Theater over de lagune Voormalig stadhuis Terneuzen te koop CDA is bang dat groen onderwijs verdwijnt Vaatwasser 2 Het bureau Plan en Project heeft 83 locaties in Zeeland bekeken waar in theorie een vakantiepark a la de Zeeuwse Lagune zou kunnen komen. HAALBAARHEID LOCATIESA Commentaar De gemeenteraad en B enW van Noord-Beveland zijn aan el kaar gewaagd. Niet in gezond bestuur, waarin beide hun ei gen verantwoordelijkheid nemen en elkaar scherp houden. Nee, het college en de raad lijken elkaar te willen overtreffen in be sluiteloosheid. Eind 2016 is de afwezigheid van één raadslid genoeg om het recreatieproject Zeeuwse Lagune bij de Veerse Dam te tor pederen. De raad wil dan plotseling alternatieven onderzoeken. Dat is gebeurd. Bovendien ligt inmiddels een afgeslankt plan op goed keuring te wachten. Aan informatie geen gebrek. Aan tijd om na te denken ook niet. Dus het college zou de raad nu een voorstel moe ten doen. Maar B en W laten het bij een opsomming van argumen ten. De raad moet het maar uitzoeken. Zo lijkt het tenminste. Wie de opsomming van voor- en nadelen leest, komt tot een an dere conclusie. Er is eigenlijk maar één argument vóór de Zeeuwse Lagune: het is zo zielig voor de initiatiefnemer als het plan alsnog wordt afgeblazen. B en W zien een groot aantal zeer serieuze be zwaren. Samengevat: het belang van de ondernemer is veel kleiner dan het belang van het open landschap aan de Veerse Dam. Wet houder Piet de Putter vindt dat de raad een 'volstrekt neutraal' voorstel krijgt. Hij speelt theater, want op de argumentatie van het college kan rationeel gezien alleen maar een afwijzing volgen. B en W geven een duidelijke hint. Zij willen dat de raad instemt met de Kustvisie, de beleidsafspraak die eindelijk recht doet aan het voort schrijdend inzicht dat we ons kustlandschap beter moeten bescher men. Als de raad deze visie nu onderschrijft, maar later dit jaar als nog groen licht geeft voor de Zeeuwse Lagune, maakt Noord-Beve land zich belachelijk. Zo erg, dat er twijfel zal ontstaan over de kwa liteit van andere besluiten die de gemeente neemt. Op argumentatie van B en W van Noord-Beveland kan alleen maar afwijzing volgen Tot en met 24 oktober kan onder hands worden geboden. De veiling is 25 oktober op internet bij BOG Auctions. Hans Smolders van Smolders Makelaars in Terneuzen treedt op als begeleidend makelaar. Zijn broer Paul Smolders is sinds 2011 eigenaar van het vroegere stad huis. Paul Smolders, een geboren en getogen Terneuzenaar die al jaren in Den Haag woont, kocht het pand van de gemeente en hoopte er een goede bestemming aan te kun nen geven. De ANWB was even in beeld voor de vestiging van een winkel. Dat ketste af op gebrek aan etalageruimte. De voorgevel mocht niet worden opengewerkt. „Als een pand zo lang leegstaat, moet je wat", verklaart Hans Smol ders de stap tot verkoop. Voor horeca is het volgens hem met name geschikt. „Ervoor kun je een mooi terras maken." Hans had deze week al een eerste bezichtiging. Als een pand zo lang leegstaat, moet je wat „Het wordt spannend", zegt hij over de veiling. Tot 1972 was het stadhuis als zo danig in gebruik. Terneuzen trok toen in het huidige, grotere gemeentehuis. Een fotografiezaak zat er jarenlang in. Het pand stamt uit 1594, de toren uit 1859. ALMANAK De vaatwasser in dat Middel burgse huishouden had de geest gegeven. „Hebben we eigenlijk zo'n apparaat nodig? Kunnen we niet toe met een afwasborstel, teiltje en een droogrekje en dan samen de vaat doen?", vroeg de man des huizes tijdens het avondeten. „Veel goedkoper en schijnt nog gezellig te zijn ook." Als door een Aziatische hoor naar gestoken siste zijn vrouw hem toe: „Ik lever nog liever de auto in dan de vaatwasser." De volgende ochtend spoedde de man zich naar de winkel voor een nieuwe vaatwasser. Met de auto. Eerste editie Terneuzen proost Orgelconcert door Jan Wisse Gezond festival Duurzaam Groede CLINGE Kinderkleding kopen in Malpertuus Het bureau Plan en Project uit Oos terhout voerde het haalbaarheids onderzoek naar de Zeeuwse La gune uit in opdracht van de ge meenteraad Noord-Beveland nadat de raad hier om had gevraagd. Al die 83 plaatsen gingen eerst door een filter van voorwaarden die voor de Zeeuwse Lagune gelden (minimaal 2,1 tot 2,8 hectare, nabij heid water en de aanwezigheid van de 'kwaliteiten' weidsheid, rust, ruimte en natuur'). Er bleven zes locaties over: vijf in de gemeente Noord-Beveland en één op Schou- wen-Duiveland. Die zes zijn ver volgens beoordeeld op bestuurlijke en financiële haalbaarheid en op hun effecten op de omgeving. Bij vier projecten - Veerse Dam oost, De Banjaard west, Sint Felixweg Kamperland en Werkhaven Kats - staan volgens de haalbaarheidsstu die van Plan en Project één of meer dere seinen op rood. Alleen voor de locaties Havenweg Kamperland en de Helleweg Noordwelle zijn geen zwaarwe gende tegenargumenten te vinden. Met dit rapport in de hand zal de raad van Noord-Beveland op 4 ok tober een besluit moeten nemen over de Zeeuwse Lagune in het Veerse Meer. Raad onjuist en onvolledig geinformeerd, vindt initiatiefnemer Doeleman De Statenfractie van het CDA is bang dat het groene onderwijs uit Zeeland verdwijnt. Statenlid Jeffrey Oudeman vraagt wat het dagelijks provinciebestuur eraan doet om dat te voorkomen. Aanleiding is het nieuws dat de Edudelta Onderwijsgroep wordt opgesplitst. De vestigingen in Mid- delharnis, Barendrecht en Bleis- wijk gaan naar de Lentiz Onder wij sgroep en het vmbo in Goes naar de Pontes Scholengroep. Het is nog onduidelijk wat er met de groene school, de mbo-afdeling in Goes, gebeurt. Het CDA vindt die in Zee land horen vanwege de grote agra rische sector. Het groene onderwijs in Zeeland kan worden versterkt door samenwerking met de HAS Hogeschool in Den Bosch, de HZ en proefboerderij De Rusthoeve in Colijnsplaat. Uit contacten met de agrarische belangenorganisatie ZLTO maakt het CDA op dat daar over nog weinig overleg is gevoerd. Oudeman wil opheldering van het dagelijks provinciebestuur. Hij vraagt ook of een nieuwe vestiging van de HAS Hogeschool in Bergen op Zoom negatieve consequenties heeft voor het groene onderwijs in Zeeland. donderdag 28 september 2017 n Het voormalige stadhuis van Terneuzen aan de Noordstraat wordt geveild. Harmen van der Werf Terneuzen - Hans Smolders, makelaar Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Veertig soorten wijn zijn er vrijdag 6 oktober te proeven in het centrum van Terneuzen. Wijnroute Terneuzen Proost! is van 18.00 tot 21.00 uur te lopen langs 27 winkeliers en horeca ondernemers. Proefgla zen, die het toegangsbe wijs vormen, zijn vanaf zaterdag voor 12,50 euro te koop bij Gastrovino Fassaert aan Noord straat 56. Reserveren kan via stadsmanager @stadterneuzen.nl. TERNEUZEN Jan Wisse bespeelt za terdag het orgel van de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneu zen. Hij neemt die rol over van Mark Christi- aanse, die wegens per soonlijke omstandighe den moest afzeggen. Wisse is vaste organist bij de gereformeerde ge meente in Aagtekerke en op Walcheren ook mu ziekdocent. Aanvang is om 19.30 uur. Entree kost 8 euro, kinderen tot 14 jaar gratis. GROEDE Duurzaam Groede houdt zondag een Duurzaam Voedsel Festival. In de Grote Kerk van Groede kunnen bezoekers van 14.30 tot 17.30 uur iets leren én komen proeven. Er is een ymposium over voedsel, obesitas en dia betes en aansluitend is er een proeverij waarbij koks en tuinders uit de regio gezonde hapjes en drankjes presenteren. Toegang is gratis en er is een kinderprogramma. De jaarlijkse tweede hands kinderkleding- en speelgoedbeurs Hulst wordt zaterdag voor het eerst op een andere lo catie gehouden. De organisatie verruilt 't Kruispunt in Hulst voor gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge, waar meer ruimte is. De beurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Veel seinen Ernst Jan Rozendaal Theo Giele Kamperland Initiatiefnemer Marco Doele man is zuinig met zijn reactie op het raadsvoorstel over de Zeeuwse Lagune. Hij maakt wel duidelijk dat hij onaangenaam verrast is. „Wij hebben kennisge nomen van het voorstel van B en W aan de raad en zagen dit in complete voorstel na vijftien jaar intensief overleg en gemaakte afspraken niet aankomen." Op de argumentatie van de ge meente gaat hij niet in. „Op dit moment willen wij inhoudelijk niet reageren, maar zijn van oor deel dat de gemeenteraad on juist en onvolledig geïnformeerd is door het College." Doeleman bepleit zijn zaak liever bij de gemeenteraadsleden van Noord-Beveland dan in de krant. „Op dit moment zullen wij niet reageren in de media maar zul len naar de gemeenteraad rea geren zodat zij een goed afge wogen besluit kunnen nemen als betrouwbare overheid." Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76