Vuurdoop II Emirates 12 ZE Schoremans al na eerste ronde klaar Titelverdediger Hoek treft Seroos Tolhoek fietst door het lint in Kapelle Geen vijfde NK-titel Van 'tWestende Rick van Drongelen (18) keek best uit naar derelease van de nieuwe videogame FIFA 18, maar heeft nu een hoop andere dingen aan zijn hoofd. NIEUWE GAME ZEEUW HERKENT ZICHZELF zv. Penaltysoap Minnaard De Bruijn Rowdy Schoremans kan deelname aan Lake side 2018 al uit het hoofd zetten. De darter uit Terneuzen verloor gisteren zijn eerste partij in de play-offs voor het WK van de BDO met 2-1 van de Engelsman Steve Lovett. Schoremans gooide zich eerder dit jaar in het Nederlands team en mocht daardoor deelnemen aan de Winmau Masters en de Lakeside play-offs. Maandag werd hij al in de eerste ronde uitge schakeld op de Winmau Masters, drie dagen later overkwam hem hetzelfde in de play-offs. De Zeeuws-Vlaming keek tegen een 1-0-ach- terstand aan, maar kwam nog langszij in sets. In de beslissende set nam hij nog een voor sprong, maar de set ging naar Lovett, die zich door de zege bij de laatste 256 darters voegde. „Hier is onze nationale knuffelbeer, de beul van Yese", zo werd Antwan Tolhoek gister avond in Kapelle aangekondigd door wieier- speaker Piet Eversdijk. Tolhoek fietste daar sa men met 35 enthousiaste volgers virtueel vanaf Yerseke naar toe, zo door het openings lint van de nieuwe indoor cycling heen. Tus sen neus en lippen door ontfutselde Eversdijk nog een klein geheimpje over de 28ste plaats van Tolhoek in de Vuelta. Dat bleek een on deronsje met trainingsmaatje Marco Minn aard uit Wemeldinge (40ste in de Tour de France). „Degene met de laagste klassering moet de hele winter de koffie betalen", zei de 23-jarige Yersekenaar met een glimlach. Aan het Nederlands kampioenschap judo, dat komend weekeinde in Almere wordt gehou den, doet slechts één Zeeuw mee. Sam van 't Westende kan in de klasse -73 kilo niet opgaan voor zijn vijfde nationale titel. De 26-jarige Vlissinger is geblesseerd en heeft zich af moe ten melden voor het toernooi. Middelburger Sjors Riddersma (22) komt zondag wel in ac tie, in de klasse -90 kilo. In Almere kan hij voor de derde keer op het podium komen bij een NK; hij won al tweemaal brons. Het nieuwe vrouwenteam is een samenwerking tussen EMM/Olympus, Delta Sport en Orion en zal uitkomen in de eerste klasse. Middelburg, Zierikzee en Heinkenszand zullen om beurten als thuisbasis fungeren. De kers verse trainer Rene van Luijk is te- De loting voor de eerste ronde van het toer nooi om de districtsbeker heeft titelverdedi ger Hoek aan Serooskerke gekoppeld. De za terdag-hoofdklasser uit Zeeuws-Vlaanderen gaat op zaterdag 11 november bij de Walcherse zaterdag-tweedeklasser op bezoek. Zondag hoofdklassers Vlissingen (uit naar zondag tweedeklasser Zeelandia Middelburg) en Goes (uit naar zondag-derdeklasser HW'24) komen een dag later in actie. ressant, maar ik hecht er niet heel veel waarde aan. Aan hoe ik eruit zie in het spel wel, haha." In FIFA 17 had de digitale Van Drongelen in de verste verte nog niets weg van de echte. „De ont wikkelaars hebben voor een club als Sparta toch net wat minder aan dacht", denkt de jonge Zeeuw. „Misschien dat ik er nu iets meer op lijk, nu ik bij HSV speel. Ik ben be nieuwd." Qua kwaliteiten ziet Van Drongelen de gelijkenissen overi gens wel. Zo wordt iedere speler op zes kerneigenschappen beoordeeld, die weer onderverdeeld worden in verschillende kwaliteiten. Wapens Iedere speler in het spel wordt be oordeeld op de volgende kernei genschappen: pace (snelheid), shooting (schot), passing (passen), dribbling (dribbels), defending (verdedigen) en physical (fysiek). Zijn mindere eigenschappen kan hij zo opnoemen: „Schieten doe ik bijna nooit, dus die beoordeling is slecht. Ik denk dat mijn snelheid gelijk is gebleven. En ja, ik dribbel niet zoveel hè? Ik weet toevallig dat mijn beoordeling voor passing niet zo goed was. Misschien moet ik daar hier in Hamburg nog even aan gaan werken!" Verdedigend en fysiek gezien krijgt hij voor een achttienjarige verdediger al behoorlijke beoorde lingen. Kracht is in het spel, dat vanaf vandaag overal in de winkels Je moet als verdediger in Duitsland gewoon je duels winnen, 95 minuten lang ligt, zijn beste kwaliteit. „Ook in het echt is kracht wel een van mijn wapens", stelt Van Drongelen. „Ik ben nog maar achttien jaar oud, maar mentaal en fysiek al vrij sterk. Dat wordt in het profvoetbal Eigenlijk is het ieder jaar hetzelfde liedje: Rick van Drongelen (18) twijfelt of hij de nieuwste editie van het spel FIFA gaat kopen, doet het dan toch en heeft er dan met zijn vrienden stiekem weer een hoop plezier van. Sinds spelontwikke- laar EA Sports de Axelaar vorig jaar - toen nog als speler van Sparta Rotterdam - in de game opnam, heeft het nog net iets extra's. „In FIFA 17 heb ik voor de gein nog weieens met Sparta tegen Bayern München gespeeld", bekent de ta lentvolle verdediger van Hambur ger SV. „In FIFA 18 kan ik ook te gen ze spelen, maar straks sta ik misschien gewoon op het veld te genover ze!" Van Drongelen speelde zich vo rig jaar in de eredivisie in de kijker van de Bundesliga-club en ver diende zelfs een droomtransfer van Sparta Rotterdam naar 'de Bundesliga-Dino'. De makers van FIFA 18 zagen dat ook en gaven hem een hogere 'rating' - beoorde ling in gamerstaal - dan het jaar ervoor, toen hij het nog met de ra ting 65 moest doen. Dit jaar kwam EA Sports uit op 68. „Ik kijk er al tijd wel even naar", vertelt Van Drongelen. „Ik vind het wel inte- vrijdag 29 september 2017 n/ii FC Lisse en Hoek treffen elkaar niet op 4 oktober om de strafschoppen- serie in de KNVB- beker over te nemen, maar op 11 oktober. Op 4 ok tober heeft de Uefa de velden in Lisse namelijk ge claimd voor jeugd- interlands. N De Wemeldingse wielrenner Marco Minnaard is 67ste geworden in de Italiaanse koers Coppa Sabatini. De Zeeuw van Wanty-Groupe Gobert had een achterstand van een minuut en twaalf seconden en zag dus niet hoe zijn ploeg maat Andrea Pas- qualon won. 2M0 Biljarter Jean Paul de Bruijn is in de laatste kwalifica tieronde van het wereldbekertoer nooi driebanden in Korea uitgescha keld. De Turk Tay- fun Tasdemir, die in Nederland com petitie speelt bij De Veemarkt in Doetinchem, was in Cheonglu met 27-40 te sterk. DARTEN VOETBAL WIELRENNEN JUDO Orion-speler Guy Peters (midden) mist waarschijnlijk de eerste seizoenshelft door een zenuwblessure, archieffoto johan van der heijden De vrouwen van Handbal Combi natie Zeeland spelen zondag de eerste officiële wedstrijd in hun bestaan. Ook voor de mannen van Orion gaat de competitie van start. Mede-hoofdklasser Delta Sport/EMM begint pas op 8 oktober. Menno Kole Heinkenszand De volledige loting, met alle 27 Zeeuwse ploegen, is terug te vinden op pzc.nl/sport Antwan Tolhoek verricht de officiële ope ning in Kapelle. foto johan van der heijden FIFA 18 spelen is er - Rick van Drongelen Mitchell Minnaard Hamburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40