8 3 Recepten van moeder en oma (On) betrouwbaar Moderne mengelmoes Een hondenleven FIFA 18 is er eindelijk Boek Cd [p Dvd Game stille krachten in de keuken." Roy lepelt enkele uitspraken van bezoekers op: 'Onze familie heeft precies hetzelfde meegemaakt. Ik heb nooit geweten dat alles zo gegaan is. Ik zit eigenlijk vol, maar mag ik nog één stokje saté om het af te leren...' Theatervirus Roy hield als kind al van toneelspe len. Als opstandige tiener vond hij het bestaande theater maar 'duf en begon met theatervormen te experi menteren. Ook Hedy was besmet met het theatervirus, maar hun vader eiste dat ze eerst een vak leerden om de kost te kunnen verdienen. Hedy ging een secretaresse-opleiding vol gen en Roy kwam terecht op de soci ale academie. Beiden kozen op een bepaald moment toch voor het thea ter. Hedy als decor- en kostuumont werper, na een studie aan de mode academie. En Roy ging hij in de avonduren regie studeren aan de to neelschool Maastricht. Hij werkte daarna als conceptontwikkelaar voor een evenementenbureau en werd la ter directeur van schouwburg inGo- richem. Toen stapte hij over naar de NHTV (hogeschool) in Breda, waar hij docent imagineering (denken in combinatie van imagination en engi neering) werd. „De belevingsecono mie was in opkomst en ik kon stu denten lesgeven vanuit mijn praktijk. Ik was ook geen gewone docent, ik vertelde verhalen. Na een jaar ben ik zelfstandig ondernemer op het ge bied van conceptontwikkeling en RIJSTTAFEL storytelling geworden. Storytelling wordt veel gebruikt als strategisch instrument binnen marketing, bran ding en sales. Ik gaf en geef nog steeds colleges, trainingen, seminars voor het bedrijfsleven en op diverse hogescholen en tussendoor doe ik commerciële projecten. Mijn zus Hedy werkte in het theater als decor- en kostuumontwerper. Door de crisis verloor ze veel werk en ze begon op bescheiden schaal van huis uit In- disch te koken voor kleine gezel schappen. In 2013 begon ze in Tilburg een pop-up restaurant Eten by Hedy. Ik vond dat we hier meer mee kon den doen en zo werd in 2014 onze voorstelling geboren. Tot nu toe is er niet gesleuteld aan dit succescon cept." Roy mag dan 67 zijn, hij weet niet van ophouden. „Ik las eens het ver haal van een journalist die de be roemde schilder Claude Monet inter viewde, omdat deze 80 werd. Hij vroeg de schilder waarom hij nog steeds zo actief was. Het antwoord van Monet: 'Ach monsieur, ik heb nog zoveel ideeën, zoveel plannen, ik heb geen tijd om dood te gaan, is mijn leidmotief geworden'. Verhalen vertellen is heerlijk, je moet het ver haal goed kunnen brengen en daar zijn trucjes voor. Ik pas die toe en het publiek hangt aan mijn lippen." donderdag 28 september 2017 GO Met haar vorige romans De wezenlozen, Boy en Quarantaine, liet schrijfster Wytske Versteeg al zien dat ze ongemakkelijke waarhe den en onderwerpen niet schuwt. Haar nieuwe roman Grime gaat over Nino, zijn vriend Michael en het meisje Suyin, op wie Nino verliefd is, terwijl zij alleen oog heeft voor Michael. De roman draait om obsessie en (onbe trouwbaarheid. Is verschenen bij Querido. Ibeyi is de naam van een bijzonder duo: tweelingzussen Naomi en Lisa Kaindé Diaz, die in Parijs opgroeiden, maar Cubaanse roots hebben. Hun muziek is een mix van Cu baanse, Afrikaanse en Europese invloe den, en een combi van R&B, jazz, hiphop, soul en elektronische muziek. Met hun ka rakteristieke stemgeluid levert dat een unieke sound op. Verschijnt morgen bij XL Recordings. Zin in een feelgoodmo- vie? A Dog's Purpose gaat over Ethan en zijn hond Bailey. Van kinds af aan zijn ze onafscheide lijk. Na Baileys dood komt hij steeds terug als een andere hond en biedt hij andere baasjes plezier en troost. Maar hij houdt altijd een speciaal plekje in zijn hart voor Ethan. Dan komen de twee elkaar opnieuw tegen. Verschenen bij Entertainment One. DOCS H l i'i;y Voetbal- en spelletjesfans keken er al een tijdje naar uit: FIFA 18. De grote helden van het voetbal zijn nog beter herkenbaar aan hun trucjes, sprintjes en bewe gingen. Ook zijn de speltactieken en beste momenten van de verschillende in ternationale teams herkenbaarder ge maakt. De spannendste voetbalwedstrijd kun je nu dus gewoon zelf spelen. Verschijnt morgen, met versies voor PlayStation en Xbox. m t Hedy Grünewald kookt terwijl haar broer verhalen vertelt. „Ik heb de Indische kookkunst geleerd van mijn moeder en oma. Zij schreven hun recep ten met een kroontjes pen in ouderwetse schoolschriftjes. Voor het Kumpulanmenu houd ik rekening met vegetariërs. Witte rijst vormt de basis van een mooi bordje. Daarom heen diverse sajoers (soepachtig groentege recht). Geroosterde saté met echte kat- jangsaus ontbreekt nooit en voor de vege tariërs is er saté tahoe en tempeh. De graad van pittigheid bepaalt Terwijl Roy Grüne wald verhalen vertelt, staat zijn zus Hedy te koken, foto's wierd massink elke eter zelf door veel of weinig sambal erop te doen. Het bord wordt compleet met atjar, gebakken uitjes en kroepoek. Twee maal opscheppen mag, er is altijd genoeg." Selamat Makan, zaterdag 30 sep tember (uitverkocht) en zondag 1 oktober in Theater De Mythe in Goes, aanvang 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47