordeweeks. „Daar kijk ik natuurlijk hele da gen op vanaf de vierde verdieping van het gemeentehuis", zegt Van Burg. „Maar het is nou ook weer niet zó druk. In Middelburg heb je meer tijd nodig om het cen trum uit te komen hoor. En je zit toch lekker warm in de auto?" De wethouder raadt iedereen aan een halfjaar te wachten met con clusies. Al heeft ze er zelf al eentje getrokken. „De Zuidhavenpoort blijft dicht." „We hadden iemand op het oog", zo verzekert Prins. „Maar die dacht dat het toch wel heel veel werk zou zijn en dus is hij afge haakt. Dat het voorzitterschap veel tijd vergt, kan ik helaas niet ontkennen. Zeker nu met het masterplan." En omdat dat nu net lekker loopt, vindt Prins het niet zo erg om nog even voorzitter te blijven. „Zeker in zo'n intensieve periode is het toch ook belangrijk om te zorgen voor continuïteit. Het is niet handig om een lopend dos sier over te dragen. Alleen, tegen de tijd dat het masterplan is afge rond, loop ik achter een rollator." Levendigste De dorpsraad van Renesse is één van de levendigste van heel Schouwen-Duiveland. De zaal van het dorpshuis zit elke keer ramvol. En dat terwijl de dorps raad nog maar kort bestaat. Prins heeft hem zelf opgericht, in 2011. „Zo lang ben ik dus ook al voorzit ter. Dan is het onderhand wel tijd voor vers bloed. Je kunt dit werk niet eeuwig blijven doen. Over twee jaar wil ik écht weg zijn." Daarom roept Prins enthousi aste dorpsgenoten nogmaals op zich te melden als zijn opvolger. „De twee andere vacatures, voor penningmeester en algemeen be- Je bent echt bezig Renesse opeen hoger plan te tillen stuurslid, waren zo ingevuld. Al leen het voorzitterschap schrikt mensen toch altijd af. Terwijl het ook echt heel leuk is. Je bent echt bezig Renesse op een hoger plan te tillen." CL r t e n Jef Neve Ensemble ZATERDAG 7 OKTOBERTERNEUZEN SCHELDETHEATER 20:00 UUR €28,- 'Het Orkest van het Oosten' 'Amsterdam Sinfonietta' KAARTVERKOOP Via www.festival-zvl.nl of www.zeelandtheaters.nl zaterdag 30 september 2017 'Ja, het is een rommelt j e hier' Wendy Wagenmakers - Marion Hogenbosch Alweer een hele tijd geleden maakte de voorzitter van de dorpsraad van Renesse zijn af treden bekend. Maar er is nog steeds geen opvolger en dus blijft Frans Prins nog maar even aan. Een jaar of twee, hooguit. Wendy Wagenmakers Renesse - Frans Prins De Zuidhavenpoort is afgesloten voor verkeer, foto marieke mandemakers +-ival Dit groot symfonieorkest kent u nog van het tv-programma 'Maestro' en staat onder leiding van dirigent en solist viool; Massimo Quarta. VRIJDAG 6 OKTOBER HENGSTDIJK RKKERK 20:00 UUR €18,- "Is het klassiek? Is het jazz?" "het is Jef Neve 8 Ensemble!" ZONDAG 8 OKTOBER OOSTBURG ELIGIUSKERK 15:30 UUR €25,- Wereldtop Strijkorkest met repertoire van barok tot hedendaags. Een orkest veel op wereldtournee en nu; in UW Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen! Telefoon: 0900 - 3300033 - Vanuit België: 31 (0) 115 69 55 55 KAARTEN OP CONCERTLOCATIE Vanaf 1 uur voor aanvang concert zijn ook kaarten verkrijgbaar, maar: op basis vol=vol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141