Een Dagje Wellness voor maar 5,95 13 Sociotherapeut leest lichaamstaal van hoofdpersonen uit het nieuws Sociotherapeut Frank van Marwijk schreef een boek over lichaamstaal. Op ons verzoek duidt hij de lichaamstaal van een illuster stel: Kim Jong- Un, Donald Trump, Janny van der Heijden, Max Verstappen en koningin Maxima. Hij zit middenin een re laas over iets anders, als Frank van Marwijk (56) plots opmerkt: „Kijk nou, ze houdt haar lippen op elkaar. Ingehouden woede!" 'Ze' is de Duitse bonds kanselier Angela Merkel, eerder deze week afgebeeld op de voorpa gina van een krant die Van Mar wijk een paar bureaus verderop ontwaart. De lichaamstaalexpert van Ne derland, van wie maandag het boek Lichaamstaal verschijnt, duidt voor deze krant de non-ver bale uitingen van hoofdpersonen uit het nieuws. De belangstelling voor zijn spe cialisme ontstond in Van Mar- wijks puberteit, toen hij merkte dat bij het versieren van meiden lichaamstaal nog belangrijker was dan een strakke openingszin. „Zo'n zin is vaak toch wat gekun steld. Terwijl lichaamstaal vertelt wie je echt bent." Gratis advies van de sociothera peut uit Voorschoten: verander je houding en lichaamstaal niet als je een belangrijk gesprek hebt met iemand die je al langer kent. Zit je op de kamer van je baas om te praten over die salarisverhoging? Durf je eindelijk avances te maken bij die leuke vent van de tennisclub? Van Marwijk: „Wees dan vooral jezelf, ook in je lichaamstaal. Als je je heel anders opstelt, vinden je gesprekspartners dat vreemd en helemaal niet prettig." O ja, en die foto van Merkel? Ge nomen net nadat ze heeft gehoord dat de verkiezingswinst van haar partij minder groot uitvalt dan vooraf verwacht. Ingehouden woede, dus. IMAGO VERSUS GEBAAR Koningin Maxima Perfect KimJong-Un Onzeker Donald Trump Héél alfa Max Verstappen Binnenpretjes Janny van der Heijden Verbaasd Verziiver nu uw spaarkaart.' vt Verzilver nu op pzc.nl/verzilveren vrijdag 29 september 2017 PC Zeg het met je lichaam Jeroen Schmale Rotterdam Zie voor een video met lichaamstaalexpert Frank van Marwijk én de vijf besproken personen op „Hij is bepaald niet de zelfverzekerde leider die het regime in Noord-Korea ons wil voorspiegelen. Dat zie je vooral in sociale con tacten. Hij kijkt mensen die hij de hand schudt niet aan, hij loopt vaak ook wat nonchalant en zonder zelfverzekerde tred. Ook bijzonder: hij buigt soms dieper dan bij zijn status van Grote Leider past. Soms ook dieper dan wijlen zijn oom, Jang Song-thaek. Op verschillende beel den buigt de broer van zijn vader minder diep en komt hij sneller weer omhoog dan zijn neef. Hij klapt ook krachtiger en zelfverzekerder dan Kim Jong-Un en salueert niet bij de begrafenis van de vorige Grote Lei der, Kim Jong-ll." Kim Jong-Un zou zijn oom en diens gezin in december 2013 hebben laten exe cuteren. „Zij is nooit te betrap pen op iets dat niet in de haak is, dat niet goed gaat. Haar li chaamstaal klopt per fect bij de boodschap die ze over wil brengen. Anders dan haar schoonfamilie is haar mi miek heel ontspannen. Al moet ik eerlijk zeggen dat Willem-Alexanders lichaamstaal er flink op vooruit is gegaan sinds hij koning is. Hij loopt nu ook vaker op de voor grond, waar Maxima dat eerst altijd deed. Ik heb zelfs foto's gezien waarop ze, nog als prins en prinses, hand in hand liepen en haar hand voorop lag. Dat is zó te gennatuurlijk voor een man en vrouw. Maxima knippert vaak met haar ogen als ze praat. Dat kan iets familiairs zijn. Het is ook bewezen dat mensen vaker met hun ogen knipperen als ze diep nadenken. In haar geval kan het ook met de beheersing van de Nederlandse taal te maken hebben." „Ongeëvenaard in zijn lichaamstaal. Onvoor spelbaar ook. Over zijn handdruk is al veel ge zegd, maar die is dan ook uniek. Hij is een echte alfaman, die eerst nederig zijn handpalm omhoog aanbiedt, om daarna geheel onver wacht aan de arm van zijn gesprekspartner te trekken. Naar die typi sche gebaren van hem kan ik eindeloos kijken. Wij gaan er vanuit dat mensen die hun woor den met veel gebaren bijzetten ervan overtuigd zijn dat ze de waarheid spreken. Dan zou je dus kunnen stellen dat Trump oprecht meent wat hij zegt. Dat viel ook zo op toen hij laatst over een mogelijke aanval op Noord-Korea sprak. Toen maakte hij opeens geen enkel gebaar." „Een coole jongen vol humor. Hij heeft veel binnenpretjes, dat zie je aan zijn linkermond hoek. Een opgetrokken rechtermondhoek, al is het maar een fractie van een seconde, staat voor minachting. Als dat aan de linkerkant gebeurt - en dat zie ik bij Verstap pen erg vaak - is het omdat hij iets oprecht grappig vindt, vaak als hij zelf iets heeft gezegd. Deze jongen heeft lol om zichzelf. Wat me ook op valt: hij is een moment stil als hij een vraag krijgt over een onder werp dat hij moeilijk vindt om te bespreken, bijvoorbeeld als hij weer eens is uitgevallen tij dens een race. Zijn ogen staan dan naar de grond, hij voert eerst een innerlijke dialoog voordat hij zijn antwoord geeft." de website van deze krant. Frank Marwijk. „Een heel bijzonder geval. Opgetrokken wenkbrauwen hebben we allemaal weieens, als we ons ergens over verbazen. Bij deze me vrouw staan de wenk brauwen altijd omhoog. Al-tijd! Dat zie je eigen lijk nooit. Daarbij: bij vrij wel iedereen worden de ogen in die situatie groot, maar bij haar juist fijne spleetjes. En nog iets anders: als zij iets proeft in Heel Holland Bakt houdt ze haar armen strak tegen haar bovenlijf aan. Alsof ze bang is om te veel ruimte in te nemen, zich letterlijk klein wil hou den. Het tegenoverge stelde zie je bij Donald Trump, die zo dominant is dat hij alle ruimte én meer om zich heen toe eigent." FOTO'S KOEN VERHEIJDEN, SHODY CAREM AN, EPA. REUTERS Bekijk de olgemene voorwaarden op de website. Nu verlengd: U kunt uw spaarkaart verzilveren t/m 14 oktober 2017 'SpaPuur ftpaWell ♦ELYllUM 'Spa (Sen se 'VeluwseBron 'Thermen Holiday 'zwaluwhoeve gpoXMM vvL?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13