OZCAN AKYOL Pool die gezin uit Sittard doodreed had veel te veel op Ook mooi kdn voordelig zijn! woon square Alleen geldig op 28 sept t/m 30 sept EXTRA KOOPAVONDEN woon square „."Qrfti 6 ÉNPWE Column Voorlopig komt er geen cor rectiefbindend referendum in Nederland. De Tweede Kamervergaderde gisteren over een initiatiefwet die dit democra tisch middel mogelijk moest ma ken, maar een meerderheid liet merken er niets voor te voelen, waaronder partijen die eerder juist vurig vóór referenda hadden ge pleit. had Martin Bosma (PVV) een foefje bedacht: hij herhaalde een betoog van Alexander Pechtold, van een paar jaar geleden, waarin de D66-voorman zich hard maakte voor hetgeen hij nu af wijst. Goed gevonden. Elke keer als het in Nederland over dit onderwerp gaat, wordt als voorbeeld Zwitserland aange haald, waar directe democratie - in de vorm van een volksraadple ging - veelvuldig opduikt, zoals een paar jaar geleden toen het volk voor een minarettenverbod stemde. Wat hardnekkige voor standers van referenda echter ver geten te vermelden, is dat veel be sluiten die door burgers van een land worden genomen totaal geen standhouden als ze in strijd zijn met internationale verdragen en de universele rechten van een mens. dus wel gaan wijsmaken dat het met alles moet kunnen meebeslis sen, maar de praktijk bewijst dat het allemaal een stuk ingewikkel der is. Over dat laatste gesproken: de gewone Nederlander van Sy- brand Buma is niet dom, maar om hem nu op te zadelen met allerlei ingewikkelde internationale vraagstukken? Dat gaat een beetje ver. We kiezen in de repre- sentatieve democratie voor volksvertegenwoor digers die het werk voor ons moeten opknap pen, op basis van dossierkennis en een langetermijn- visie. Dat wordt hun beroep - het vertrouwen krijgen ze van ons. Het nadeel van een referendum is dat complexe problemen door de indieners worden gesimplifi ceerd, zodat er niets anders over blijft dan wel of niet een protest stem uitbrengen, teneinde slui merend chagrijn in de samenle ving kenbaar te maken. Anderhalfjaar geleden reisde ik in het kader van Nederland Leest stad en land af om te praten over democratie, een paar weken voor het referendum over de Associa tieovereenkomst tussen de Euro pese Unie en Oekraïne zou wor den gehouden. Veel bezoekers wa ren boos en zouden 'tegen' stem men. In alle bibliotheken en de batcentra waar ik kwam, ongeveer dertig plekken, vroeg ik wie ook daadwerkelijk het verdrag had ge lezen. De teller eindigde op nul mensen. Wie had het verdrag gelezen, vroeg ik. De teller eindigde op nul De man had had een alcoholpro millage van 3,09 in zijn bloed. Dat blijkt uit het monster dat na de fa tale botsing op de Duitse snelweg A67 bij Rüsselsheim bij hem werd afgenomen. Voor een ervaren be stuurder is in Duitsland een pro millage van 0,5 toegestaan. De 34-jarige chauffeur raakte zelf zwaargewond en kan nog niet worden gehoord. Bij aan komst op de plek van het ongeval rook de politie bij de Pool al een sterke alcohollucht. Bij het wrak van zijn vrachtwagen trof de po litie ook meerdere blikken bier aan. Vlak na het ongeval dacht de politie dat de Pool was omgekeerd op de snelweg om de file te ver mijden. Uit nader onderzoek bleek dat hij via de oprit op de snelweg was gekomen en daarna gelijk de verkeerde kant opreed. De man zou ongeveer een kilo meter hebben doorgereden tot de botsing plaatsvond. Frontaal De vader (53), een moeder (51) en een dochter (20) uit het Lim burgse Sittard botsten met hun Skoda frontaal op de vrachtwagen en overleden ter plekke. Vier vrouwen in een andere personen auto met Duits kenteken raakten lichtgewond. 3+2,5 zits Caribbean Lounge bankstel in stof Supreme, inclusief alte-kussens^Ookjeverbaar in afgebeelde Ribcord en vele andere bekledingen erTiêfêurgnr Normdal JA89C- M voor u tot 21:00 uur Fauteuil Ford In microvezelstof met leerstructuur. Voorzien van een industrieel metalen sledeframe. Diverse kleuren leverbaar. NormaalpQ&r 2+Hoek+2+Longchair Parys Moderne hoekbank met verstelbare hoofdsteunen in Artifical Leather. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen; kan tevens gespiegeld geleverd worden. Normaal^QS^T- nu 1299,-. Als 2+Hoek+2: Normaal JJ799T- Da's thuiskomen! vertellen® donderdag 28 september 2017 @ÖzcanAkyol deo oaischedraa Om die ideologische draai van zijn opponenten te illustreren, Onze politici kunnen het volk De Poolse spookrijder die af gelopen zaterdag in Duitsland drie leden van een gezin uit Sittard doodreed, was zwaar onder invloed van alcohol. Dat melden de Duitse politie en het Duitse Openbaar Ministerie in Darmstadt. Navin Bhagwat Sittard Op de plek van het ongeval rook de politie bij de Pool al meteen een dranklucht, fotoafp 1 op Zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1 d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN DEZE WEEK EXTRA KOOPAVONDEN TOT 21.00 UUR! vlaandag Dinsdag Woensdag Donderdag Zaterdag Zondag Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond gratis voor de deur <r CBW-erkend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6