Op jacht Help een vuflnisbakkie Vriendelijk De wereld van Hans Avontuur IN TWEE WEKEN ZIJN VIJFTIG PUPS GEBRACHT MIJNLOSLOOPTIP n het asiel Tierra Blanca op het Spaanse eiland Tenerife zitten ongeveer vijfhonderd afgedankte honden. Alleen al de laatste twee weken zijn er meer dan vijftig pups binnen gekomen. Misschien valt u dit wat rauw op uw dak - Tenerife is toch dat zonnige eiland voor een zorgeloze vakantie? - maar dat moet dan maar even. O, en Tierra Blanca is slechts een van de talrijke overvolle asielen in vooral de zuidelijke vakantie landen. Hoewel het voor mij al lang geen nieuws meer is, verbaast het me elke keer opnieuw dat in landen waar je als reiziger vol warmte en liefde wordt ontvangen, zó meedogenloos met dieren wordt omgegaan. De gezellige ober die je net enthousiast het fijne dagmenu heeft aangeprezen alsof het een 3-sterren Michelinmaaltijd betreft, trapt drie seconden later net zo gemakkelijk een zwerfhond van het terras. Dat idee. Gelukkig zijn er altijd en overal mensen die zich het leed van de weerloze dieren aantrekken. Neem Sabine Hellenthal, een Nederlandse die op Tenerife woont en zich als vrijwilligster inzet bij het asiel Tierra Blanca. Ze haalt onder meer verwaarloosde jachthonden weg bij jagers, verzorgt ze in het asiel en bege leidt ze naar de luchthaven zodra in Nederland een adres voor hen is gevonden. Op Tenerife zelf zijn de honden kansloos. Om de dieren vanuit een vakantieland naar Nederland te brengen, is de hulp van reizi gers nodig. Organisaties als Podencoworld, dat samenwerkt met onder meer Tierra Blanca, zoeken naar mensen die bereid zijn een hond mee te nemen. Dat klinkt ingewikkelder dan het is. De organisatie regelt alles. Het enige wat je zelf moet doen is de hond, die in een speciale bench wordt vervoerd, op Schiphol meenemen door de douane. Kleine moeite, veel impact. Of zoals Sabine het zegt: „Wij kunnen niet de hele wereld veranderen, maar wel de wereld van een hond door hem naar een liefdevol mandje te brengen." 41 wg magazine 50 In een toenemend aantal bungalow parken, waaronder die van Center Pares, Landal en Roompot, zijn huisdieren toegestaan. Vaak tegen betaling van een bescheiden bedrag voor de extra schoonmaak. Soms bieden ze ook afgezette tuinen. Het pad slingert door de Zuid- Franse heuvels langs cipressen, olijfbomen en wijngaarden die voor zichtig geel kleuren. We maken een herfstwandeling met onze drie zwerfhonden, geadopteerd uit een mediterraan asiel. Het is heerlijk. Kwispelend rent het roedeltje voor ons uit. Zorgeloos en blij. Zoals het altijd en overal hoort te zijn. In de berm verderop staan twee mannen in knaloranje hesjes bij hun terreinwagen. Jagers. De jacht is hier geen hobby van adel en elite, maar een vorm van cultuur die diep geworteld is in het dagelijkse dorpsleven. Op woensdag wordt er gejaagd. C'est normal. En de meeste bewoners zijn er blij mee. Ze houden van everzwijn, maar alleen op hun bord. De mannen in hun oranje vesten knikken vriendelijk goedemorgen en bestuderen onze drie viervoeters. 'Ahhh, des chiens de chasse. Twee pointers en een podenco. Trés bienF Ze hangen hun ge weren aan hun schouders, bekloppen onze honden met kennershanden en vragen waar we met hen op jagen. Als we zeggen dat we er alleen mee wandelen, kijken ze elkaar vol ongeloof aan. 'Zulke mooie honden zonder ermee te jagen, c'est impos sible. Vreemde lui, die Hollanders.' Honden reizen Loonse en Drunense Duinen, met een 4,5 km lange loslooproute vanaf De Roestelberg. E hans.avontuur@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 113