Akkoord over lagere snelheid polderwegen Meer honden ziek van mogelijk vergiftigde brokjes op straat 7 Kinderkledingbeurs Zierikzee bestaat 40 jaar extra Voor 100 euro heb je een compleet nieuwe wintergarderobe voor het hele gezin. De kinderkledingbeurs in Zierikzee bestaat 40 jaar en beleeft volgende week z'n 80ste editie. Winterjassen, warme truien, spijkerbroeken en behaaglijke jurk jes; alles zo goed als nieuw. Van een onbekend label of populaire snit, de kinderkleding beurs is van alle markten thuis. Veel voor weinig, geven Marjan de Glopper en Henriëtte Willemse aan, want gemiddeld betaal je zo'n 2 tot 3 euro voor een kledingstuk. „Er zijn uitschieters naar 20 euro, maar dan heb je het over een dure winterjas die nog prima een sei zoen mee kan, of merkkleding. Als je 10 euro moet betalen voor een broek die nieuw minstens 60 euro kost, dan is dat nog mooi meegeno men toch? We zien ieder jaar men sen die specifiek op dat soort koop jes afkomen", zegt Willemse. Iedereen die het zonde vindt kle ding - waar de eigen kinderen uit zijn gegroeid - weg te gooien, kan de spullen voor verkoop aanbieden. De handels waar wordt de avond tevoren door een dikke twintig vrijwilligers geïnspecteerd op gebreken en vlek ken, voorzien van de gewenste prijs en weggehangen in rekken, vertelt De Glopper. „Broeken bij broeken, shirts bij shirts, net als in een echte winkel." Willemse: „De meeste kleren die we hier krijgen zijn wel oké. Maar soms glipt er wel eens iets tussendoor. Iets dat bij TL-licht hartstikke schoon lijkt te zijn, maar dan kom je in het daglicht en denk je, oeps...!" Het aantal kledingstukken dat kan worden ingeleverd is per per soon gemaximaliseerd op 35. Om het een beetje behapbaar te houden voor de medewerkers, leggen De Glopper en Willemse uit. „Anders zijn we tot diep in de nacht bezig om alles uit te zoeken. Het moet voor ons ook een beetje leuk blij ven." Het aanbod is gewild, leert de ervaring van de afgelopen 40 jaar. De Glop per: „Ruim voordat we open gaan, staan de eerste mensen voor de deur. Sommigen rennen naar binnen om hun slag te slaan. Die komen op de echte koopjes af Het is nu de tijd om voor een paar euro een dikke jas te kopen. Willemse: „Sommige klanten nemen in één keer voor het hele gezin mee. Met too euro zijn ze gelijk voor de hele winter klaar!" We houden in onze planning ook rekening met het moment dat de kinderbijslag wordt gestort De Glopper: „We houden in onze planning ook rekening met het moment dat de kinderbij slag wordt gestort. Toen we dat een keer niet deden, werd er duidelijk veel min der verkocht." De kleding die aan het eind van de ochtend overschiet, gaat terug naar de eigenaar of wordt gedoneerd aan de Kledingbank. De pri maire doel- groep van de kinderkledingbeurs Zierikzee is in 40 jaar onveranderd, aldus beide stichtingbestuurders. „Ouders die het niet zo breed heb ben, kunnen op deze manier toch nog hele leuke spulletjes voor hun kinderen kopen", vertelt Willemse. „Veertig jaar geleden had je boven dien lang zoveel keus nog niet. Je kocht bij C&A, V&D, Hema of Wehkamp en dat was het wel een beetje. Dus wanneer je dan op de kledingbeurs iets aparts kon vin den, was dat ook weer leuk." Zelf genieten ze het meest van de blije gezichtjes aan de kassa. De Glopper: „Bij de zomerbeurs kwam er een meisje voor me staan. Ze hield een roze rokje omhoog. 'Kijk', zei ze. 'Die is voor mij'. Dan heb je voor een paar euro toch een heel blij kind!" In overeenstemming met politie en gemeentebestuur heeft Waterschap Scheldestromen besloten op zes Schouwen-Duivelandse polderwe gen de maximumsnelheid te verla gen. Het gaat om de Kloosterweg, Ka- pelleweg en Ringdijk bij Brijdorpe en Looperskapelle, de Rijksstraat weg in Bruinisse, de Kuijerdams- eweg in Ellemeet, de Weelweg en de Kakkersweelweg tussen Kerkwerve en Noordgouwe, de Oud Heiligen- weg in Oosterland en de Verseput- seweg in Kerkwerve. Op deze wegen mag het verkeer nu 80 rijden, maar dat wordt 60 kilometer per uur. De snelheid moet omlaag van wege de verkeersveiligheid. Voor elke weg geeft het waterschap de re denen aan. De aanwezigheid van fietsers op de weg, de intensiteit van het autoverkeer en het aantal in- en uitritten van bedrijven en boerde rijen zijn daarbij criteria. Het pro vinciebestuur wilde aanvankelijk op nog meer Zeeuwse plattelandswe gen het 60 kilometerregime invoe ren, maar het waterschap maakte daartegen bezwaar vanwege de hoge kosten. Tegen het wegenbesluit van het waterschap kan tot 6 november bezwaar worden aangetekend. Naar aanleiding van het verslag in deze krant heeft zich gisteren bij de politie nog een Scharendijkse hondenbezitter gemeld wiens huisdier vermoedelijk is vergif tigd. Bij de beheerder van het dorpshuis kwam ook een nieuwe melding binnen. De hond van de melder bij de politie werd veertien dagen gele den ziek. Toen werden de eerste hoopjes hondenbrokken gevon den in Scharendijke. De melding bij het dorpshuis gaat over een hond die afgelopen zaterdag ziek werd na het eten van op straat ge vonden hondenbrokken. Het aan tal meldingen komt hiermee op zes. Alle mogelijk vergiftigde hon den leven nog. Ze hadden diarree en moesten braken. Eén echtpaar kreeg van de dierenarts te horen dat hun hond waarschijnlijk was vergiftigd. Sinds twee weken worden ver spreid door Scharendijke hoopjes hondenbrokken gevonden. Vol gens de politie zijn die daar opzet telijk neergelegd. Vast staat ook dat enkele honden ziek werden na het eten van deze op Frolic lijkende brokken. Dat deze brokken zijn vergiftigd, staat echter niet vast. „Vroeger stapten we met elke verdacht stukje worst naar het Forensisch Instituut. Maar dat doen we niet meer", legt wijkagent Douwe de Vries uit. „We doen dit onderzoek nog wel als we een verdachte heb ben die we aan het misdrijf willen koppelen." vrijdag 29 september 2017 S® Nieuwe garderobe voor een prikkie Marcel Modde -Marjan de Glopper, Stichting Kinderkledingbeurs Zierikzee Kledingbeurs in 1994, toen nog in 't Kofschip in Zierikzee. De 80ste Kledingbeurs Zierikzee is op zaterdag 7 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in de Pontes Pieter Zeeman. Spullen voor de verkoop kunnen daar 6 oktober vanaf 19.30 uur worden gebracht. Vanwege het dubbele jubileum wordt onder drie 'likers' van de fa- cebookpagina Kinderkleding beurs Zierikzee een tegoedbon van 15 euro verloot. De drijvende krachten achter de kinderkledingbeurs: Marian Capelle, Henriëtte Willemse, Nanda Keijmel, Marjan de Glopper en Caroline Steenhard (vlnr). foto skbb zierikzee Ton van den Nouweland Zierikzee In Scharendijke hebben zich opnieuw twee baasjes gemeld met een zieke hond. Het aantal huisdieren dat van waarschijn lijk vergiftigde hondenbrokken heeft gegeten komt hiermee op zes. Ton van den Nouweland Scharendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64