Heros Sluiskil bindt 'grote vis' aan zich Geen bezwaar tegen appartementen 6 Aannemers kunnen niet binnen budget leveren Groep Heylen investeert in Gentse haven zv B en W Sluis presenteerden afgelo pen maand het plan voor de bouw van het multifunctioneel centrum. Daar moet ruimte komen voor ba sisschool Sint Petrus-De Wegwij zer, de kinderopvang, de jeugd- en ouderensoos en een dorpshuis. Idee is om het pand vast te bouwen aan de gymzaal aan de Prinses Irene- straat. De gemeenteraad is enthou siast en stond op het punt om bij el kaar bijna twee miljoen beschik baar te stellen voor de bouw van het mfc en het opknappen van de gym zaal. Dat zou gisteravond gebeuren tijdens een raadsvergadering, maar het onderwerp werd van de agenda gehaald. Geen enkele aannemer is er na melijk in geslaagd een plan te pre senteren dat aan de eisen voldoet, laat wethouder Jack Werkman we ten. „We hebben via een meervou dige onderhandse aanbesteding zes bedrijven uit de regio gevraagd om in te schrijven. Een aantal gaf van tevoren aan niet aan de eisen te kunnen voldoen of geen tijd te heb ben. Maar er zijn ook drie plannen binnengekomen. Alleen overschrij den die allemaal het in de opdracht De doorons gehanteerde prijs voor een mfc is heel gangbaar genoemde budget. En dan houdt het op, dan kunnen we volgens de regels niet verder praten." Werkman is teleurgesteld en ook wel verbaasd, geeft hij aan. „We hebben de afgelopen jaren meer dere mfc's laten bouwen. We heb ben dat budget dus echt niet uit de losse pols bedacht. De door ons ge hanteerde vierkante meterprijs is heel gangbaar." De situatie is zuur voor het dorp. De plannen voor de bouw van een mfc zijn al jaren oud en op het ge meentehuis ligt al geruime tijd een zak geld klaar. Een eis van de ge meenteraad was echter dat er in het dorp eerst één school zou komen in plaats van twee. Dankzij de 'uitruil' van scholen in Sluis en Schoondijke door scholenkoepels Escalda en Scoba is dat sinds afgelopen zomer het geval. De werkgroep met be trokken partijen pakte de draad sindsdien voortvarend op. Er werd al gesproken over een verhuizing van de school in de herfstvakantie van volgend jaar. Dat is nu uitgeslo ten. Opties Burgemeester en wethouders gaan nu kijken wat er moet gebeuren. Er zijn verschillende opties. Zo zou een openbare aanbesteding kun nen volgen, het plan zou versoberd kunnen worden of B en W kunnen aan de gemeenteraad extra geld vragen. In het contract is vastgelegd dat Heros tot en met eind 2020 jaar lijks bijna 100.000 ton bodemas uit de afvalverbrandingsoven in Roosendaal ontvangt. In Sluiskil wordt op jaarbasis 650.000 ton bodemas uit Nederlandse en Bel gische ovens verwerkt tot bruik bare grondstoffen. Heros werkt eraan de toepasbaarheid van die grondstoffen te verbreden. Ze worden nu vooral ingezet als op hoogmateriaal in de wegenbouw, waarbij het 'spul' moet worden ingepakt en gecontroleerd. De bo demassen moeten in 2020 zo ver geschoond zijn, dat de eruit ge maakte grondstoffen vrij toepas baar zijn, onder meer in de beton- industrie. De berg bouwstoffen bij Heros is de laatste tijd geslonken. Voor een knooppunt bij het Friese Joure is 700.000 ton afgevoerd. Een half miljoen ton ligt klaar voor de kruising Sloeweg-Tunnel- weg bij 's-Heerenhoek, waarvan de bouw begin 2018 start. GENT In de Gentse haven, op het nieuwe bedrijventerrein Rieme- Noord langs de ringweg R4-West, komt een groot logistiek centrum. Havenbedrijf Gent en vastgoedin vesteerder Groep Heylen tekenden daartoe deze week een overeen komst. De opzet is 150.000 vierkante meter magazijnruimte te bouwen, waarmee 90 miljoen euro is ge moeid en die op termijn goed is voor meer dan vierhonderd banen. 'Diverse partijen zijn geïnteres seerd', zo heeft Havenbedrijf Gent gemeld. Groep Heylen, eind jaren tachtig ontstaan in de Antwerpse Kempen, heeft al tal van distribu tiecentra ontwikkeld in België en Nederland. De Vijzel is een initiatief van Huis man Pensioen uit Breskens. V+G Architecten maakte het ontwerp. Het gaat om een pand met een win kelruimte en vijf appartementen. Het gebouw komt op de hoek van de Markt en de Destombestraat, dus tegenover het voormalige kan tongerecht. Twee percelen Het complex - met op de begane grond de winkelruimte en erboven drie bouwlagen - komt op twee percelen. Op één ervan was tot voor kort horecazaak Ramses gevestigd. Er worden zes parkeerplaatsen bij het gebouw aangelegd, op eigen terrein. Het plan voor de komst van het complex ligt tot 11 oktober ter in zage bij de gemeente Sluis. Die keurde het initiatief al goed, maar er is nog beroep bij de rechtbank mo gelijk. Aangezien eerder niemand be zwaar maakte, lijkt het niet logisch dat daarvan gebruik wordt ge maakt. In dat geval wordt medio oktober de omgevingsvergunning definitief. IN DE REGIO Gezond en mooi-event Erfgoeddag in het Landschap Najaarskermis op Grote Markt MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 29 september 2017 Vertraging voor mfc Schoondijke De komst van een multifunctio neel centrum (mfc) in Schoon dijke loopt vertraging op. Geen enkele aannemer heeft een in schrijving gedaan die aan de fi nanciële eisen van de gemeente Sluis voldoet. Ze overschrijden allemaal het beschikbare bud get. Wat nu gaat gebeuren, is nog niet duidelijk. Martijn de Koning Schoondijke - Jack Werkman, wethouder Recyclingbedrijf Heros in Sluis kil-Oost heeft via een ver nieuwd contract 'een grote vis' aan zich gebonden, Afval Ener gie Centrale ReEnergy Roo sendaal. Dat is een dochter van Suez, één van de grootste Eu ropese afvalverwerkers. Harmen van der Werf Sluiskil Er is geen enkel bezwaar inge diend tegen het plan voor de komst van appartementenge bouw De Vijzel op de Markt in Oostburg. Dat betekent dat de bouw hoogstwaarschijnlijk snel kan beginnen. Martijn de Koning Oostburg VOGELWAARDE Salon Charon houdt morgen, zaterdag, van 13.00 tot 16.00 uur op de parking naast het bedrijf aan Rapenburg 73 in Vogelwaarde een gezond- en mooi- event. Op het pro gramma staat een Cryo21-afslankde- monstratie. Een or thomoleculair voe- dingsconsulente geeft advies. Er is een stand met make-up en acces soires. Ook zijn ge zonde hapjes en drankjes verkrijg baar. En wie wil dat, kan in een jacuzzi stap pen. PHILIPPINE Het is zaterdag Erf goeddag in het Landschap, met vanuit Philippine een wandelexcursie langs bijzondere oorlogsresten. Aan vang 14.00 uur bij het mosselmonu ment. Andere Zeeuws-Vlaamse activiteiten zijn onder meer een auto-excursie langs nissenhutten vanuit Oostburg (start Schouwburgstraat 2,13.30 uur) en een excursie naar de schaapskooi in het Verdronken Land van Saeftinghe (start bezoekers centrum Emma- dorp, 14.00 uur). HULST De najaarskermis begint vandaag, vrijdag, op de Grote Markt in Hulst en duurt tot en met dinsdag. Als lokker tje geldt vandaag een gereduceerd tarief van één euro voor de draaiende kermisattracties. Vrijdag vanaf 15.30 uur geopend, an dere dagen vanaf 14.00 uur. MOOI ROND TERNEUZEN Het ziet er al mooi rond uit, de scheeps- spottersplek op de westpier bij de oude Veerhaven in Ter- neuzen. Aannemer KWS begon nog maar ruim een week ge leden aan de herinrichting van de west- én oostpier in op dracht van de gemeente Terneuzen. Met tunnelringen die over zijn van de Sluiskiltunnel, wordt de scheepspottersplek verder opgebouwd. Die worden volgende week of de week erna verwacht. Verrekijkers komen er en ook een spel over scheepvaart, met de grootste attractie aan je voeten: de al tijd levendige Westerschelde fotoadrivandewege AXEL Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten; BRESKENS Panora- maweg, 13.00-17.00 uur: Vuurtoren ge opend (ook zaterdag en zondag); CADZAND-BAD VVV, 10.00-16.00 uur: Strand ontdekken met snuffelrugzak; HOEK De Loven- hoek, 09.30 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Ge zelschapsdansen; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; NIEUW NAMEN Zaal Benedictus, 19.45 uur: Bingo; PHILIPPINE Kasteel straat, bij mosselmo nument, 14.00 uur: Rondwandeling met gids gidsenteam; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS Grote Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL 't Meulen- gat, 13.30 uur: Biljar ten; TERNEUZEN Winkel centrum Zuidpolder, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Nieuw- straat, 20.00 uur: Start eerste Light Up Your Day-run (5 en 10 kilometer) over Scheldedijk, met af terparty op Arse naalplein; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; Ter Schorre, Bach- laan, 14.00-16.30 uur: Parkinson Inn; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg, 10.00-17.00 uur: Rondleidingen sluizencomplex en rondvaarten; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; Café Du Commerce, 20.00 uur: GO-TV zendt non-stop Rol ling Stones uit; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 19.00 uur: Jeugd- disco; IJZENDIJKE Mau- ritskerk, 19.00 uur: Culinair en cultureel evenement De Smaak van Maurits.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83