Ingrid de Graaf is de nieuwe Topvrouw II 17 Meer banen door investeringsbank De jury was met name onder de indruk van De Graafs ambitie om niet alleen bruggen te bouwen tus sen mannen en vrouwen, maar ook van haar warme belangstelling voor andere culturen. De Graaf reageerde nuchter op haar uitverkiezing en de lovende woorden van de jury. „Voor een modern bedrijf is het gewoon noodzakelijk om diverse teams te hebben. Die leveren aantoonbaar betere resultaten. Tel uit je winst." Ferme feministische uistpraken bleven achterwege. De Graaf bekende wel veel steun te hebben aan haar man. „Ik denk dat wel eens vergeten wordt wat de rol van een man naast een topvrouw is. Ik werk een dag per week thuis, maar ik had dit nooit kunnen bereiken zonder hem. We willen de opvoeding van onze kinderen niet uitbesteden, dus komt er veel op hem neer." Onderscheid maken tussen man nen en vrouwen wil De Graaf be wust niet. „Of je als jongen of meisje geboren bent, maakt niet uit voor de carrière die je maakt. In de groep tot 40 jaar zijn er inmiddels meer vrouwen dan mannen. Meis jes studeren ook vaker en sneller af. Er is écht heel veel om optimistisch over te zijn." LUXEMBURG De investeringen door de Europese Investerings bank (EIB) zorgen in 2020 naar verwachting voor 2,25 miljoen extra banen in de Europese Unie. Dat liet de EIB weten op basis van nieuwe cijfers. De EIB gaf de afge lopen jaren binnen de EU onder steuning aan projecten ter waarde van 544 miljard euro, bijvoorbeeld door middel van leningen. Deze projecten zullen naar verwachting de economie met 2,3 procent ver groten in 2020. De investerings bank verstrekt kredieten voor pro jecten die het beleid van de EU versterken. Daarbij gaat het om infrastructuur of hulp aan het midden- en kleinbedrijf. RVANAtR? De vluchten zitten vol met mensen die nooit meer met Ryanair zouden vliegen Ten eerste gaat de chaos hem dit keer veel geld kosten, de teller staat inmiddels al op 50 miljoen euro aan tegemoetkomingen aan klanten. De schade valt misschien nog hoger uit als reizigers al hun rechten gaan claimen. Salarisverhoging Ten tweede doorkruist de wanorde de toekomstplannen van Ryanair. Het bedrijf had serieuze interesse om het failliete Alitalia te kopen, om zo zijn marktaandeel in Europa verder uit te breiden. Daar ziet het nu vanaf. En dan het derde en waarschijn lijk belangrijkste punt: Ryanair heeft, in weerwil van wat O'Leary in mei beweerde, wél problemen met zijn personeel. Jarenlang hiel den Ryanair-piloten zich koest, blij als ze waren dat ze überhaupt een stoeltje hadden. „Eigenlijk wil niemand bij Rya nair werken", zegt een bron binnen de Nederlandse luchtvaart die niet met zijn naam in de krant wil. „Het gaat niet om het salaris, dat is prima, maar om respect. De werk omstandigheden bij Ryanair zijn gewoon vernederend. Piloten zijn een soort schijnzelfstandigen. Ze mogen zich niet eens ziek melden, moeten geld meebrengen om über haupt de cockpit in te mogen." Nu de economie in Europa aantrekt, ontstaat er bij andere maatschap pijen ruimte. „Piloten hebben ein delijk de kans om door te schuiven naar betere werkgevers." Ryanair zal zijn best moeten doen om een aantrekkelijkere werkgever te worden. Met een eerste groep piloten is al een salarisverhoging afgesproken van vijf- tot tiendui zend euro. Met andere piloten - onder wie de Nederlandse - moet nog worden gesproken. vrijdag 29 september 2017 in de problemen Ingrid de Graaf (47) is verkozen tot de Topvrouw van het jaar 2017. Het directielid van verze keraar Aegon kreeg de voorbeur boven de andere finalisten: Petra van Hoeken van Rabobank en Marjan Rintel van NS. Navin Bhagwat Amsterdam A Ingrid de Graaf. FOTO MARCO DE SWART OPEN Ryanair: personeelsproblemen, fotogetty —Michael O'Leary

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17