De Horst 6 Geen proef met panelen in polder Dreischor 15 mille voor beschoeiing bij vijver Wonen in een Serviceflat: [xxxxx toaaaxst] 'Er zijn geen criteria om te beoorde len of de poef is gelukt of mislukt.' 'Ook als de proef mislukt, blijft het zonnepark 25 jaar liggen.' 'En waarom leggen we niet eerst alle daken vol met zonnepanelen, voor dat we ze in een kwetsbare polder neerleggen?' Op basis van deze ar gumenten, deels afkomstig uit be zwaarschriften, heeft de gemeente raad gisteravond een proef met een zonnepark van 1000 meter lang en 16 meter breed afgewezen. Toen het op stemming aankwam, bleken alleen PvdA en SP voorstan der. De PvdA hield vast aan zijn principes. „Ons doel is om in 2040 het eiland energieneutraal te heb ben en daar zijn we nog niet zo ver mee gekomen. Natuurlijk kun je van alles bedenken waarom we dit niet zouden doen. Maar wij willen toekomstgericht denken", be toogde fractievoorzitter Petri d'An- jou. De WD pleitte in het begin van de discussie nog vóór het zonne park, maar koos later eieren voor zijn geld. „De ruimtelijke bezwaren zijn weerlegd, de omwonenden zijn door initiatiefnemer Zeeuwind gecompenseerd", zei WD-raadslid Bij debat Brouwerseiland heeft deze raad zich niets van bezwaren aangetrokken Tom Soeters. Guusje Poot van LSD was het daar niet mee eens: „Toen we in juni zeiden in principe geen bezwaar te hebben, was dat onder voorbehoud van zienswijzen. Die liggen er nu en ze zijn bij een de mocratisch proces aan het licht ge komen." Dat was olie op het vuur van 'd Anjou: „Democratisch pro ces? Ik herinner me het debat over Brouwerseiland. Toen waren er écht veel bezwaren, maar daar heeft deze raad zich totaal niets van aan getrokken." Soeters had intussen koppen ge teld en gezien dat de zaak niet meer te redden was. „Het is ook binnen de WD een worsteling geweest. Voor een proefis 25 jaar ook wel ex treem lang. We zullen ons er bij neerleggen. We zijn blij dat het zonnepark op het bedrijventerrein in Zierikzee wel doorgaat. Dat is in elk geval halve winst." Ook wethouder Wout van den Berg stelde vast dat de ruimtelijke bezwaren goed waren weerlegd en dat omwonenden tevreden zijn met hun compensatie. Dat de raad toch in meerderheid tegen stemde, vond hij 'niet al te fraai'. CDA-frac- tieleider Daniël Joppe reageerde boos. „Dit is een waardeoordeel. Hier neem ik afstand van." Een hengeltje uitgooien in de vijver aan de Oosterlandse Hof weg wordt een stuk veiliger en aantrekkelijker. De dorpsraad trekt ruim 15.000 euro uit voor herstel van de gammele be schoeiing. Tegelijkertijd wordt het schelpenpad bij de vijver op geknapt. De waterplas en het aangren zende dierenparkje wordt sinds 2008 gehuurd van de Stichting Heerlijkheid Oosterland. De be schoeiing die dat jaar werd aan gebracht, zit echter niet zoals het hoort. Met als gevolg dat de kwa liteit snel achteruit is gegaan en er nu zelfs sprake is van een on veilige situatie, blijkt uit een raadsvoorstel van burgemeester en wethouders. Het college is bereid een slor dige 14.000 euro subsidie uit te trekken voor vervanging van de ondeugdelijke beschoeiing, die indertijd met steun van Europa en de provincie in eigen beheer is aangebracht. Voorwaarde is dat het herstel nu wel onder toe zicht en beheer van een deskun dig bedrijf gebeurt. De dorps raad draagt zelf 1.000 euro bij aan de werkzaamheden. In het raadsvoorstel wordt be nadrukt dat de Stichting Heer lijkheid niet verantwoordelijk is voor het onderhoud. Die taak ligt op de schouders van de dorpsraad. IN DE REGIO Kunstlezing Honden wandeling tegen kanker Workshop met pompoenen MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 7 oktober 2017 is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 29 september 2017 SD Raad stemt tegen een zonnepark De aanleg van een zonnepark in de polder van Dreischor gaat niet door. De gemeenteraad is het eens met bezwaarmakers. Ton van den Nouweland Zierikzee - Petri d'Anjou, PvdA Marcel Modde Oosterland ZIERIKZEE Ter gelegenheid van de Maand van de Geschiedenis wordt zondag een kunstlezing gege ven in het Stadhuis museum Zierikzee. Beeldend kunste naar Hans Ooste- rom geeft een le zing over het geluk en de voordelen van het kunstenaar schap in de 21ste eeuw. De aanvang van de lezing is 15.00 uur. Tijdens de Maand van de Geschiede nis in oktober hou den de acht musea van Schouwen-Dui- veland een speciaal programma rondom het thema Geluk. In elk museum is een tekenactiviteit te doen. Meer infor matie op zeeuwse ankers.nl. RENESSE In Renesse wordt zondag de jaarlijkse Hondenwandeling Hart voor Kanker van het NKFD ge houden. Naast de wandeling is er een middag- vullend programma op het strand van Renesse bij Strandrestaurant Our Seaside. De opbrengsten van deze dag komen volledig ten bate van het NKFD. De activiteiten vinden plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Aanmel den voor de wande ling kan via hon- denwandelingte- genkanker.nl. GEERSDIJK Groei Bloei Wal cheren houdt mor gen, zaterdag, een pompoenworkshop in Geersdijk. Deelnemers kunnen een houten bak vul len met pompoenen en deze verder af maken met herfst- producten als maïs- kolfjes en mos. De workshop duurt van 10.00 tot 12.30 uur en vindt plaats bij De Pompoen Winkel, Geersdijkse- weg 20 in Geersdijk. De kosten bedragen 22 euro, leden van Groei Bloei beta len 17 euro. OVEZANDE Grote en kleine dieren ontvangen zondag de zegen in de katholieke kerk van Ovezande. ledereen kan zijn of haar huisdier meenemen naar de eucharistieviering. Ook knuffels zijn van harte welkom. Pastoor Fons van Hees en pastor Wiel Hacking zullen voorgaan tijdens deze speciale viering die in het teken staat van de heilige Franciscus van Assisi, de beschermheilige van dieren. De kleine dieren kun nen mee de kerk in. Grote dieren (zoals paarden en pony's) worden na afloop van de viering in de pastorietuin geze gend. De viering begint om 9.30 uur. archieffoto mechteld jansen BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Art Quilts; Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse,16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; DREISCHOR Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Wa tersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Be zoek regentenka mer en beeldentuin; FiZi, 20.00 uur: In- divisibili; Gebouw de Driehoek, 10.00- 11.00 uur: Fytaal Pi- lates; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning. DIERENZEGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63