Apotheker vertelt over zwangerschapskwalen De Horst 6 Toch nog Vlissings geld voor Oranjefonds Opbouwwerk hoeft niet aanbesteed Wonen in een Serviceflat: Wat zijn de gevolgen van medi cijngebruik voor de baby in je buik? Kun je het beste (borstvoe ding geven volgens een vast schema of als je kindje te kennen geeft honger te hebben? En hoe maak je zelf de eerste babyhapjes? „Allemaal vragen, weg ermee", verkondigde Freek de Jonge vier decennia terug. Maar apotheker Annemarie Brandt luistert niet naar de komiek. Zij wil, vaak on zekere, vrouwen juist antwoord geven op al hun vragen. Dat een apotheker veel ant woorden kan geven, is meestal niet bekend. Brandt brengt daar voor Walcherse moeders graag verandering in en heeft daarom een 'Zwangerschaps- en Baby avond' op poten gezet. „Ik wilde al langer naar buiten treden met informatie over ver schillende onderwerpen. Om mijn apotheek onder de aandacht te brengen, maar ook om mensen te laten weten dat ze bij ons te recht kunnen voor veel praktische tips. Uitleg geven over zwanger schapskwalen en over wat medi cijnen met een ongeboren vrucht doen bijvoorbeeld", werft Brandt. Omdat een praatje van alleen een apotheker 'misschien wat saai is', zocht Brandt samenwerking Mensen kunnen bij ons terecht voor veel praktische tips met een verloskundige, een dië tiste en een oefentherapeute, die samen al actief zijn op de Face- bookpagina De Zeeuwse zwange ren. In het Paramedisch Centrum Paauwenburg aan de Dreesstraat kunnen belangstellende vrouwen dinsdag 3 oktober van t9.30 tot 20.30 uur met (bijna) al hun vra gen terecht. Om met een goed ge voel naar huis te gaan, krijgen de dames een 'goodie bag' met onder meer babyzalf en -shampoo en baby's eerste spuuglapje. Opgeven kan tot en met zondag 1 oktober via info@bonmove.nl. Vlissingen dokt toch 6.000 euro voor het Zeeuwse Oranjefonds. Een halfjaar geleden wilde het college dat nog niet, omdat er dan in theorie Vlissings geld naar initiatieven in andere ge meenten kan gaan. Het Oranjefonds steunt ini tiatieven die de deelname van iedereen aan de samenleving bevorderen. Burendag is daar een voorbeeld van, maar buurt huizen en mantelzorgprojecten krijgen ook geld. Het fonds wordt gevoed door Nationale Postcode Loterij, De Lotto, gif ten en een landelijke collecte. Die bracht vorig jaar 24.532 Zeeuwse euro's op. Daarvan gaat de helft in een speciaal potje 'Zeeland'. Te weinig om echt leuke din gen te doen, vond de provincie Zeeland. Zij wil dat de dertien gemeenten dat bedrag verdrie voudigden. De Vlissingse bij drage kwam op 5.827 euro. Waarom die nu wel komt, is niet duidelijk. Middelburg wei gerde ook deelname. Veere zei wel meteen 'ja'. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. Vlissingen mag stichtingen voor tonnen subsidie geven voor sociaal werk in de wijken. Zulke opdrachten hoeven niet in openbare aanbesteding ge gund te worden. Die conclusie trekt het college na onderzoek in opdracht van de raad. Diverse raadsfracties stelden vragen bij de steeds harder groeiende sub sidies die stichting Roat jaarlijks krijgt voor opbouwwerk, buurtwerk en jongerenwerk. Dat is inmiddels ruim acht ton. Er is echter geen plafond voor het verstrekken van subsidie. De aard van het uit te voeren werk is doorslaggevend, zo blijkt. Dat is een uitwerking van een initiatiefwet van Agnes Kant, waardoor welzijnswerk en taken van de sociale dienst zijn uitgezonderd. Daarbij is op bouwwerk in de wijken geen wettelijke taak van een ge meente. Was het dat wel naar de Gemeentewet, dan was aanbe steding wel voorgeschreven. Vergelijkbare subsidie-ontvan gers zijn bijvoorbeeld Maat schappelijk Werk Walcheren, het MuZEEum en de Cultuur- werf, aldus het college. Het on derzoek krijgt overigens wel een vervolg: de gemeente laat nagaan of alle grotere subsidies terecht die constructie hebben. Uit oogpunt van zorgvuldig heid, volgens burgemeester Bas van den Tillaar. IN DE REGIO Optreden pianist in de Drvkkery Kledingbeurs bijkerk Open dag Dierenasiel MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 7 oktober 2017 is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. aw*. Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes vrijdag 29 september 2017 WA Vrouwen in blijde verwachting denken niet direct aan een apotheker als ze willen weten welke verrassingen ze tijdens en na de zwangerschap kun nen meemaken. Maar een apo theker kan zwangeren veel ver tellen, zegt Annemarie Brandt van Boots apotheek Paauwen- burg in Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen - Annemarie Brandt, apotheker Claudia Sondervan Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen MIDDELBURG De jonge pianist Matteo Myderwyk treedt morgen, za terdag, op in boek handel de Drvkkery in Middelburg. Het instore-optre- den is in het kader van de landelijke dag Aangenaam Klassiek Live. My derwyk bracht op 26 mei zijn debuut album 'To Move' uit via Excelsior Recor dings. Het album bestaat uit elf pia nostukken met lengte, melodie en harmonie uit de popmuziek, het im provisatorische uit de jazz en het repe titieve van de dance. De aanvang is 15.00 uur. De toe gang is gratis. ARNEMUIDEN In Arnemuiden wordt morgen, za terdag, een twee dehands kleding beurs gehouden. Op de beurs wordt winterkleding ver kocht in de maten 74 tot en met 176. Tussen 9.00 en 12.30 uur is ieder een welkom bij het Kerkgebouw van de Hervormde Ge meente in Arnemui den. Parkeren en de toegang is gra tis. VLISSINGEN Dierenasiel Wal cheren in Vlissin gen houdt morgen, zaterdag, een open dag. Er is een spel- circuit en dieren- speurtocht uitge zet. Ook geven de asielhonden en hun begeleiders een demonstratie. Daar naast kunnen kin deren knutselen en zijn er spulletjes te koop. Tussen 11.00 en 15.00 uur is ie dereen welkom. VLISSINGEN 70 organisaties hebben zich gisteren gepre senteerd op de grootste vrijwilligersmarkt van Walcheren. In het gebouw van de HZ in Vlissingen lieten ze zien wat ze doen en wat voor vrijwilligerswerk ze te bieden hebben. De markt was een initiatief van Vrijwilligerssteunpunt Vlissin gen, Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg en de HZ. Bezoekers konden in gesprek met mensen die al vrijwil liger zijn om te horen of er voor hen interessante functies beschikbaar waren. Door de aanwezigheid van zo veel ver schillende organisaties konden ze ook gemakkelijk shoppen van bijvoorbeeld kunst naar welzijn en van zorg naar natuur. FOTO RUBEN OREEL ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof'; De Cou- burg, 13.00-16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Gale- rieGerritse, Lon- densekaai 19, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Nel Douma en Ina Sponselee; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur - Verto ning 'The Big Sick' en 'Beyond the Mountains and hills'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur- Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Stadhuis, Lange Noordstraat 1, 20.00 uur - Con cert Belgische En semble Apotheosis; De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 20.00 uur-Voor stelling Kees van der Zwaard 'Hier sta ik' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Optre den Javier Guzman OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+; Duin- vlietweg 6,13.00- 13.30 uur - Activi teit 'Een kijkje ach ter de schermen van het zee-aqua rium' bij Terra Maris; 13.30-15.30 uur - Activiteit 'Op pad met de imker' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peutergym VRIJWILLIGERSMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34