9 HSSSlASl Ik denk niet dat de regering in staat is om een groot geheim zo lang onder de pet te houden er nog onontdekte goudklompjes in de dossiers zitten, komt dat om dat we toen mogelijk anders heb ben gedacht over feiten dan nu", zegt John Tunheim, nu federaal rechter in de staat Minnesota. Larry Sabato vermoedt dat som mige dossiers zijn vernietigd vóór 1992, toen de wet bepaalde dat alle documenten over de moordzaak moesten worden opgeborgen in de Nationale Archieven. „Er zullen altijd mensen zijn die blijven eloven in een samenzwering", zegt Tunheim. „Maar ik denk niet dat de federale regering in staat is om zo'n groot geheim zo lang onder de pet te houden." len verbergen", zegt Larry Sabato, directeur van het Centrum voor Politiek van de Universiteit van Virginia en auteur van een boek over JFK. „We hadden al veel lan ger moeten kunnen beschikken over deze informatie." „Verwacht niet dat de docu menten schokkende onthullingen bevatten", zegt rechter John Tunheim. Hij was voorzitter van de onafhankelijke commissie die in de jaren 90 veel dossiers over de affaire heeft vrijgegeven en heeft bepaald hoe lang de andere stuk ken geheim moesten blijven. Sabato en andere JFK-kenners geloven dat de documenten in elk geval een beter beeld zullen geven van het bezoek van moordenaar Lee Harvey Oswald aan Mexico- Stad, een week voor hij in Dallas het dodelijke schot afvuurde. Oswald, die na de moord werd doodgeschoten door nachtclub eigenaar Jack Ruby, bezocht in de Mexicaanse hoofdstad de ambas sades van Cuba en van de toenma lige Sovjet-Unie. Goudklompjes Volgens de Commissie Warren die in opdracht van president Lyndon B. Johnson onderzoek verrichtte, haalde hij daar visa op om beide landen te kunnen bezoeken. „Als donderdag 28 september 2017 Veertig minuten griezelen langs horrorclowns, gie rende kettingzagen, freaks, misvormde acrobaten en 1.200 levende krekels. Vrij dag gaat het grootste spookhuis van Nederland, Halloween Nightmares, open. De tijdelijke attractie, 2.400 vierkante meter groot, is de komende drie maanden te bezoeken in het al jaren noodlijdende winkelcentrum The Wall langs de A2 in Utrecht. Initiatiefnemer Dion Varos- sieau krijgt nog steeds de kriebels als hij door de 25 kamers loopt, zegt hij tij dens een voorbezichtiging voor de pers. Er zijn 40 acteurs inge huurd om bezoekers de stuipen op het lijf te jagen. Ze springen tevoorschijn uit alle hoeken en gaten en zelfs uit een ballen- bak. Voor mensen die het te eng vinden, zijn er enkele nood- jt uitgangen in de route gemaakt. Kin- v - deren tot 16 jaar mogen alleen met een i volwassene naar bin- LA nen. foto's marnixschmidt Griezelen? Neem alvast een kijkje op pzc.nl KMCUS CBjUIU) dossiers geheimen over JFK? II —Larry Sabato, directeur Centrum voor Politiek en auteur boek over JFK De moord die de wereld schokte: JFK werd op 22 no vember in Dallas doodgescho ten tijdens een rijtoer door de stad terwijl zijn vrouw Jacky naast hem zat. Over de beweeg redenen van schutter Lee Har vey Oswald (foto rechts) doen talloze samenzweringstheorieën de ronde. FOTO'S AP/REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9