Wat voor tang? 6 INDE ETALAGE Het zal je hond worst wezen waaruit hij z'n brokken hapt. Deze voerbakken zijn vooral leuk voor baasjes. Dierendag is een mooi excuus voor een nieuw exemplaar. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: klustermen. DE KLUSVROUW Handig, zo'n waterpomptang De stukadoor gebruikt een rij 1. Dubbel 2. Plaatjes 3. Bot vrijdag 29 september 2017 GO Hond inde pot FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Omdat ik geen klusopleiding heb gevolgd, ken ik veel klustermen niet. Jaren hoorde ik de term 'waterpomptang' voorbij komen. Geen idee wat voor soort tang het was en wat je er precies mee kon. Bleek dat ik 'm al jaren in mijn bezit had en ook zeer regelmatig ge bruikte. Zo waren nog veel meer vaktermen bij mij totaal onbekend. Bijna zo erg dat ik nog zou gaan twijfelen aan mijn kennis en kunde. Wat dacht je van een rij? Dan heb ik het niet over vier op een rij. En wat is in vredesnaam een deuvel? Een heel gemeen wezen? En dan te bedenken dat iedereen die weieens zo'n Zweeds meubel in elkaar heeft gezet, een deuvel in handen heeft gehad. En dan heb je hoogst waarschijnlijk óók weieens een inbussleutel vastge- had. En wat is een torx nu weer? Het klinkt alsof je raketgeleerde voor moet zijn om deze term te kun nen snappen. Het kan zijn dat je nu denkt: 'ik lees niet verder', omdat het appeltje-eitje voor je is óf omdat het je duizelt. In dat laatste geval: lees dan zeker door, want ik ga nu wat klustermen uitleg gen. De waterpomptang komt uit de loodgie terswereld. Maar hij is zo handig dat iedere klusser hem wel heeft. De tang werkt met het hefboomprincipe, waar door je er veel kracht mee kunt uitoefenen. Ook is hij verstelbaar. Gebruik hem voor het grijpen van alle moge lijke vormen in alle mogelijke maten. Een rij is stukadoors gereedschap. Stukadoors gebruiken ook vaak een troffel en een spaan. De troffel om het stuc op de spaan te doen, kleine oppervlakken te bewer ken en reparaties uit te voeren. De spaan om het stuc over de wand glad te trekken. Vervolgens maken ze de boel vlak met de rij. vanaf 36, Binq Design 19,95, Blond Amsterdam 3,95, Funky Dogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50