44 Sepp heeft heel Europa al gezien 9 Peter Geurtsen (44) uit Son toverde zijn garage om tot een gameroom met flipperkasten. Een paar avonden in de week trekt hij zich hier terug. Wie in de garage van Peter Geurtsen verwacht een auto aan te treffen, komt bedrogen uit. Van de aanvankelijk kale ruimte maakte hij een game room, compleet met loungebank, een audio-installatie, een televisie scherm en twee koelkasten. Een fiets aan de muur en een kauwgomballenautomaat dienen als decoratie. Maar de echte eyecatcher van deze mancave is een hoek met flipperkas ten. De fonkelende lichtjes van de speelautomaten en kleurrijke led strips geven de garage met witte mu ren een sfeervol karakter. De collectie van Geurtsen bestaat uit zes flipper kasten: van een Pirates of the Carib- bean-speelautomaat tot een exem plaar van de filmklassieker Ghost- busters. „Alle kasten hebben een film thema. Omdat films iets hebben wat je kent, word je er sneller door aange trokken. Uit de flipperkast komt dan bijvoorbeeld muziek van de soundtrack die voor de film bepalend is." Miniatuur Een digitaal ledbord aan de garage deur, met in rode letters Flynn's erop, springt in het oog. „Die hoort bij deze flipperkast, van de film Tron Le gacy", vertelt Geurtsen, wijzend naar een miniatuurversie van het bord in de gelijknamige speelautomaat. „In de film gaan de personages naar Flynn's Arcade, een hal met arcade- spellen, en worden ze in het spel ge zogen." Datzelfde effect veroorzaakt het flipperspel bij Geurtsen. Vanaf het moment dat hij een flipperkast bij een vriend zag staan, droomde hij van zijn eigen gameroom. In zijn wo ning in Son, die hij drie jaar geleden betrok, maakte hij daarvoor de ruimte. Vriendjes van mijn kinderen willen altijd komen kijken Een paar avonden per week is Geurtsen in de mancave te vinden. „Ik houd van ander vermaak dan te levisie kijken en netflixen. Hier kan ik flipperen of een muziekje luiste ren." Daarnaast zit hij er vaak om speel automaten op te knappen. „Net als een verzamelaar van oude auto's die in de garage klust", zegt hij. In een kast naast de speelhoek staan figuren uit Spider-Man en objecten als vlieg tuigen en een boot. „Die zijn voor in de flipperkasten. Je kunt er zelf van alles in bouwen, zoals die poppetjes en lampjes. Zo blijf ik lekker bezig." Flippertoernooi Regelmatig komen vrienden langs voor een flippertoernooi. En op feest jes van de kinderen gaan de flipper kasten steevast aan. „Vriendjes van mijn kinderen willen altijd komen kijken, hoewel ze na een keertje de bal afschieten genoeg gezien hebben. Maar hun ouders kennen het alle maal van vroeger." MARJON SEPP vrijdag 29 september 2017 Leuker dan netflixen Nathalie Damen —Peter Geurtsen Alle flipper kasten van Peter Geurt sen hebben een film thema. FOTO KEES MARTENS Sepp, de hond van Mar- jon van Santen uit Zei- hem, is met zijn 14 jaar op leeftijd, maar door zijn actieve levensstijl zie je dat niet aan hem af. „Als het warm is zwemt Sepp het liefst de hele dag. Laatst nog: om tien uur 's ochtends ging hij het water in, om vijf uur kwam hij er uit. Af en toe roep ik hem wel even op de kant hoor, voor zijn eigen bestwil. Waar hij ook ontzettend gek op is, is het sjouwen met stokken en balken. Daarbij geldt: hoe groter, hoe beter. Sepp zorgt er voor dat hij het hout pre cies in het midden optilt, zodat de boel niet gaat kantelen. Slim hè? Hij is in de afgelopen 14 jaar overal mee naar toe geweest. Met de boot, de camper of de caravan richting Honga rije, Kroatië, Italië. Ier land, Denemarken, Frankrijk... Sepp heeft al veel gezien. Afgelopen jaar is mijn partner overleden. Deze zomer zijn we voor het eerst met zijn tweetjes weg geweest. We zijn veel op pad gegaan met de fietskar, zo kan hij mee op lange toertochten. Ik geniet het meest van Sepp als ik om hem moet lachen. Vandaag nog: ligt hij uitgestrekt in de zon te knorren, zo van: wat heb ik het toch naar mijn zin. Prachtig! Mijn moeder, voor wie ik naar de Achterhoek ben verhuisd, heeft precies hetzelfde. Zij is ook hele maal gek op die hond." —Karin Veldwachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53