Het Ultieme Wapen in de strijd tussen zoon en boze vader 6 Regisseur Kathryn Bigelow won als eerste vrouw in haar beroepsgroep een Oscar voor The Hurt Locker, een film over een bomexpert in Irak. Met Detroit snijdt zij een ander actueel thema aan: onuitroeibaar racisme bij de Amerikaanse politie. €384.000 Top 5 in de bioscoop FILMNIEUWS Clooney opent Leids festival Eerbetoon aan Roger Moore De vuistregel is doorgaans dat de oorspronkelijke, Engelstalige versies van animatiefilms beter uit de verf komen dan de Nederlands nagesyn chroniseerde broertjes. Deze titel vormt daarop een aangename uit zondering. Dat komt vooral door de goed van de tongriem gesneden acteur Cees Geel, die de stem van de schurk met verve inspreekt. Hij is de Darth Vader-achtige Lord Garma- don, die almaar probeert Ninjago Stad te veroveren. Zijn zoon Lloyd, die zich door hem genegeerd voelt, bestrijdt hem als Groene Ninja. Lloyd krijgt hulp van zijn jonge ninjavrien- den en de wijze sensei Wu. Wanneer het Ultieme Wapen wordt ingezet tegen Garmadon, wordt de strijd naar een heel ander niveau getild. Net als in de eerdere Lego-films wordt er geestig omgesprongen met de welbekende bouwblokken en de manier waarop kinderen ermee spelen. Denk aan een 'haaienpistool' dat 'Hap! Hap! Hap!' zegt. Hoewel de film nipt te lang aanvoelt, is hij inhoudelijk razendsnel. Ook geinig: 2 (1) It €276.000 Nu in de bios Victoria Abdul Wind River mother! de makers spelen met verschillende animatiestijlen en live action. - Marieke Nieuwdorp De LEGO Ninjago Film 1 (-) Kingsman: The Golden Circle Hoogste opbrengst afgelopen week OPENINGSFILM De openingsfilm van het Leiden International Film Festival op 27 oktober is Suburbicon, van George Clooney. Het verhaal volgt een blank en een zwart gezin in de jaren 50 in de VS, die kampen met problemen als rassenhaat en misdadig ge drag. Matt Damon en Julianne Moore spelen de hoofdrollen. JAMES BOND Als eerbetoon aan de in mei overleden James Bond- vertolker Roger Moore vertoont de fanclub James Bond Nederland op 13 oktober 2017 eenmalig de Bond-film The Spy Who Loved Me in EYE Am sterdam. De film, persoon lijke favoriet van Roger Moore, wordt gedraaid in de originele versie en zon der ondertite ling. ANIMATIE Regie: Charlie Bean Stemmen: Cees Geel, Jörgen Raymann 3 (2) Bella Donna's €97.000 4 (4) Girls Trip €77.000 5 (3) American Made €59.000 DRAMA Opnieuw schittert Judi Dench als koningin Victoria. Zij speelt haar dit maal in de nadagen van haar leven. Een vriendschap met een Indiase bediende zorgt voor veel scheve gezichten in het paleis. MISDAADDRAMA Elizabeth Olsen maakt indruk als een onervaren FBI-agent die in Wyoming te maken krijgt met de moord op een Indiaanse vrouw. De misdaad toont aan hoe slecht het met de positie van deze bevolkingsgroep in Amerika is gesteld. DRAMA Regisseur Darren Aronofsky haalt heel veel overhoop in zijn horror drama mother! Jennifer Lawrence speelt een vrouw in een afgelegen landhuis die langzaam haar verstand dreigt te verliezen. Het hoe en waarom kan op vele manieren worden uitgelegd. Lloyd strijdt als Groene Ninja voor Ninjago Stad. fotowarnerbros donderdag 28 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50