Rolling Stones fans Initiatiefnemer project stelt gemeente aansprakelijk m ^*"4 Rick van "M I TomBoere Ml I schitteren Ia» X in nieuwe versie van FIFA Door kordaat ingrijpen van enkele wijkverpleegkundigen is een hoogbejaarde vrouw uit de Vlissingse Watergang gered. Ze zat in een geparkeerde taxi die (zonder chauffeur) de gracht in reed. zeeland 5 Raymond van Belzen is, net zo als een hoop andere Zeeuwen, gek op de Rolling Stones. zeeland8 De aanleiding is het 'neutrale' voorstel dat B en W naar de raad hebben gestuurd. Het college noemt voor- en tegenargumenten, maar legt het plan zonder verder positief of negatief advies voor. Het plan bestaat uit één hoofdeiland en drie kleinere eilanden, met een totale omvang van 1,7 hectare. Daarop komen in totaal honderd hotel- en recreatieappartementen, recreatiewonin gen en een restaurant. In het raadsvoorstel zijn naast enkele voordelen zoveel nadelen opgesomd dat de raad op basis hiervan niet anders kan doen dan het plan wegstemmen. In de brief stelt de advocaat dat sprake is van een 'inhoude lijk onvolledig en onjuist onderzoek en raadsvoorstel'. „Als we dan kijken hoe de stukken aan uw raad zijn voorgelegd, dan constateren wij - en daar komt de ontgoo cheling - dat hier niet eens sprake is van 'neutraal voorleggen', maar van een nega tieve insteek." Opscherp Zeeuwse Lagune betreurt het conflict op scherp te moeten zetten, maar het raads voorstel gaat volgens de advocaat van Doe leman 'alle perken te buiten'. „Zo handelt geen betrouwbare overheid, laat staan een overheid die zich ook nog contractueel heeft vastgelegd", schrijft de advocaat. Volgens Zeeuwse Lagune heeft het col lege onderzoeken van de bureaus Rho en Antea genegeerd. Die komen tot een an dere, positieve, conclusie, anders dan het negatieve oordeel dat het bureau Plan en Project heeft gegeven na zijn haalbaar heidsonderzoek. De twee positieve rappor ten, de lange voorgeschiedenis en eerdere toezeggingen van het college van B en W hadden moeten leiden tot een voor stel aan de raad akkoord te gaan met de aanleg van de Zeeuwse La gune. „Dat doet de wethouder ech ter niet", aldus de advocaat. „U be grijpt dat de Zeeuwse Lagune, gelet op de gemaakte afspraken en het proces van de afgelopen jaren van mening is dat het college van B en W van Noord-Beveland zijn verplichtingen niet nakomt." De conclusie dat het project planolo- gisch-juridisch weinig kans van slagen heeft snijdt volgens Zeeuwse Lagune geen hout. Er staat weliswaar een Kustvisie op stapel die bouwen in de kuststrook sterk beperkt, maar dat is nog geen geldend, ju ridisch bindend beleid. Volgende week Het voorstel wordt volgende week door de raad besproken. Doeleman wil geen nadere toelichting geven op de brief. Wethouder Piet de Putter onthoudt zich in dit stadium van commentaar. It vrijdag 29 september 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl DrOllCJ©!©!! ©11 ZEELAND12 FOTO RUBEN OREEL Geduld is op bij Zeeuwse Lagune De initiatiefnemer van Zeeuwse La gune, Marco Doeleman, voelt zich be drogen door het Noord-Bevelands col lege van burgemeester en wethouders. In een gepeperde brief aan de gemeen teraadsleden laat hij geen spaan heel van de handelswijze van het college. Hij heeft de gemeente aansprakelijk ge steld voor de schade van het eventueel niet doorgaan van het recreatieproject. Theo Giele Kamperland De volledige brief aan de raad is na te lezen op pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58