Marinier schoot blind op Molukse treinkapers Geltrein als wapen tegen herfstblaadjes Moeder van jihadist krijgt 2 jaar cel 8 Commandant verwachtte tegenstand Hij was de geslaagde zakenman, met een ongekende bankrekeningen mateloos libido. De overleden Playboy-baas Hugh Hefner zag zichzelf vooral als seksuele bevrijder. Maar of dat nou zo terecht is? Voor hem was viagra echteen uitkomst. Het kwam zo rond zijn 75ste op de markt en hij was werkelijk een groot verbruiker Hij vuurde blind op een toilet en daarna op een coupé. „Ik ga niet eerst op de deur kloppen om te zeggen: hier ben ik", verklaarde hij voor de rechtbank. „Dat maakt mezelf en mijn mannen kwetsbaar." De marinier met de codenaam C5 was commandant van de groep, die de kop van de gekaapte trein bij De Punt moest 'zuive ren'. Hij zegt als eerste de trein te zijn binnengegaan. „Ik gaf gelijk een korte vuurstoot op het toilet. Ik heb me daarna omgedraaid naar links en heb een korte vuur stoot gegeven op het comparti ment waar de kapers zaten De commandant heeft voor hij schoot niet gekeken of er drei ging was. Volgens hem waren de schuifdeuren van de coupé ge blindeerd. Dat wordt weerspro ken in een nieuwe verklaring van een overlevende kaper. Ook zegt C5 dat er geen aan wijzingen waren dat er iemand op het toilet zat. Omdat hij te genstand verwachtte, schoot hij zekerheidshalve op de deur. „Van tevoren is gezegd dat wij met meer geweld te maken zouden krijgen, omdat in ons deel de meeste kapers zaten." Zijn verklaringen staan soms Ik gaf gelijk een korte vuurstoot op het toilet haaks op andere verklaringen en onderzoeken. C5 wist zeker dat er geen passagiers op het toilet konden zitten. De gegijzelde George Flapper zat daar echter tien minuten voor de aanval. Deken Dinsdag verklaarde een andere marinier uit zijn aanvalsgroep dat hij had geschoten op een ka per die onder een deken bewoog. Daarover zegt C5: „Dat kan ik me niet voorstellen. Als er bewogen wordt onder een deken, ga je niet vuren, maar neem je gevangen." De commandant zegt na de ac tie in de coupé drie dode kapers te hebben gezien. Een van de li chamen is echter in de coupé er naast gevonden: dat van leider Max Papilaja. Zijn verwondingen duiden volgens nabestaanden op een 'executie' van dichtbij. Papi laja was loodrecht in zijn rug ge schoten, van onder naar boven in zijn gezicht en in de borst van boven naar beneden. UTRECHT NS en Pro- Rail breiden het aantal 'geltreinen' uit om herfsthinder voor rei zigers te beperken. Deze treinen smeren een substantie op het spoor, waardoor de rails minder glad wor den. De geltreinen smeren Sandite, een mengsel van zand, me taaldeeltjes en aardap pelzetmeel, op de rails. Als het spoor minder glad is, kunnen de trei nen beter volgens de dienstregeling rijden. Vanaf 9 oktober rij den er twaalf geltrei nen, twee meer dan vorig jaar. De vallende bladeren kunnen vooral in combinatie met mist of regen een spekglad papje vormen onder de treinwielen. Die gladde sporen zorgen ervoor dat de wielen van de trein minder grip op de rails krijgen. Treinen kun nen dan minder snel optrekken en moeten al veel eerder remmen om in het station tot stilstand te komen. Daardoor wordt rijden volgens dienstregeling lastiger. Als de trein gaat slippen, kunnen ook de wielen bescha digen, waardoor trein stellen uit de roulatie moeten worden geno men. De geltreinen sme ren de gel vanuit de trein op de rails. Acht van de twaalf zijn re guliere reizigerstrei nen. Twee andere trei nen staan paraat in Eindhoven en Roosen daal en twee in Amers foort om snel uit te rukken naar plaatsen waar veel blaadjes op het spoor zijn gevallen. De jongen bleek eind 2015 naar Syrië te zijn gereisd, zonder dat zijn moeder daarvan wist, ver telde ze zelf. Haar zoon belde na dat hij in dat land was aangeko men. „Ik houd van je, maar ik houd meer van God", zou hij haar toen hebben gezegd. De Frans-Algerijnse Nathalie Haddadi stuurde geld naar hem om hem te helpen. „Zodat hij kon eten en zich kon verzorgen", ver telde ze in de Franse pers. Het zou zijn gegaan om vliegtickets en een bedrag van 2.800 euro. „Ik veroordeel terrorisme, ik ben ge woon een doorsnee vrouw. Hoe kunnen ze mij nou in verband brengen met gevaarlijke psycho paten?" Maar volgens de Franse justitie legde de vrouw tegenstrijdige verklaringen af en maakte ze zich daarmee schuldig aan leugens. De openbaar aanklager eiste achttien maanden celstraf. De rechter besloot gisteren over die eis heen te gaan en twee jaar cel op te leggen. Het is de eerste keer dat een Franse ouder wordt veroordeeld wegens het opsturen van geld naar kinderen die zich bij IS hebben aangesloten. Voor de 43-jarige Haddadi is de uitspraak een nieuwe klap. In au gustus 2016 kreeg ze een tele foontje van een onbekende uit Syrië. 'Gefeliciteerd!' werd haar gezegd. Haar zoon was bij de strijd omgekomen, was de mede deling. De advocaat van de vrouw heeft laten weten dat ze in be roep gaan tegen het vonnis. Hij had elke dag seks 'op de één of andere manier'. Dronk dagelijks 36 flesjes Pepsi. Blowde zich suf. En vrat Viagra zoals andere mensen borrel nootjes: handenvol. Eén van de mogelijke bijwerkingen van het erectiemiddel is doofheid. De dinsdag op 91-jarige leeftijd overleden Playboy-baas Hugh Hefner hoorde de laatste jaren van zijn leven niets meer. Maar hij deed het vaker dan de meeste mannen van middelbare leeftijd. „Voor hem was viagra echt een uitkomst", grinnikt Jan Heemskerk, oud-hoofdredacteur van de Nederlandse editie van Playboy. „Het kwam zo rond zijn 75ste op de markt en hij was werkelijk een grootverbruiker. Ik ben nog geen 75, maar ik heb ergens wel de verwachting dat mijn lust tegen die tijd enigszins gekalmeerd is. Bij hem ging het maar door." Marilyn Monroe Tot nu. Binnen enkele dagen wordt hij begraven op de chique Westwood-begraafplaats in Los Angeles, pal naast de vrouw aan wie hij zijn grote succes te danken heeft: Marilyn Monroe, de filmster die naakt was afgebeeld in het eerste nummer van de Amerikaanse Playboy, dat in 1953 verscheen. Toen het graf naast dat van Monroe vrijkwam, 25 jaar geleden, kocht Hefner het direct voor 75.000 dol lar. Een schijntje voor de man aan het hoofd van het Playboy-imperium, die over een eigen vermogen van ettelijke tientallen miljoenen dollars beschikte. Het verhaal van Hugh Hefner is dat van de geslaagde zakenman, immer in zijden pyjama gekleed. Van de man met een ongekend libido, die met duizenden vrouwen seks had, maar die tot vrijdag 29 september 2017 GO Een van de marinierscom mandanten heeft in 1977 op de Molukse treinkapers bij De Punt geschoten zonder te kij ken of ze zich verzetten of overgaven. Tonny van der Mee Den Haag - Marinierscommandant met de codenaam C5 Een Frangaise is door de rech ter veroordeeld omdat ze geld opstuurde naar haar zoon die in Syrië meevocht met IS. Ze kreeg twee jaar cel wegens 'fi nanciering van terrorisme'. Frank Renout Parijs Meester Jeroen Schmale Rotterdam/Los Angeles —Jan Heemskerk, oud- hoofredacteur Playboy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8