8 Archieven moord Kennedy openbaar Held Bijlmerramp geëerd Wetenschappers en amateur historici wachten met smart op de vrijgave van tienduizenden documenten over de moord op president John F. Kennedy in 1963. Als Donald Trump niet HanSVanzon dwarsligt, komen de dossiers voor 26 oktober ter inzage. |||f doen?p Pa Sem, die 25 jaar geleden een heldenrol vervulde tij dens de vliegramp in de Bijl mer, wordt op 4 oktober pos tuum geëerd met een eigen brug in Amsterdam. Hij redde in 1992 met gevaar voor eigen leven een 10-jarige jongen uit de brandende flat. Pa Sem, wiens echte naam Willem Symor luidt, was na zijn hel dendaad drie weken buiten bewustzijn. Hij werd behan deld voor derdegraads brand wonden en bleef voor zijn le ven getekend. In 1993 kreeg hij voor zijn getoonde moed de zilveren erepenning van de stad Amsterdam. De laatste jaren van zijn leven woonde pa Sem in zijn geboorteland Suriname. Hij overleed in 2008 in Paramaribo op 72-ja- rige leeftijd. Zijn dochter Tha- mara zal de brugnaam ont hullen. Woensdag 4 oktober is het 25 jaar geleden dat een Israëlisch vrachtvliegtuig neerstortte op de flats Groeneveen en Kruit berg. Daardoor verloren 43 mensen het leven, onder wie de drie bemanningsleden van het El Al-toestel. Ik doe alleen aangifte bij bedreiging mét geweld, anders zou ik er een dagtaak aan hebben Tegenstander Mugabe vrijgelaten Zimbabwaanse activist Evan Mawarire, een prominent te genstander van president Mugabe, is op vrije voeten gesteld. De rechter liet dat de welbespraakte predikant - dankzij de sociale media po pulair in Zimbabwe - vrij wegens vormfouten, aldus zijn advocaat Harrison Nkomo. Mawarire is beschul digd van het ten val willen brengen van Mugabe. Daarop staat maximaal 20 jaar cel. Nkomo voerde aan dat zijn cliënt slechts gebruik heeft gemaakt van het recht op vrije meningsuiting. Brand in windmolen Piloot dood tijdens vlucht Fouten met medicatie ste geval, als Trump een veto uit spreekt, geeft de 45ste president van de Verenigde Staten extra voedsel aan alle complottheorieën over een van de meest geruchtma kende moordaanslagen van de vo rige eeuw. Onduidelijk is of de federale recherche FBI of de inlichtingen dienst CIA Donald Trump hebben geadviseerd om in te grijpen. De vraag ligt voor de hand omdat de bulk van de dossiers zijn opgesteld door beide diensten. Historici me nen dat T rump de boel op zijn be- loop moet laten. „Het volk heeft recht op de feiten, moet weten wat de overheid al die jaren heeft wil Laat hij de wet zijn werk doen of grijpt hij in? In het eerste geval zullen de Nationale Archie ven tienduizenden dossiers over de moord op John F. Kennedy moeten vrijgeven. Het parlement heeft in 1992 bepaald dat de docu menten binnen 25 jaar moeten worden geopenbaard. In het laat- donderdag 28 september 2017 AMSTERDAM PVV-leider Geert Wilders stapte gisteren naar de politie vanwege verschillende online- bedreiging HARARE De urn van de op 4 februari overleden Joop Aldewereld uit Monnickendam wordt bijgeplaatst op de erebegraaf plaats voor VN mi litairen in Busan, Zuid-Korea. Het was de laatste wens van 88 jaar geworden Alde wereld om begra ven te worden bij zijn oud-strijd makkers in Korea. Hij was weduw naar en had geen contact meer met zijn familie. FOTOEPA ZEEWOLDE Door een brand in een windmolen in Zeewolde zijn twee monteurs gewond geraakt. Zij waren aan het werk in de de windmolen toen daar brand uitbrak. De monteurs wisten naar beneden te komen en zijn daar door ambulance personeel behan deld aan brandwon den aan hun han den. Hoe de brand in de turbine kon ontstaan, is nog niet duidelijk. ABU DHABI Een piloot van Eti- had Airways is tij dens een vracht vlucht van Abu Dhabi naar Amster dam overleden. De man werd kort na de start onwel. De copiloot maakte een noodlanding in Koeweit. VAALS De Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) heeft het Medisch Specialis tencentrum Vaals B.V. een waarschu wing gegeven. Er werd onzorgvuldig omgesprongen met medicatie. Het me disch centrum ver deelde radioactieve middelen die nodig zijn voor onderzoe ken over spuiten voor meerdere pa tiënten. Dit mag al leen een apotheker doen. Onthullen oude 1 rii 1 Rotterdam/Washington LAATSTE WENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8