Oranje hoopt op dubbele revanche Clubheid 2017? Max niet weer in Ferrari-sandwich Wie wordt 24 10.000,- 'OVGLLEY WOMEN Als een klein kind dat eindelijk weer buiten mocht spelen. Zo voelde Robin de Kruijf (26) zich gistermiddag. De middenaanval- ster maakte in de kwartfinale tegen Italië weer haar opwachting, nadat ze een week eerder door haar enkel was gegaan en vier wedstrijden noodgedwongen aan de kant had gestaan. „En het was een topwed strijd om terug te komen", zegt ze. Nederland won onverwacht over tuigend met 3-0 (25-17 25-20 25-13). De wedstrijd tegen Italië was aangemerkt als sleutelpartij, maar Nederland domineerde in Bakoe. De Kruijf: „Het was voor mij een perfect scenario. Iedereen stond bij ons goed te spelen. Je zag het en thousiasme, het zelfvertrouwen, de lol. Wat er met Italië aan de hand was? Ik weet het niet, snap er niet zoveel van. Want ik had dit verschil niet verwacht." Jamie Morrison vatte het simpel samen: „Wij speelden goed, zij niet." En dat laatste was volgens de bondscoach deels de verdienste van Nederland, dat Italië weinig kansen gaf. „Vandaag lieten we zien hoe goed we kunnen zijn." In de groepsfase kon Nederland nog niet overtuigen. De ploeg eindigde als tweede, achter Servië. Het ontbrak aan ritme, zei Morrison daarover. Nu: „We hadden Robin niet. Niet dat Nicole (Koolhaas, haar vervang ster, red.) het niet goed deed, maar het is anders om met een andere speelster te spelen. Dat vraagt ge wenning. En het werd beter." Die verloren finale in eigen huis van twee jaar geleden doet nog een beetje pijn Anne Buijs kijkt voorzichtig al vooruit naar de finale van zondag: „Die zilveren medaille van twee jaar geleden, toen we in eigen huis met 3-0 eraf gingen tegen de Rus sen, die doet nog een beetje pijn." De volleybalsters hebben van daag een rustdag. Morgen spelen ze de halve finale tegen de winnaar van het duel tussen Azerbeidzjan en Duitsland van vanmiddag. Als het aan Morrison ligt, wordt het thuisland de tegenstander van Ne derland. „Er is een klein deel van mij dat nog revanche wil nemen." Nederland verloor eerder dit jaar onverwacht in het WK-kwalifica- tietoernooi in en van Azerbeidzjan en was daardoor genoodzaakt om, met succes, in eigen land een extra voorronde af te werken. De Kruijf: „Ik ben benieuwd wie van de twee onze tegenstander wordt. Azerbeidzjan heeft op dit EK al eens van Duitsland gewon nen. Ze zeggen altijd: je wint niet twee keer van hetzelfde team op één toernooi." Het is een interes sante theorie voor het geval Neder land de finale bereikt. De kans is groot dat dan, net als in de groeps fase, wederom Servië de opponent is. De Kruijf, lachend: „We willen revanche op iedereen." Stem nu op die supervrijwilliger van jouw vereniging! lo«npakke«.w.»;^ Ga naar pzc.nl/clubhelden Stoer van de FIA om de drie kemphanen van de vorige race in Singapore tezamen op te roepen voor de mediadag voorafgaand aan de GP van Maleisië. Een beetje laf dan weer dat Max Verstappen dit keer niet opnieuw in de Ferrari-sandwich mocht, maar op de stoel links van Sebastian Vettel en Kimi Raikkönen moest zitten. De sfeer was gemoedelijk. Res pectvol. Op het saaie af zelfs. On getwijfeld vooraf tot in den treu ren op elkaar afgestemd door mediamanagers. En dan krijg je dus de kolderieke situatie dat drie coureurs achter elkaar vertellen dat een 'race-indicent er nu een maal bijhoort' en dat ze het 'achter zich hebben gelaten'. Was de frustratie van een volledig weggegooide Grand Prix dan wer kelijk zo eenvoudig naast je neer te leggen? „Mwah, dat was moei lijker geweest als ik zelf door een domme actie gecrasht was. De start liep voor ons drieën gewoon lullig af. We kwamen allemaal niet ver. Dat hoort nu eenmaal bij racen", meende Vettel. Het dreigde zelfs even gezellig te worden, toen het over de twin tigste verjaardag van Verstappen ging. Of hij dat morgen nog gaat vieren? „Nou, het probleem is die hitte hier. Dan kun je wel een taart gaan bakken, maar wie heeft daar nou zin in met dit weer?", vroeg de Lim burger zich af. „O, ik lust wel een stukje", re ageerde Vettel, amicaal. „Breng het maar langs." „Oké, zal ik het serveren in de auto?", speelde de Red Bull- coureur het spelletje allervriende lijkst mee. Heus waar, zelfs op het gezicht van de ijzig kalme Raikkö nen leek even iets van een begin nende glimlach te bespeuren. Kortom: de vrede bleek alweer getekend. Tot de heethoofden zondag aan de start staan van een nieuwe episode op Sepang. Dan is het net zo snel weer oorlog. Finaleplaatsen voor de achten Jongejans terug in Nederland Springruiters overtuigen AMATEUR wSPORT vrijdag 29 september 2017 AZERBAIJAN GEORGIA 2 0I7 Robin de Kruijf (r) kende een prettige rentree, fotoepa Nederland maakte in de kwartfi nale gehakt van Italië. Met als bonus de rentree van Robin de Kruijf. Nu is het tijd voor een dubbele revanche. Lisette van der Geest Bakoe -Anne Buijs STEM EN WIN VOOR JOUW CLUB! Maak zelf kans op Bekiikd e^E^nus^+_ NEDERLANDSE LOTERIJ Die sandwich met de Ferrari's in Singapore? Alweer oud nieuws. Vergeven en vergeten voorafgaand aan de Grand Prix van Maleisië, waar Max Ver stappen en Sebastian Vettel weer amicaal met elkaar om gaan. „Verjaardagstaart? Ik lust wel een stukje." Arjan Schouten Sepang ROEIEN De twee Neder landse achten hebben bij de WK roeien in Florida de A-finale bereikt. De vlag genschepen van Oranje kwamen de herkansing goed door. De Holland Acht (mannen) lag van begin tot eind aan de lei ding. De vrouwen acht ein digde als vierde, wat net genoeg was. Beide finales zijn op zondag. Eerder op de dag haalde de mannen vier-zonder al de finale van morgen, door als derde te eindigen in de halve eind strijd. Marieke Keijser be reikte ook de finale in de lichte skiff, die vandaag op het programma staat. ZWEMMEN Edwin Jonge jans (50) gaat aan het werk als bondscoach van de Ne derlandse schoonsprin- gers. De oud-topsporter was de afgelopen twaalf jaar in Engeland als trainer actief. Op 1 januari begint hij bij de zwembond. Jongejans behaalde zelf zijn grootste succes als schoonspringer toen hij in 1991 de wereldtitel be haalde op de 1-meterplank. „Het is een compliment voor ons programma, onze springers en iedereen die een aandeel geleverd heeft de afgelopen jaren, dat hij belangstelling toonde om hoofdcoach van ons pro gramma te worden", aldus André Cats, technisch di recteur van de KNZB. PAARDENSPORT De Ne derlandse springruiters hebben in Barcelona over tuigend de grote finale van de FEI Nations Cup bereikt. Met slechts vier strafpun- ten eindigden de ruiters van bondscoach Rob Ehrens - Jur Vrieling, Mi chel Hendrix, Mare Houtza ger en Harrie Smolders (foto) - tijdens het eerste onderdeel op de derde plaats achter Frankrijk en Canada, die beiden fout loos bleven. Een plaats in de top acht was nodig voor deelname aan de finale, die morgenavond in de Spaanse stad wordt verre den. Alle finalisten begin nen dan weer op nul straf- punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24