MIJN HOBBY 3 6 11 De liefde voor muziek leverde John Jansen (65) uit Middelburg een zolder vol vinyl op. Hij luistert maar al te graag naar de krakende plaatjes. Jn de jaren 80 en 90 raakte ik een beetje achterop door mijn andere hobby: handbal. Maar die slag ben ik nu aan het inhalen." „Als kleine Sjonnie ging ik op zondag met familie vaak mee naar het café. 'A nickel for jukebox', werd er steevast gezegd. Die jukebox fascineerde me, vooral wanneer mijn plaatje 'Ramona' (The Blue Diamonds) werd gevonden. Vanaf mijn twaalfde nam ik van mijn gespaarde centjes af en toe een singletje mee naar huis. Een pick-up hadden we nog niet, dus ik dwong mijn ouders om die investering te doen. Singletjes werden lp's, de haren werden langer, de kleding meer afwijkend van de norm en de muziek steeds hefti ger." „Ik koop tweedehands vinyl en lp's om ze een nieuw leven te geven. Of beter gezegd, nieuwe draaibeurten. Mooi is dat er soms nog oude liefdes briefjes of andere boodschappen op staan. Daarnaast vind ik het erg leuk om oude sixties-platen terug te vinden waar ik vroeger geen weet van had of die ik niet kon betalen. En de platenhoezen zijn soms kleine kunstwerkjes." „Elke dag wordt er wel een plaatje of vier ge draaid. In de winter iets meer dan in de zomer." „In de jaren 70 zo'n vijftien gulden per week. Nu koop ik nog wel eens kleine collecties op als ik de kans krijg. Wat ik dubbel heb of niet in de col lectie past, verkoop ik een paar keer per jaar op een vi- nylmarktje." „Ik ben lid geweest van het muziekblad OOR. Daarvan koop ik nog steeds de decemberuit- gave, omdat er vaak lijstjes in staan met de beste pla ten van het afgelopen jaar." „Tegenwoordig hanteer ik Facebook, waar veel vinylgroepen te vinden zijn." „Ze vraagt zich wel eens af naar welke 'jaren 60 zooi' ik zit te luisteren, maar verder vindt ze het prima. Ieder zijn ding hè?" „In mijn werkzame periode had ik een collega waarmee ik de 'lunch-walk' deed: een half uur lang over muziek lullen. Nu deel ik het met mensen op vinylmarkten en beurzen." „'The Aynsley Dunbar Retaliation - Doctor Dunbar's Prescription' (1969) is er één met een bijzonder verhaal. In 1988 is mijn zoon (jawel, Ayn sley) geboren, dus ik vertelde op het werk dat ik al enige tijd op zoek was naar die lp. Dat is een behoor lijk zeldzaam exemplaar, maar de volgende dag lag hij op mijn bureau!" „Dat denk ik wel. Maar dan denk ik: het is heerlijk om soms gek te doen. We worden allemaal gek geboren en sommigen blijven zo." „De drang naar lp-muziek uit de jaren 60 en 70 die ik niet ken zal altijd blijven, dus ik vrees dat ik niet zo snel van het 'vinylvirus' af ga komen..." donderdag 28 september 2017 BE 'Ik geef vinyl een nieuw leven' Menno Kole 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5Zit u bij een club? Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? A John Jansen met een van zijn eerste albums, 'Abbey Road' (1969), van de Beatles, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72