TT Wr /M 18 Ervaringsdeskundigen over de nasleep van 22 ■rent M Ajax-trainer Marcel Keizer stelt dat de buitenwereld de nasleep van het drama rond Abdelhak Nouri niet moet onderschatten. Ervaringsdeskundigen weten precies wat de coach bedoelt. Kort Van Wijk Bayern ontslaat Ancelotti Bayern München heeft trainer Carlo Ance lotti ontslagen. De Duitse topclub besloot dit in een crisisberaad, nadat woensdag in de Champions League met 3-0 was verloren bij PSG. Ook in de competitie presteert de regerend landskampioen teleurstellend. As sistent-trainer Willy Sagnol is voorlopig de hoofdverantwoordelijke bij Bayern. Blessure Van Wolfswinkel Basel kan voorlopig niet beschikken over Ricky van Wolfswinkel. De Nederlandse aanvaller raakte woensdag in de slotfase van de met 5-0 gewonnen Champions League wedstrijd tegen Benfica geblesseerd aan zijn voet. Er zijn kleine fracturen geconstateerd. Sparta moet straf vrezen Sparta hangt een straf boven het hoofd voor wangedrag van supporters tijdens de verlo ren thuiswedstrijd tegen AZ (0-2). Ontevre den fans gooiden tijdens het duel voorwer pen op het veld. Een grensrechter en een speler van AZ kregen drank over zich heen. I 1» 'w, B D 1mL Geen Larsson tegen Oranje Feyenoorder Sam Larsson (foto) is door de Zweedse bondscoach Janne Andersson ge passeerd voor het WK-kwalificatieduel met Oranje op 10 oktober. Oud-eredivisiespelers John Guidetti, Ola Toivonen en Marcus Berg zijn wel geselecteerd. Samuel Armenteros, ex-Heracles, is ook niet opgeroepen. UITSLAGEN VVV Leonardo Toen Arnold Brugginks ploeggenoot Robert Enke in 2009 tiit het leven stapte, werd de Nederlan der onder bizarre omstan digheden aanvoerder van Hannover 96. Plotseling moest Bruggink de aan voerdersband dragen die altijd zo ver trouwd om de bovenarm van de over leden keeper had gezeten. Die band knelde bij Bruggink. Hij wilde het ei genlijk helemaal niet. Bruggink droeg hem 'klein', zodat het stukje stof niet zo opviel. „Pas maanden later kwam daar ver andering in", zegt Bruggink nu. „Ik ging die band met trots dragen. Trots omdat ik de opvolger van Robert was en hem op die manier eer kon bewij zen. Dat besef kwam toen pas, mede na hulp van een sportpsycholoog. En dan was ik een ervaren prof van 32 jaar, hè. Kun je nagaan hoe het voor jonge spelers is." Het voorbeeld van die aanvoerders band symboliseert de ongekende wor steling die de spelersgroep van Han- nover doormaakte, toen er uit het niets een geliefde ploeggenoot ver dween uit de kleedkamer. Hannover verloor tien wedstrijden op een rij. Elke keer was daar weer die confron tatie met het verlies. Letterlijk zelfs in de kleedkamer. „Wij hielden de plek van Robert leeg. Het voelde gek om daar iemand anders te laten zitten. Sportdirecteur )org Schmadtke be paalde later dat er toch iemand moest zitten. Ook dat leverde dan weer emo ties en reacties op. Maar we moesten, los van al het verdriet, ook dóór." Excuus Ook bij Ajax ontbreekt er iemand in de kleedkamer. De 20-jarige Abdelhak Nouri kreeg in juli tijdens een oefenwedstrijd in Oostenrijk een hartstilstand en ligt met ernstige en blijvende hersenschade in het zieken huis. Het raakte de Amsterdamse club diep. Volgens trainer Marcel Keizer moet de buitenwereld de impact die het drama nog altijd heeft niet onder schatten. „Het blijft lastig, zo simpel is het", zei hij. „Dat wij er geen excuus van maken, betekent niet dat we er zo maar overheen kunnen stappen." vrijdag 29 september 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Europa League. Tweede speelronde. Groep K: Lazio - Zulte-Waregem OGC Nice - Vitesse 2-0 3-0 1. OGC Nice 2. Lazio 3. Vitesse 4. Zulte-Waregem 2-6 (8-1) 2-6 (5-2) 2-0 (2-6) 2-0 (1-7) Programma, 19 oktober 19.00 uur: Nice - Lazio, Zulte-Waregem - Vitesse. Groep A: FC Astana - Slavia Praag 1-1, Maccabi Tel Aviv - Villarreal nnb. Groep B: Partizan Belgrado - Dinamo Kiev nnb, Skënderbeu - BSC Young Boys nnb. Groep C: Sporting Braga - Basaksehir nnb, Loedo- gorets - TSG Hoffenheim nnb. Groep D: AC Milan - HNK Rijeka nnb, AEK - Austria Wien nnb. Groep E: Everton - Apollon nnb, Olympique Lyon- nais - Atalanta nnb. Groep F: Lokomotiv Moskou - FC Fastav Zlin nnb, FC Sheriff - FC Kopenhagen nnb. Groep G: Viktoria Plzen - Hapoel Beer Sheva 3-1, FC Lugano - FCSB1-2. Groep H: 1. FC Köln - Rode Ster Belgrado 0-1, Bate Borisov - Arsenal 2-4. Groep I: Red Bull Salzburg - Olympique Marseille 1-0, Konyaspor - Vitoria Guimaraes 2-1. Groep J: Athletic Club - Zorja Loegansk 0-1, Öster- sunds FK - Hertha BSC 1-0. Groep L: Rosenborg BK - FK Vardar 3-1, FC Zenit - Real Sociedad 3-1. J Dennis van Wijk (54) mag opnieuw aan de slag bij Roe- selare. De Ne derlandse trai ner werd vo rige week nog ontslagen bij OH Leuven, maar krijgt een derde kans bij zijn oude liefde, nu spelend in de Tweede Klasse. 31 VVV heeft zich versterkt met Jens Janse (31). De verde diger, eerder onder meer ac tief voor Wil lem II en NAC, speelde vorig seizoen op het vijfde niveau in Engeland voor Leyton Orient. I Vier jaar gele den vertrok hij als technisch directeur bij PSG en uit het voetbal. Nu keert Leonardo Araüjo terug in het voetbal als trainer van de Turkse club Antalyaspor. O a 'Verdriet speelt Daniël Dwarswaard Amsterdam David di Tom- maso was pas 26 jaar oud toen hij als speler van FC Utrecht overleed in zijn slaap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22