4 HEILIG HUISJE Richard en Angelique Steinmeier woonden in een huisje waar alles af was. Vorig jaar verhuisden ze naar Sint Laurens, waar het klussen geblazen werd. Nu genieten ze van hun grotere huis met ruime tuin in een kindvriendelijk dorp. Huizenpaspoort m Dit hebben onze lezers allemaal in huis zijn step pakken en zeggen 'ik ga even daar naartoe', zonder dat ik on gerust hoef te zijn. Dat voelt heel fijn. We zijn allemaal graag buiten in de zon. Dan zitten we op een rij in de tuin. Of als het te koud is in de woon kamer op de bank. Het is niet de be ste bank, maar wel een lekker plekje. We hebben veel ramen en als de zon schijnt, komt hij daar altijd naar bin nen. Zeker in het najaar is dat heer lijk. Het huis was op zich niet mooi. Ei genlijk een grote Finse hut, opge bouwd uit hout, staal en beton. Alle maal units. Wij hebben er meer één huis van gemaakt. We vielen voor de ruimte en het licht. Nu is het plaatje zichtbaar en zien we waarvoor we het hebben gedaan. We zijn beneden begonnen met de woonkamer en de keuken. De oude keuken was oranje. Die is eruit. We hebben nu een houten keuken met een betonlook composietblad. Voor de rest zijn de apparaten, zoals het fornuis, zwart. Niet heel opvallend, maar het staat er wel." Blikvanger „De schouw is een echte blikvanger geworden. We hebben houten plan ken geplaatst en alles gestuukt. Ik heb de schouw bewerkt met een speciale SINT LAURENS ngelique: „We kwamen van de Noordweg in Middelburg. Ook een leuk plekje, maar het huis werd te klein voor ons gezin. In augustus kregen we de sleutel van ons nieuwe huis. We vielen voor de ruimte. Als je hier de tuin in loopt, heb je niet het gevoel dat je in een dorp woont. Het is een gevoel van vrijheid. En we hebben hier meer toekomst perspectief. Ik kan straks mijn kap en pedicuresalon aan huis hebben. In dit dorp heb je helemaal niets, maar het is wel heel veilig voor jonge kinderen. Onze oudste kan gewoon In dit dorp heb je niets maar het is wel veilig voor jonge kinderen vrijdag 29 september 2017 Gevoel van vrijheid in De woning aan de Burgemeester Baas- laan 1 in Sint Laurens is een 'Lelybungalow', die vaker werden gebouwd in de jaren 60 en 70. Het waren prefabwo ningen uit de fabriek van een landbouwma chinebouwer uit Maasland. De woning van Ri chard en Angelique Steinmeier dateert uit 1966. Er is pas later een kap op gezet. Richard en Angelique kochten de woning in augustus 2016. Die stond te koop voor 335.000 euro. „We hebben er wel iets minder voor be taald." Het perceel is 850 m2 groot. Valeska Nastaly 44 —Angelique Steinmeier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48