J Dit jaar al 110 warme dagen in Westdorpe Indonesië V r 3 Havenweg Helleweg Veerse Dam oost Sint Felixweg Werkhaven Kats Banjaard West |r T Onderzochte locaties Zeeuwse Lagunes w*- WS Wjbl Raadsvoorstel is neutraal zegt wethouder De Putter S d Het weer blijft pieken. Gisteren noteerde Westdorpe de 110e warme dag van het jaar. De afge lopen tien jaar bleef de teller drie keer bij 109 steken: in 2009, 2014 en 2016. Het langjarig gemiddelde voor Westdorpe is 92 warme da gen. Het KNMI spreekt van een warme dag als de temperatuur bo ven de twintig graden uitkomt. In De Bilt werd gisteren de 100e warme dag van het jaar gemeten. Die mijlpaal werd sinds 1901 slechts acht keer eerder gehaald. Het record dateert van 2003, met 116 warme dagen. Vlissingen telde dit jaar tot nu toe 86 warme dagen. Dat is ruim boven het lokale gemiddelde (65), maar nog altijd iets lager dan afge lopen jaar (90). In 2016 kwam het kwik in Westdorpe op r6 oktober nog een keer boven de 20 graden. Het aantal zomerse dagen (tem peratuur boven de 25 graden) is zowel in Vlissingen als West dorpe al hoger dan in de afgelopen tien jaar. Vlissingen staat op 18 zo merse dagen, Westdorpe op 40. Vlissingen heeft dit jaar 2 tropi sche dagen gehad (temperatuur boven 30 graden), Westdorpe 8. Rondreizen Kras.nl/indonesie of bel 088-0885 886 i donderdag 28 september 2017 op rood voor parken De locatie Havenweg bij Kamper land komt het beste uit het haal baarheidsonderzoek van Plan en Project. Hier zijn de minste pro blemen te verwachten met ver gunningen omdat er weinig plano- logisch-juridische beperkingen zijn. Ook als het gaat om natuur en milieu zijn er (nauwelijks) nega tieve effecten te verwachten. „In het algemeen kan daarom gesteld worden, dat deze locatie relatief soepel ontwikkeld zou kunnen worden", is te lezen in het rapport van Plan en Project. Voorwaarde is wel de medewerking van grond eigenaar Staatsbosbeheer. Landschappelijk gezien biedt de ont wikkeling van een Zeeuwse Lagune achtige vakantiepark alleen maar voordelen voor de locatie Werkhaven Kats. Maar er zal heel veel geld in het schoonmaken van de grond gesto ken moeten worden voordat er ge bouwd kan worden, aldus bureau Plan en Project. „De bedrijvigheid moet volledig gesaneerd worden." Zelfs in het onwaarschijnlijke geval dat de eigenaar het terrein voor een symbolisch bedrag van 1 euro ver koopt, is de kans op een financieel haalbaar project minimaal. Banjaard West, gelegen aan de Noordzee, is misschien wel de mooiste plek voor een vakantie park, maar ook de minst gewenste. De locatie is in een primaire water kering, in het kustfundament en in een beschermd natuurgebied. De eigenaren van dit gebied- de Staat der Nederlanden en het Water schap Zeeuwse Stromen - houden er helemaal niet van dat aan de zeewering gerommeld wordt. Een heel scala aan wet- en regelgeving staat bouwen hier in de weg. Zeer negatief, is dan ook de beoordeling van het bureau Plan en Project. Als het gaat om natuur en ruimte scoort de locatie Helleweg Noordwelle, de enige onderzochte plek buiten Noord-Beveland, net zo goed als de Havenweg Kam perland. Hier is echter overleg nodig met de gemeente Schou- wen-Duiveland en andere partijen en dat vergt veel voorbereiding. „De locatie is wel complex: er lig gen meerdere initiatieven met meerdere grondeigenaren, het concept zou hier een plek tussen moeten krijgen", aldus Plan en Project. Financieel scoort het plan een voldoende, maar wel minder dan de locatie Havenweg. Het grote probleem van de Veerse Dam oost - de beoogde plek voor de Zeeuwse Lagune - is dat het in een beschermd Natura 2000-ge- bied ligt. Het is lastig om te vol doen aan de zware eisen om daar te mogen bouwen. Plan en Project waarschuwt: „Er is een risico dat de benodigde vergunningen niet afgegeven worden. Er is ook be kend dat er veel maatschappelijke weerstand is tegen de ontwikke ling op deze locatie." Financieel is het in orde, de grondverwerving geen probleem, maar de planolo- gisch-juridische bezwaren leiden tot een negatieve beoordeling. De locatie Sint Felixweg Kamper land is vergelijkbaar met de loca tie Havenweg aan de andere kant van de monding van de oude land- bouwhaven. Maar de locatie maakt deel uit van het Natuurwerk Zeeland. Daarom staat bij het as pect ecologie het sein op licht rood vanwege de te verwachten aantasting van het natuurgebied. Plan en Project verwacht niet dat grondeigenaar Staatsbosbeheer het terrein wil verkopen. Als het gaat om de verwerving van de be nodigde grond staat het sein daarom op donkerrood. Veerse Dam Oost de Banjaard West Helleweg Noordwelle Schouwen-Duiveland Werkhaven Kats Havenweg Kamperland Sint-Felixweg Kamperland Er is een 'volstrekt neutraal' voorstel over de Zeeuwse La gune voorgelegd aan de ge meenteraad van Noord-Beve land, zegt wethouder Piet de Putter. „We hebben een tweescena- riovoorstel gemaakt", ver klaart De Putter. „We hebben een ja en een nee tegen de Zeeuwse Lagune onder bouwd. Er zijn voldoende mo tieven om het plan gewoon door te laten gaan. Aan de an dere kant zijn er ook motieven om het niet te doen. Uit onaf hankelijk onderzoek blijkt dat er ook nog andere plekken mogelijk zijn. Het is nu aan de raad om de puzzelstukjes aan elkaar te leggen, rekening houdend met de belangen van de Zeeuwse Lagune. Ik heb in dit dossier al veel onver wachte wendingen meege maakt. De provincie is bij machte haar verordening te veranderen. Het onderzoeks bureau dat alternatieven heeft bekeken, wijst erop dat je nog wel wat stappen hebt te doen als de gemeente de Zeeuwse Lagune zou toestaan, maar niets is onmogelijk." Rolf Bosboom Westdorpe reisleider Hagelwitte stranden, magische tempels en felgroene rijstvelden kenmerken Indonesië. Inclusief Nederlandssprekende reisleiding. Rondreis Java Bali Bewonder de imposante Borobudur Ook te boeken i.c.m. Sumatra Met twee schitterende treinritten Zie: Kras.nl/36554 en kras.nl/36816 Rondreis Bali Compleet Alle hoogtepunten van het 'Godeneiland' Tip: ga mee dolfijnen spotten in Lovina Incl. excursies en entreegelden Zie: Kras.nl/36751 en kras.nl/36818 Rondreis Sulawesi Bali Ontdek het échte authentieke Sulawesi Een reis boordevol cultuur en tradities Nagenieten aan de stranden van Bali Zie: Kras.nl/36509 en kras.nl/36831

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68