u 14 ZE Een groot terrarium als huiskamer. Dat wil de Bossche LuanaCampinho. Voor nu houdt ze het nog even bij haar slaapkamer. MENS EN DIER REUZENSLAKKEN wachten hebben pech. „Ik wil die dieren wel echt in huis, want ik word er gelukkig van. Dus ik moet wel een jongen die het hier eens mee is. Mijn huidige vriend vindt het ook leuk, dus het is geen probleem nu." Eng of vies Luana wil graag de eerste indruk die mensen over slakken hebben, veran deren. „Nu zegt bijna iedereen dat ze vies zijn en dat ze niet snappen waarom ik slakken als huisdier heb. Dat had ik zelf eerst ook, maar je moet slakken wel een kans geven. Als je ze dan nog steeds eng of vies vindt, oké, dan heb je het in ieder geval ge probeerd." Luana geeft ook spreekbeurten over slakken. Op die manier wil ze aan kinderen duidelijk maken dat slakken meer zijn dan slijmerige beesten. „Op kinderfeestjes of op ba sisscholen geef ik soms eens soort spreekbeurt aan kinderen. Dan vertel ik hoe leuk en makkelijk slakken zijn." Wat haar betreft zouden er best meer mensen slakken kunnen hou den. „Slakken zijn erg goede huisdie ren voor kinderen", vertelt Luana. „Ze knoeien niet veel, zijn heel rus tig, maar je bent er toch verantwoor delijkheid voor, want ze moeten wel eten." Dus, een slak of dertig kopen voor je kind is ook altijd nog een optie als je niet zo van pluizig, zacht en harig houdt. Luana: „Het is zeker makkelij ker dan een hond." De slaapkamer van Luana Campinho (18) is anders dan de doorsnee tie nerslaapkamer. Als je goed kijkt zijn er slijmspo ren van slakken te vinden. Heel grote slijmsporen. Van twee heel grote slakken. Reuzenslakken. En die krui pen, of liever gezegd glijden, op hun dooie gemak, door de kamer. De luipaardgekko, de muis, de mil- joenpoten en de kevers, die zitten al lemaal braaf in hun eigen verblijf. Nou ja braaf... „Ja, er zitten gaten in het verblijf van de kevers. Maar die doen toch niks", legt Luana uit. Het zoemende geluid van een filter dat in haar kamer te horen is, is van het aquarium waar haar schildpad Nala in woont, die wat gezelschap heeft van wat vissen. Het houden van slakken begon ei genlijk met een lekker hapje voor Nala de schildpad. „Ja, want schild padden eten slakken. Ik had slakken besteld, maar die waren te groot om aan Nala te voeren. Dus heb ik ze ge houden. Na een tijdje vond ik ze echt schattig." De reuzenslakken, Chicken en Nugget genaamd, komen niet uit Ne derland. „Die heb ik gekocht via een site. De slakken worden geïmpor teerd uit Afrika en kosten zo'n veer tig euro per stuk. Deze slakken heb ben maat M, maar binnenkort krijg ik er een XL reuzenslak bij. Die kost tachtig euro." Chicken en Nugget bedekken in middels Luana's hele hand, plus een stukje van haar onderarm. „Die XL slak is groter dan mijn hele onder arm", lacht Luana. De slakken zijn wel een beetje verlegen. „Als ik ze uit hun huisje wil laten komen probeer ik ze te lokken een met banaan, of wat groente." Slakken mogen eigen lijk alles eten. „Behalve rucola, dat mogen ze niet", vertelt Luana. Ze knoeien niet veel, zijn heel rustig, maar je moet ze wel te eten geven Terwijl er steeds meer slijmsporen verschijnen op het houten blok waar ongeveer tien andere slakken op kruipen vertelt Luana over haar toe komstige beestenboel. „In mijn eigen huis wil ik later het liefst heel mijn woonkamer vol met dieren." Ook nog wat andere dieren dan ze nu al heeft, want er zijn dieren die ze nu niet mag van haar ouders. „De groene boompython mag ik nu niet. Die wil ik later wel. En nog een va raan, of twee, erbij. En meer slakken natuurlijk." Mannen die daar niet op zitten te donderdag 28 september 2017 Een tienerkamer vol met grote glibberige slakken Tim van Rodijnen Den Bosch Dit zijn Chicken en Nugget, de reuzen slakken van Luana. FOTO'S ROYLAZET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42