MCM De ondergang van 'Robin de Ritselaar' Mishandeling meisje in rolstoel onopgelost 2 MAAN LEO Column Ik heb anderen erover horen praten. Mijn moeder, bijvoor beeld, beklaagde zich er vaak over. Ik heb erover gelezen in tijd schriften en boeken. Maar eigen lijk heb ik het nooit echt serieus genomen. Totdat het onlangs mij zelf overkwam. De Meedogenloze Cyclus van de Mode (MCM). Ik ontwikkelde mijn gevoel voor stijl in de jaren 90. Ik deed aan al les geestdriftig mee: tuinbroeken, naveltruitjes, plateauzolen, Doe. Martens, die plastic bandjes die strak om je hals zitten en een tat too moesten voorstellen. Al snel kwam ik er echter achter dat ik me meer thuis voelde in andere tijd perken dan het mijne. Dat mijn li chaam, dat (als een sneeuwpop) geheel uit bollen lijkt te zijn opge bouwd, meer tot zijn recht komt in kleding van halverwege de vo rige eeuw dan in de plunje die de hedendaagse winkels aanbieden. Dat ik meer affiniteit met mijn oma heb dan met mijn tijdgeno ten. Sindsdien ligt niet meer de Marie Claire maar het oude fami liefotoalbum uit de jaren 50 als stijlinspiratie naast mijn kleding kast. In vorige seizoenen kon ik nog wel uit de voeten met wat er in de winkels hing. Zolang de jaren 30 t/m 70 gerecycled werden, kwam ik er wel met een beetje creatief combineren. Maar dit jaar moet ik het bezu ren. Dit jaar heeft de mode mij in gehaald. Voor het eerst is de kle ding uit mijn jeugd weer volop te koop. Precies die destijds door mij zo vurig en succesvol afgezworen tuinbroeken, naveltruitjes, pla teauzolen, Doc. Martens en plastic bandjes die strak om je hals zitten en een tattoo moesten voorstellen, bevolken nu opnieuw de kleding rekken. Als ik door de winkelstraat loop, zie ik mijn jeugd aan me voorbij trekken. Het is zover. De tijd is ge komen. Het moment is hier. Ik kan er niet omheen: ik ben ingehaald door de MCM. Oftewel, met an dere woorden: vanaf nu ben ik of ficieel oud. Mijn lichaam komt meer tot zijn recht in kleding van halverwege de vorige eeuw DESTELLING Vandaag: We moeten zo snel mogelijk van de PZEM af Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters bE WERELD VERLOOR GISTEREN EEN ICOON Dong Energy genomineerd voor klimaatpenning Verbouwing pand Abdij wordt te duur 3D interieuradvies bij woonboulevard DEN HAAG Verbijstering over fouten defensie mortierongeluk Mali Liberaal Linschoten gold ooit als de 'wonderboy' van de VVD, maar na zijn val als be windsman kwam hij niet meer van het hellende vlak. Hij moet zijn huis uit, zijn vrouw is de mi sère ontvlucht, hij rijdt geen auto meer en heeft de afgelopen ander halfjaar niets verdiend. Het Openbaar Ministerie meent dat Linschoten 100.000 euro aan belastinggeld heeft verdonkere maand tussen 2010 en 2012. Lin schoten geeft zijn boekhouder daarvan de schuld. Hij mocht dan slechts als num mer 36 met de hakken over de sloot in de fractie van toenmalig politiek leider Nijpels zijn geko men, het bleek het begin van een glorieuze politieke carrière. Hij was voor niemand bang, scherp in zijn politieke analyse. Hij droeg een snor en driedelig pak. Er stak een pijp in zijn mond en hij bekte stevig rechts. De toen 25-jarige Linschoten leek een nieuwe, calvi nistischer, Wiegel. Hij deinsde er niet voor terug te spreken over het bevriezen van uitkeringen van bij standsmoeders. Als de nieuwe coming man las hij samen met Frank de Grave erelid Wiegel de les. Ze wilden dat er een paarse coalitie zonder het CDA kwam. Linschoten kwam daarin terecht als staatssecretaris op Soci ale Zaken. Dat avontuur kwam ten einde, omdat de Tweede Kamer vond dat hij manipulatief had ge handeld en het parlement onvolle dig had geïnformeerd in een rel rond het College Toezicht Sociale Verzekeringen (CTSV). „Het is meer 'Robin de Ritselaar' dan Ro bin de Regelaar", zei GroenLinkser Paul Rosenmöller in het debat dat hem de kop kostte. Linschoten vertrok en De Grave volgde hem op. Hij leek een nieuwe, calvinistischer Wiegel Daarna komt het nooit meer écht goed: privé, noch met zijn carrière. Hij wordt eerst nog Kroonlid bij de Sociaal-Economi sche Raad. Ook wordt hij voorzit ter van het Adviescollege Actal, dat als hoogste doel heeft er bij Tweede Kamer en kabinet op te hameren dat de bureaucratie voor burgers en bedrijven moet worden teruggedrongen. Ironisch, omdat hij nu in diezelfde bureaucratie zegt te verzuipen. Een jaar na zijn val als staatsse cretaris wordt hij op straat mishan deld door de ex van zijn nieuwe geliefde. Hij wordt lobbyist voor online-gokken, waarbij hij de Tweede Kamer schoffeert. Het wordt hem van alle kanten afgera den in de Raad van Commissaris sen van de omstreden DSB-bank van Dirk Scheringa te stappen. Toch doet hij het. Dan zetten de FIOD en het OM hun kaken in Lin schoten. Gisteren werden de laat ste spullen uit zijn huis gehaald, vandaag is hij dakloos. Wat de uit spraak van de rechter vandaag ook is, de 60-jarige Linschoten heeft moeilijke jaren voor de boeg. BIGGEKERKE De politie tast nog steeds in het duister over de mis handeling van een meisje in een rolstoel ruim twee weken geleden op de Breeweg tussen Biggekerke en Middelburg. De identiteit van het meisje, dat maandagochtend 11 september rond 08.45 uur mishan deld zou zijn door een groep jon gens, is nog niet bekend. Het slachtoffer heeft zich niet ge meld, verklaart een woordvoerster van de politie. Een 15-jarig meisje dat het slacht offer te hulp schoot, heeft wel aan gifte gedaan van mishandeling. Zij kreeg naar eigen zeggen ook enkele klappen. De 15-jarige fietste die ochtend vanuit Biggekerke naar school in Middelburg en zag hoe een getint meisje in een rolstoel werd belaagd door een groep jon gens. De politie voerde de afgelopen weken passantenonderzoeken uit. Volgens de woordvoerster leverde dat niets op. Ook zijn er geen getui gen gevonden die het verhaal van het 15-jarige meisje ondersteunen. De politie heeft nu geen aankno pingspunten voor verder onder zoek. vrijdag 29 september 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een baby gaat voor een baan 384 reacties NilJN 1 je VLISSINGEN Het Deense energiebe drijf Dong Energy is ge nomineerd voor de HIER klimaatpenning. Het be drijf werkt samen met Zeeland Seaports bij de ontwikkeling (bouw en onderhoud) van de wind- parken Borsele 1 en 2. Vlissingen-Oost wordt de uitvalsbasis. 'Dong Energy speelt een sleu telrol in het terugdringen van de kosten van wind op zee', aldus Stichting HIER Klimaatbureau. Zie ook hier.nu De verbouwing van de Li brije, tussen de Staten zaal en de Kloostergan gen in Middelburg, gaat voorlopig niet door. Voor het bedrag dat de provin cie Zeeland in gedachten had, wil geen enkele aan nemer de klus klaren. Het ontwerp wordt nu ver eenvoudigd. In oktober wordt de verbouwing in het hele land aanbesteed voor een maximaal be drag. Dat moet meer aannemers over de streep trekken. POORTVLIET Geen interieuradvies op papier, maar echt rondlo pen in je droomhuis om te kijken of je de juiste keu zes maakt. Dat is wat Woonboulevard Poortvliet XXL - als eerste in de Be nelux - biedt met het Vir tual Reality (VR) Interieur advies. Klanten bespreken hun woonwensen met een adviseur, waarna ze met een VR-bril op kunnen er varen hoe de gekozen meubels in hun interieur zouden staan. De nabestaanden van de twee militairen die zijn omgekomen bij het mor tierongeluk in Mali zijn zo verbijsterd over wat er al lemaal mis is gegaan, dat ze het leger aansprake lijk stellen. Uit het rap port van de Onderzoeks raad voor Veiligheid blijkt dat Defensie ernstig te kort is geschoten. »P4 Heeft oud-staatssecretaris Robin Linschoten belasting fraude gepleegd of was hij on gekend nalatig? Vandaag is de uitspraak. Jan Hoedeman Den Haag FOTO'ANP MIDDELBURG Linschoten (m) met zijn advocaat op weg naar de rechtbank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2