Profiteer van deze stuntprijzen corendon 13 14-jarige jongen uit Fries dorp bekent moord op ouders Jos en Margreet Holiday Inn Resort Delfins Beach Resort De 14-jarige verdachte van het drama in het Friese Katlijk, heeft bekend dat hij zijn ouders met een mes heeft vermoord. Dat meldt het OM. De rechter-commissaris heeft gis teren besloten dat de minderjarige jongen ten minste twee weken lan ger wordt vastgehouden. Hij wordt overgebracht naar een Justitiële Jeugdinrichting. De ouders van de jongen, Jos Ver donk (63) en Margreet Andriol (62), werden op dinsdag door geweld om het leven gebracht. Hun jongste zoon werd in de avond aangehou den voor mogelijke betrokkenheid bij hun dood. Omdat het om een minderjarige gaat, is het Openbaar Ministerie te rughoudend met het geven van in formatie. Als het onderzoek is afge rond, zal de zaak in principe achter gesloten deuren worden behan- deld. Dat zal naar verwachting be gin 2018 zijn. „Het verrast me niet dat hij heeft bekend", reageert de buurman die op de fatale dinsdag de levenloze Jos en Margreet aantrof. „Dit was mijn eerste gedachte toen ik zijn ouders vond." Volgens de buurman, die liever zijn naam niet vermeld ziet, was de 14-jarige zoon die dinsdagmiddag spoorloos. „Hij was niet naar school gekomen. Daarom kwam de schoolleiding deze kant op. Zo ben ik tot de ontdekking gekomen." Hij vond de jongen, die nu heeft bekend, al erg in zichzelf gekeerd. „Hij kwam erg depressief over. Kennelijk is er iets in hem geknapt. Het is voor hem ook intriest. Hij zal hier voor altijd mee moeten leven." Hoe de 14-jarige jongen zijn va der heeft kunnen overmeesteren, is hem ook een raadsel. „Jos was 63, maar zag er in zijn zwembroek uit als een jonge god. Hij gaf survival trainingen, was hartstikke pezig. Als ik ergens de kracht niet voor had, vroeg ik Jos. Of hij moet zijn verrast? Dat blijft gissen." De 14-jarige zoon is een nakome ling uit het tweede huwelijk van Jos Verdonk, die uit een eerder huwe lijk al twee kinderen heeft. Mar greet had ook al twee zoons toen ze hem kreeg. „En ze waren zó blij met hem. Het is verschrikkelijk." Wraak Oudermoord is zeldzaam in Neder land: de jongen is in 25 jaar tijd de enige minderjarige die zijn beide ouders heeft vermoord. Dat blijkt uit onderzoek van criminologe Ma rieke Liem, verbonden aan de Uni versiteit Leiden. „In die periode zijn er vier dubbele ouderdodingen ge weest. Dit is de vijfde en de enige die is gepleegd door een minderja rige." Oudermoord of parricide komt hooguit twaalf keer per jaar voor. In een kwart eeuw zijn 134 gevallen bekend. Kinderen vermoorden hun ouders om uiteenlopende redenen. Wraak na misbruik kan een motief zijn. Ook ernstige psychische stoor nissen kunnen een rol spelen. 9 DAGEN 9 DAGEN NU VANAF BONAIRE Aruba Palm Beach Bonaire Kralendijk LET OP... BESPAAR NOC MEER! Logies RUiA 0nehap corendon nl 023 75106 06 11® Beoordeeld met een 9.0 zaterdag 30 september 2017 'Hij kwam erg depressief over, iets is in hem geknapt' Bloemen bij de woning van het omgekomen stel. foto peter bakker Koen Voskuil Katlijk gevallen van oudermoord of par ricide zijn er nu in een kwart eeuw bekend. Okt. nu vanaf€899 Nov. nu vanaf ....€799 Dec. nu vanaf€799 Jan. nu vanaf ....€999 Feb. nu vanaf€1099 Nov. nu vanaf€799 Dec. nu vanaf ....€899 Jan. nu vanaf€899 Nazomeren op d^Amipn Onze prijsknallers zijn inclusief KLM-vlucht. Dus u mag GRATIS 23 kg bagage meenemen en u betaalt aan boord NIET EXTRA voor maaltijden drankjes en uw personal entertainmentsysteem! island Direct aan een van de mooiste stranden van Aruba; Palm Beach Gratis wifi (ook op de kamer) 3 zwembaden Ook All Inclusive boekbaar Ruime kamers Spa Center Gloednieuw hotel (opening nov. '17) Direct aan aan het zandstrand Hét grootste zwembad van Bonaire Luxe en ruime studio's en appartementen Gastronomisch restaurant met open keuken Op korte afstand van Kralendijk Gratis wifi in de openbare ruimtes Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13