Eis: Vier jaar cel tegen Zeeuwse 'Syriëganger' te koop Axelaar vecht in Oekraïne sloecentrale Mister Playboy Hugh Hefner overleden Nu al twijfels over noodzaak van omvang Rutte III Walcheren Dat brengt het aantal beoogde be windslieden op 25, een record voor Rutte. Zijn eerdere kabinetten tel den elk twintig posten. Een uitbreiding van het aantal bewindslieden heeft vooral poli tieke redenen. VVD, CDA, D66 willen elk hun stempel drukken op het nieuwe kabinet. Door pos ten op ministeries te claimen, kunnen ze zich bij kiezers in de kijker blijven spelen. Zo zou D66 azen op een ministerie van Kli maat en Energie en voelt het CDA er wel voor het opgeslokte minis terie van Landbouw in ere te her stellen. In het plan mag de WD zes mi nisters leveren, het CDA en D66 elk vier en de Christenunie twee. De VVD draagt daarnaast vier staatssecretarissen aan, het CDA en D66 elk twee en Christenunie één. De uitbreiding is een opval lende breuk met het verleden. Rutte sprak zich herhaaldelijk uit voor een 'kleinere en krachtige overheid'. Zelfs toen in zijn hui dige kabinet geklaagd werd dat de bewindslieden het te druk hebben en daardoor fouten worden ge maakt. „Ik wil een kleine en krachtige overheid en kleine kabi netten, zodat iedereen het net iets te druk heeft", zei Rutte eerder. „Het probleem is dat je met meer bewindslieden ziet dat ze werk gaan zoeken om hun salaris te rechtvaardigen." Raar Rutte II telt nu dertien ministers en zeven staatssecretarissen. Bronnen rond de formatie vragen zich af of er wel genoeg werk is als dat aantal stijgt naar 25. „Wat moe ten al die staatssecretarissen gaan doen?" aldus een betrokkene. „Het rare is dat we nu eerst vaststellen dat er negen staatssecretarissen moeten komen om alle partijen voldoende invloed te geven en pas daarna nadenken op welke depar tementen die moeten terechtko men." Wat moeten al die staatssecretarissen gaan doen? De afgelopen dagen hebben Mark Rutte, Sybrand Buma (CDA), Alexander Pechtold (D66) en Gert-Jan Segers (Christen- Unie) een 'aantal malen' gespro ken over de verdeling van kabi- netsposten. Dat gebeurde zonder hun secondanten, omdat zij in beeld zijn voor een baan als minis ter of staatssecretaris. Z. bezocht volgens de officier in 2013 een trainingskamp in Syrië en was oktober vorig jaar met de trein opnieuw op weg naar Syrië om daar deel te nemen aan de gewapende strijd. Omdat hij geen geldig plaats bewijs had werd hij in Duitsland uit de trein gehaald. Sinds die tijd zit de man in voorarrest op de ter roristenafdeling in de extra bevei ligde penitentiaire inrichting Nieuw Vossenveld bij Vught. Raadsman Bart Nooitgedagt pleitte voor integrale vrijspraak. „Want er is geen enkel bewijs dat mijn cliënt in Syrië is geweest, dat hij een trainingskamp bezocht of van plan was naar Syrië af te reizen." De Middelburger zelf ontkende ook. „Ik ben daar niet geweest en was ook nooit van plan om daar naartoe te gaan." 'Pascal'zegt zijn huis in Axel achter te hebben gelaten Hij strijdt tegen het 'facisme van bedrijven die oorlogen beginnen' Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia en zijn vrouw krijgt geen cent »ps p.s. We hebben nog twee centrales in de aanbieding (tegen elk aan nemelijk bod) 'vfp W» Binnen Buiten Nieuw kabinet telt 25 bewindslieden Premier Mark Rutte laat zijn streven naar een klein en sober kabinet varen. De formerende partijen willen zestien minis ters en negen staatssecretaris sen aanstellen. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag —Betrokkene bij de formatie Officier van justitie Tom Hen driks eiste donderdag vier jaar cel tegen R.Z. (23). Deze Middel burger is volgens hem een ge vaar voor de samenleving, omdat hij zich in Syrië zou heb ben aangesloten bij terroristi sche organisaties als IS of Jab- hat-al-Nusra. Emile Calon Middelburg Uitspraak 12 oktober.P3 P3 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 29 september 2017 Nazomerweer verdwijnt pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND 2 Vertrek t/m Oktober 2018 neemt je mee Boek nu met extra korting Geldig voor al onze 250 verre groeps- en privérondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1