Schoolbezoek aan het Rijksmuseum ALEXANDRIUM 4 Scholieren uit Koudekerke en Biggekerke staan oog in oog met de rijkdom van vroeger in het Rijksmuseum in Amsterdam. Thermphos remt plannen provincie Met drank op achterstuur Utrechter vast na stelen fiets Alle kinderen zouden in hun schooltijd minstens één keer een bezoek moeten brengen aan het Rijksmuseum in Amsterdam. De formerende partijen VVD, CDA, D66 en Christenunie willen dat in het regeerakkoord opnemen. Juist op de dag dat dit nieuws naar buiten kwam, reisden de leer lingen uit groep 7 en 8 van basis scholen 't Klinket in Koudekerke en De Schute in Biggekerke af naar Amsterdam. Ze zaten gisteren zes uur in de bus om beroemde schil derijen als De Nachtwacht en Het Melkmeisje te bekijken. Ook leer lingen van de zeven andere scholen van de Primas Scholengroep (Wal cheren en Noord-Beveland) bezoe ken het Rijksmuseum in de ko mende weken. „Het was fantastisch", zegt Mar- tien LeClerq, directeur van 't Klin ket. Er ging een wereld van kunst voor open voor de leerlingen. Die ervaring hadden ze nog niet: toen bij de entree van het museum aan de kinderen werd gevraagd wie er al eens geweest was, ging er maar één vinger omhoog. Ze hebben vandaag leren kijken naar kunst. Ze horen eikaars mening: elk kind ziet weer andere dingen. Ze hebben op school uit een boek geleerd over de Gouden Eeuw, maar in het mu seum staan ze oog in oog met de rijkdom van toen. Als ze het zien, Er ging een wereld van kunst voor open voor de leerlingen komt het veel meer tot z'n recht. De kinderen waren heel enthousiast." De Nachtwacht van Rembrandt van Rijn maakte volgens LeClerq de meeste indruk. „Dat schilderij vonden ze zó immens groot. Ze vonden Het Melkmeisje met die verschillende kleuren ook heel mooi. Ik merkte aan de interactie tussen de kinderen dat ze het heel bijzonder vonden. Alle leerlingen zouden dit een keer moeten mee maken." Woonmall 55 vJoor\vJiV\Ze|c, orvler sér\ da,Z! woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren MIDDELBURG De provincie Zeeland besloot twee jaar gele den door scherp te begroten geld vrij te spelen voor investeringen. Vanaf 2018 zou geoogst kunnen worden, maar de hoge kosten van het schoonmaken van het Thermphosterrein slurpen bijna alle financiële speelruimte op. „We kunnen daardoor niet de stappen maken die we hadden willen maken", zei dagelijks pro vinciebestuur Jo-Annes de Bat gisteren in een toelichting op na najaarsnota 2017 en de begroting 2018. Hij spreekt van een 'be hoedzame' begroting die niet veel afwijkt van die van dit jaar. De extra middelen gaan naar het Investeringsprogramma Zee land (9 miljoen): Campus Zee land, innovatie, programma Zuidwestelijke Delta, impuls be drijventerreinen, wegen en na tuur. Verder gaat 1,9 miljoen ex tra voor projecten die Zeeland aantrekkelijk moeten maken voor nieuwkomers, de energie transitie en kustkwaliteit. Het meeste geld (60,1 miljoen) gaat naar lopende grote projecten zoals de N62, Waterdunen, Na- tuurpakket Westerschelde, Ma rinierskazerne, Perkpolder en 'Thermphos' en naar de overige provinciale taken en organisatie (161,5 miljoen). 112 NIEUWS Automobilist weg na ongeval vrijdag 29 september 2017 Leren kijken naar kunst Cornelleke Blok Koudekerke - Martien LeClerq, directeur van 't Klinket in Koudekerke De komende tijd staat er veel op het menu in Woonmall Alexandrium! In het gezelligste woonwinkelcentrum van Nederland serveren onze 55 interieurspecialisten hun nieuwste collecties uit. Laat u trakteren op heerlijke hapjes en drankjes en verrassen met diverse leuke acties. Wonen a la carte in Woonmall Alexandrium. U bent altijd onze gast! GOES De politie zoekt de bestuurder van een auto, die woensdagavond zwaar beschadigd werd aange troffen op Klaphekkeweg bij Goes. De auto werd om streeks 22.15 uur leeg ge vonden met nog warme motor. De politie stelde een onderzoek in, waarbij ook een politiehond werd inge zet. Voor alle zekerheid werd ook een ambulance opgeroepen. Er werd nie mand aangetroffen. Met de tenaamgestelde van de auto is volgens de politie nog niet gesproken. "wox/Merei VLISSINGEN De politie heeft woensdagochtend vroeg een vrouw aange houden op de Nieuwe Vlis- singseweg tussen Middel burg en Vlissingen. De be stuurster had te veel ge dronken. Agenten waren met enige spoed onderweg naar een melding toen ze een auto tegenkwamen die de aan dacht trok. Het voertuig slingerde zo erg dat de po litie niet kon inhalen. Achter het stuur zat een vrouw die 'behoorlijk dronken' was, schreven agenten van poli- titeam Walcheren op Face- book. Ze blies een score van 690 ug/l en moest meteen haar rijbewijs inle veren. BURGH-HAAMSTEDE Een 32-jarige man uit Utrecht is woensdagavond aange houden op verdenking van heling en diefstal. Agenten kregen rond 17.30 uur een melding dat een getuige de man had gezien met een roze, vermoedelijk gestolen damesfiets. De man was gezien op het erf van een leegstaande wo ning aan de Serooskerkse- weg tussen Burgh-Haam- stede en Serooskerke. De agenten namen pools hoogte en vonden de man in een schuur. Hij was daar bezig met demonteren van koperen leidingen. De man gaf toe dat hij de fiets had gestolen bij de Weststraat in Burgh-Haamstede en werd aangehouden. Leerlingen van basisscholen 't Klinket in Koudekerke en De Schute in Biggekerke bezoeken donder dag Het Rijksmuseum in Amsterdam, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61