li 'We willen de Boat Show in Breskens laten groeien' 7 BELGIAN BOATSHOW VIER DAGEN LANG Meevaren op een schip, suppen in de haven of op je sokken een miljoenenschip verkennen. De Belgian Boat Show zorgt voor activiteiten in de hele jachthaven van Breskens. zv ogen wij hier ook aan boord?" Een be zoekster van de Bel gian Boat Show in Breskens vraagt het met iets van ongeloof in haar stem. De jachthaven van Breskens ligt tot en met zondag vol met bijzon dere boten, maar de Explorer Li vingstone van Hartman Yachts uit Urk, valt op. Met vierentwintig meter lang en zes meter tachtig breed is dat het grootste jacht dat er ligt. En het duurste, met een waarde van bijna vijf miljoen euro. De Livingstone is een 'demo boot' van een jaar oud om te laten zien aan geïnteresseerden. Rond kijken op de boot mag dus inder daad, maar schoenen moeten uit. „Kijk zelf maar waarom dat zo is", zegt Onno Laarhoven van Hart man, die belangstellenden rond leidt. Als je van het dek de kajuit in stapt, zie je het meteen. Een maag delijk wit en hoogpolig kleed ligt op een smetteloze vloer en als je de trap naar de slaapverblijven neemt, zak je op je sokken weg in een zachte en witte vloerbedekking. Er kunnen negen mensen slapen in dit paleis op het water. De grote slaapkamer met badkamer is luxer dan menig hotelkamer. Bezoekers laten af en toe een jaloerse zucht ontsnappen. „Het is gebouwd voor verre reizen, er is inderdaad veel comfort", zegt Laarhoven. De sta len romp en aluminium opbouw van de boot zorgen voor stabiliteit tijdens het varen. Het interieur is de keus van de klant, die kan het inrichten zoals hij wil. Als een boot kopen er financieel niet in zit, kunnen bezoekers er ook één huren tijdens de Boat Show. Zo bieden onder meer Cosmo Yachtchartering en Chan nel Sailing tochtjes aan en met Knokke Boat Rental kan een ex cursie naar zeehonden worden ge maakt. Enkele particulieren bieden ook tweedehands boten te koop aan. Aan wal is er ook van alles te Het is gebouwd voor verre reizen, er is inderdaad veel comfort zien, in een grote tent staan nog meer boten en kramen met water- sportgerelateerde producten zoals reddingsvlotten. Ook zijn er ein deloos veel boeken te koop, waar onder het boek over Watersport vereniging Breskens. Wie echt ver knocht is aan zeilen, of gewoon van bijzondere spullen houdt, kan bij Stéphanie Decoussemaeker van Reborn Sails een toepasselijk sou venir kopen. Stéphanie geeft ge scheurde of afgedankte zeilen een tweede leven door er allerlei soor ten tassen van te maken. Dat zeilen populair is, merkt ze: „We verwer ken vijfhonderd tot duizend kilo zeil per jaar." vrijdag 29 september 2017 De Explorer Livingstone van Hartman valt op, met zijn lengte van 24 meter. Kijken mag, maar schoenen uit BRESKENS De Belgian Boat Show strijkt deze dagen voor het eerst neer in de jachtha ven. De grote broer van het evenement, de jaarlijkse Boat Show in Flanders Expo in Gent, bestaat in februari der tig jaar en breidt de activitei ten uit naar Breskens. De or ganisatie houdt in het vissers dorp een vierdaagse 'natte show' waarbij bezoekers ook zelf watersporten kunnen pro beren of tochtjes mee kunnen varen. Ook zijn er behoorlijk grote boten in het water te bewonderen, die moeilijker naar een indoorhal zoals Flan ders Expo vervoerd kunnen worden. Er liggen tot en met zondag zo'n honderd boten in de jachthaven van Breskens. De keuze voor het vissers dorp werd weloverwogen ge maakt, legt Christophe Co- seyns, 'head of boat show' van de organisatie uit. „Er zijn veel standhouders en bezoe- Sophie Stockman Breskens - Onno Laarhoven, Hartman Ook de stuurhut ademt luxe. fotos peter nicolai A Binnen kijken om het interieur te bewonderen mag, maar zonder schoenen kers uit zowel Nederland als België, de ligging is centraal en de haven is flexibel. Je kunt er snel binnen en buiten varen. En er zijn hier veel zo- nuren." Ook de rigoreuze plannen voor het havengebied van Breskens, waar onder meer appartementen moeten komen en de jachthaven wordt uitgebreid, spreken Co- seyns aan. „We willen het hier laten uitgroeien tot een jaar lijkse show met zo'n twee- tot driehonderd boten." Het hoofddoel van het evenement is mensen warm maken voor watersport. De Belgian Boat Show is tot en met zondag dagelijks te bezoeken van 10.30 tot 18.30 uur. Toegang is gratis. Meer informatie: belgian- boatshow.be.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84