Pianisten en oude rockers 0 Klassiek 4 Muziek Voorheen maakte hij vooral alternatieve en indiemuziek. Tegenwoordig valt hij onder de noemer pop. Donderdag 5 oktober staat hij in De Spot om zijn album 'Cousins' te promoten: zanger-gitarist Kim Janssen. Iris Hond heeft in Bewogen' het geluk gevonden Péter Tóth geeft pianorecital ^^Vorige maand bracht Kim Janssen zijn derde single, Rama VI uit, van zijn eer- der dit j aar uitgeko- men album Cousins. De promotietour brengt hem onder meer naar De Spot in Middelburg. Hij gaf zijn eerste show in De Spot in 2009. Hij heeft er mooie herinneringen aan. „Inmid dels heb ik al best vaak opgetreden in deze concertzaal en ik heb er zelf ook al veel bands gezien", vertelt de ar tiest. De tour die hij nu doet in Ne derland en België en eind dit jaar in Duitsland is echter de eerste onder Ik ben een enorme filmliefhebber, dus het was gaaf om dit te kunnen doen COUSINS zijn eigen naam. „Ik vind alle shows dus te gek. Maar De Spot in Middel burg en ook VERA in Groningen zijn toch speciale plekken voor mij, om dat ik er al vaak ben geweest." Zijn nieuwe single Rama VI pre senteerde Janssen voor het eerst tij dens zijn optreden op het Lowlands festival, afgelopen augustus. Een buc- ketlist momentje. „Het was de eerste keer dat ik op Lowlands stond en voor een Nederlandse muzikant is dat toch wel heel bijzonder. Het was te gek en erg bijzonder om mijn nieuwe plaat met de hele band te brengen." Ook zijn show op het festi val Best Kept Secret, deze zomer, was zeer geslaagd. „We speelden in een bomvolle tent, voor duizenden men sen. De sfeer zat echt goed." Video Nog een mijlpaal: Janssen regisseerde voor het eerst zijn eigen video, voor het nummer Rama VI. „Ik ben een enorme filmliefhebber, dus het was heel gaaf om dit te kunnen doen." De hoofdrol in de clip wordt gespeeld door de Nederlandse actrice Sallie Harmsen, die genomineerd werd voor een Gouden Kalf voor haar rol in de film Het Echte Leven. Op het mo ment dat de Janssen Sallie Harmsen benaderde, was ze nog in Los Angeles voor de opnames van de film Blade Runner 2049, met onder andere Ryan Gosling en Harrison Ford. „Gelukkig wilde ze meteen meewerken. Echt te gek." Met platen uitbrengen had Janssen al ervaring, maar een videoclip ma ken was toch een heel ander verhaal. „Het produceren was een hele uitda ging. Vooral het samenstellen van een crew en dan met een bepaald budget alles voor elkaar zien te krij gen. Gelukkig had ik goede mensen om me heen en is het goed gelukt." Nu is hij zich aan het voorbereiden op de clubtour in Duitsland. Die gaat op 13 december van start met een optreden in Keulen en duurt tot en met 18 december. „Duitsland is een geweldig land qua muziek. Ik heb 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Muziektheater donderdag 28 september 2017 jekevoor Gertie De Boey 44 Kim Janssen Kim Janssen werd geboren in Nederland en groeide op in Zuid-Oost-Azië. Zijn jeugdjaren vormen een inspi ratiebron voor meerdere albums. De afgelopen jaren reisde Jans sen als muzikant door Europa, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Azië en gaf hij vierhonderd shows. Dat deed hij met zijn 25- koppige Major Ci ties orkest of met de akoestische popgroep 'The Black Atlantic' waar hij deel van uitmaakte. Zijn nieuwste album, Cousins, werd verspreid over driejaar in verschillende stu dio's geprodu ceerd. Aan de plaat werkten Maria Hansen van The National en Eirikur Orri Ólafs- son van Sigur Rós mee. Iris Hond en Péter Tóth zijn pia nisten, die heel verschilende voorstellingen brengen. Ze zijn beiden binnekort te zien in Zee land. Net als symphonische-rock muzikanten van het eerste uur. Drie oud Kayakleden spelen tij dens Sympho-Classics in CCXL. Als Leonard Cohen over je zegt: 'Er is een grote geest onthuld', dan betekent dat toch wel iets. Iris Hond is een eigen zinnige pianiste en staat mo menteel op de planken met haar theaterconcert Bewogen. Het publiek kan daarbij reke nen op een muzikaal intieme avond. Bewogen gaat over het leven van een opmerkelijke vrouw en hoe de muziek haar er in haar leven altijd weer doorheen sleepte. Een trip down memory lane gelardeerd met stukken van Chopin, Rachmaninoff en Scriabin: klassieke componis ten die zij altijd zal blijven koes teren. Daarnaast speelt ze tij dens de show stukken van haar album Dear World, de muzikale brieven die zij schreef aan Moeder Aarde. Iris Hond heeft met deze combinatie, volgens eigen zeggen, nu het geluk ge vonden. In haar show brengt ze afwis selend spannend,dan weer speels pianospel, vaak spran kelend en virtuoos, soms diep emotioneel. Haar interpretaties zijn interessant. Zaterdag 30 september in het Ledeltheater in Oostburg, 20.15 uur De Hongaarse pianist Péter Tóth won als 17-jarige de internationale Franz Lisztcompetitie in Weimar en een jaar later deed hij dat over in Boedapest. In Amerika speciali seerde hij zich verder en geeft daar nu zelf les. Hij reist nu af naar Mid delburg om een pianorecital te verzorgen. Op het programma Schumann, Brahms en Liszt. Zat 7 okt, Con certzaal Middel burg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48