Een kat met ideeën 7 m y MAISON MARLOUS i Woof woof 4. Hout 5. Woof woof Van asbak tot zitzak 39 6. Blauw Dedeuvel kennen we wel net als de inbussleutel Een torx draait nooit door Onze kat Molly, regel matig terugkerend figurant op de foto's hierboven, is een geval apart. Negen jaar geleden haalden we haar uit het asiel. Ernstig vermagerd, met een te ver doorgefokt, ingedeukt snoetje (een veelvoorkomend probleem bij Perzische katten), maar met een karakter dat amper in haar 3 kilo wegende lijfje past. Molly heeft zo haar ideeën. Ze heeft het voorko men van een levend knuffeldier, maar is onge looflijk opdringerig, lawaaiig, onverstoorbaar en bijzonder onverdraagzaam jegens andere katten. Vuur Zo heeft ze eens tijdens een logeerpartij bij mijn schoonouders alle buurtkat- ten uit hun tuin verjaagd. Alleen haar gehavende oren en de tanden die ze met de jaren door gevechten heeft verloren, doen vermoeden welk vuur brandt onder haar beertjesachtige voorko men. Toen Molly bij ons kwam wonen, installeerde ik op verschillende plekken in huis dekentjes, mandjes en kratjes van de kringloop waar zij zich lekker zou kunnen installeren voor een dutjeof tien. En ach, wat Het liefst slaapt Molly in een oude doos die midden in de loop staat was dat naïef. Molly heeft natuurlijk óók haar ideeën over de plekken waar ze slaapt. Ik heb een foto waarop ze zeer demonstra tief en met iets dat op wal ging in haar blik lijkt naast een voor haar neergelegd kleedje zit. Met het verstrij ken van de jaren heb ik zelfs ontdekt dat er een causaal verband bestaat tussen de esthetische waarde van een WAT DOEN WE ERMEE? slaapplek en de garantie waarmee Molly die plek links zal laten liggen. Het liefst slaapt ze in een oude doos die midden in de loop staat, waardoor je er con stant je nek over breekt. Knipperen Want ook als ze slaapt is ze Zeer Aanwezig. Heb je de euvele moed om die doos 20 centimeter naar links te ver plaatsen, dan zal je haar op de plek aantreffen waar hij stond. Waarbij je vervolgens in een staarwedstrijd ver wikkeld raakt die je nooit gaat winnen. (Katten knip peren angstig weinig met hun ogen.) Voor onze Artifort bank maakt Molly echter een uit zondering. Ik vind het hart verwarmend dat ook zij vindt dat die bank een hoge esthetische waarde heeft, dat we het daarover eens zijn en zo, maar wat die bank betreft zou ik wel lie ver hebben dat ze ergens an ders op ging liggen verha ren. Of met haar poten in ging liggen harken. Maar ja, een wet van Me den en Perzen is er natuur lijk om gebroken te worden. vrijdag 29 september 2017 GO 15,95, Designed by Lotte 44,95, Keith Brymer Jones 72, Alessi Een deuvel is een ronde houten pen waarmee je een hout verbinding maakt (ken nen we van Ikea-meu- bels!) De deuvel gaat in een gat in het ene stuk en vervolgens in een te genoverliggend gat in het andere stuk dat je daaraan wilt verbinden. Je kunt er lijm op doen om het extra sterk te maken. Dan de inbussleutel: het zeshoekige ijzeren staafje, gebogen in een L-vorm. INBUS is de af korting van Innensechs- kantschraube Bauer und Schaurte. 'Innen- sechskantschraube' is Duits voor 'binnenzes- kantschroef', gepaten teerd door het Duitse bedrijf Bauer Schaurte. Je kunt beide kanten gebruiken. De torx noemde ik ook al. Het is de aanduiding voor het type schroef- kop met de vorm van een zespuntige ster. Iets anders dus dan de inbus. Deze schroeven zijn beter bestand tegen doordraaien; ik heb nog nooit te maken gehad met een doorgedraaide torxschroef. Marlous' asielkat Molly heeft zo haar ideeën. Oók over de designbank van haar baasjes. Als uw kat wél openstaat voor esthetisch verant woorde ligplekjes, dan is de kringloop de plek waar u voor een goede prijs leuke kratjes, mandjes, plaids, oude wollen wieg- dekentjes of kussentjes kunt vinden. Heeft uw kat uw vintage vondst uitverkoren als slaapplek, leg er dan na tuurlijk wel iets lekker zachts in voor extra slaap comfort. Let erop dat deze poten tiële ligplekken goed schoon zijn; katten hebben een gevoelige neus en de lucht van een andere kat of hond kan problemen ople- veren. Dit geldt ook voor tweedehands krabpalen, al eindigen die, door hun ont takelde toestand, eerder op de vuilstort dan bij de kringloop. Sommige katten houden van een slaapplek zonder uitzicht, waarin ze zich kunnen terugtrekken. An dere katten (zoals Molly) hebben weer graag een krat of mand die niet te diep is, zodat ze de boel in de gaten kunnen houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51