Van der Meet krijgt wildcard II 13 „Het is weer iets drukker dan vo rig jaar, maar we zijn er nog niet", zegt organisator Arno van Trigt, die de Masters ziet als de bekro ning op het tennisseizoen. „De toelatingseisen zijn de laatste ja ren veranderd om deelname te stimuleren. Voorheen moest je minimaal drie toernooien in Zee land hebben gespeeld, nu ligt de drempel op één toernooi." Op basis van alle aangesloten toernooien is een circuitranglijst gepubliceerd. Van Trigt: „Daarvan zijn de beste acht of twaalf spelers per categorie uitgenodigd door de landelijke tennisbond. Dat gaat nog niet altijd goed, omdat niet al tijd van iedereen alle contactgege vens daar bekend zijn. Lager ge klasseerde deelnemers konden overigens ook inschrijven, maar zij moesten even afwachten of ze uiteindelijk mee mogen doen." Bekroning „Alle districtsmasters worden landelijk steeds meer op één lijn gebracht. In een aantal districten vindt het deze week plaats, in de rest was het vorige week. Voor heen was dat veel meer verspreid. In de basis is het de bedoeling om de deelname aan toernooien te stimuleren. De masters moeten dan de bekroning op het toernooi- seizoen zijn", zegt Van Trigt, die positief is over de deelname in Goes. „Dat we in de hoogste cate gorieën kleine schema's hebben is logisch, omdat er nu eenmaal wei nig spelers in die categorieën ac tief zijn in Zeeland. Maar juist in de top hebben we wel een aantal heel leuke partijen op de planning staan dit weekend." De organisatie mocht in iedere categorie een wildcard geven aan een speler of speelster die hier geen toernooi heeft gespeeld, maar wel een binding heeft met Zeeland. „Bijvoorbeeld omdat ze hier vandaan komen of afgelopen jaren wel meegedaan hebben", legt Van Trigt uit. Angelique van der Meet (26), afkomstig uit 's Heer Abtskerke en tegenwoordig woonachtig in Roosendaal, ont ving zo'n wildcard en is verheugd met de invitatie: „Leuk dat ik weer eens in Zeeland kan spelen. De laatste keer was denk ik in 2015 op het Sjoemeltoernooi." „Angelique heeft in Brabant wel toernooien gespeeld en voldoet daarmee aan onze eisen voor de Leuk dat ik weer eens in Zeeland kan spelen, de laatste keer was in 2015 wildcard", verklaart Van Trigt. Haar enige opponente in de hoog ste categorie (actuele speelsterkte o.o tot 1.0) is Mandy Wolfert uit Sluiskil. Zij staan zondagmiddag tegenover elkaar. De twee troffen elkaar deze zomer twee keer eer der, waarbij Van der Meet even vaak met duidelijke cijfers (6-16- 1 en 6-1 6-1) de dienst uitmaakte. Een categorie lager (actuele speel sterkte 1.0 tot 2.0) ging de wild card naar de zeventienjarige Flory Bierma uit Koudekerke, die het zaterdag opneemt tegen de Utrechtse Milou Ettekoven. Bij de mannen ging de wildcard in de hoogste categorie (actuele speelsterkte 1.0 tot 2.0) naar de 21- jarige Daan Maasdam uit Bergen op Zoom, die vorig jaar ook van de partij was. Hij zal het opnemen te gen Wemeldingenaar Frank Clau sing (34) en Björn Klaassen (25) van het Terneuzense TC Animo. Ted Hankey kwam naar me toe: 'Fucking James Wade over here!' Almere nog een beker, als num mer drie op het eerste nationale rankingtoernooi van het seizoen. „Dat was wel even een lekker moment, ja, zo kort voor de Win- mau Masters en de play-offs voor Lakeside", glundert Schoremans. Op de Winmau Masters werd hij maandag al in de eerste ronde uit geschakeld door Steve Alker (3-1), maar vandaag is 'de belangrijkste dag van het jaar'. Dan moet Scho remans zich via de play offs gaan kwalificeren voor het WK van de BDO: Lakeside 2018. „Ik wil gewoon laten zien dat ik ver kan komen, mezelf in the pic ture spelen. Ik moet bij de laatste vier zitten om naar de Lakeside te mogen. Dat zou natuurlijk gewel dig zijn. Ik heb nog nooit op een groot podium gespeeld. Ik kijk er eigenlijk wel naar uit." Tegen wie hij nog weieens zou willen spelen? „In de BDO heb ik eigenlijk al tegen bijna iedereen gespeeld", stelt hij, als hij hardop de namen langs gaat. „Martin Adams, Darryl Fitton, Gary Robson, Andy Ford ham, Paul Hogan, Scott Mitchell heb ik allemaal al gehad. Glenn Durrant of Mark McGeeney zijnde besten op dit moment en daar heb ik nog niet tegen ge speeld. Dat lijkt me nog wel een keer leuk. Van de PDC-darters zou ik tegen James Wade en Michael van Gerwen willen spelen. Ik word weieens vergeleken met Wade. Ted Hankey kwam in Brugge naar me toe: 'Fucking heil mate, fucking James Wade over here!'. Mooi toch?" LEGERPRINT 'Ik hoop een goede bijnaam te krijgen' donderdag 28 september 2017 Zo'n negentig tennissers strij den vanaf vanavond op de banen van TV de Goese Maan om de prestigieuze Masters-ti- tels van district Zeeland. Bij de vrouwen in de hoogste catego rie mogen Mandy Wolfert en Angelique van der Meet uitma ken wie er met de prijzenpot vandoor gaat. Bij de mannen kruisen Frank Clausing, Daan Maasdam en Björn Klaassen de rackets. Menno Kole Goes - Angelique van der Meet (26) K 92 tennissers strijden vanaf vandaag tot en met zondag in vijftien categoriën om de Zeeuwse Masters-titels. Angelique van der Meet won in haar hoogtijdagen het interna tionale Challenger-toernooi in Middelburg (2010). foto lex de meester volgende droom na Voor Rowdy Schoremans is het vandaag 'de belangrijkste dag van het jaar', foto boaztimmermans - Rowdy Schoremans A James Wade. foto action images De pijlen van Rowdy Schoremans hebben flights met een legerlook. Het shirt dat hij draagt heeft hetzelfde mo tief. „Dat legerprintje is uit respect voor mijn vorige colle ga's", vertelt de Ter- neuzenaar. „Er zijn jongens die op uit zending zijn gegaan en niet meer zijn te ruggekomen. Ik vond mijn tijd in het leger een geweldige tijd en ik vond dit bij me passen." Schoremans maakte van april 2008 tot december 2011 deel uit van het leger, als chauffeur van het personeel en het eten. „Toen kwamen de bezuinigingen en moest er 12.000 man op 6.000 vaca tures solliciteren. Ik ben toen wat anders gaan doen en werk tegenwoordig in de wegmarkeringen, maar ik mis het soms nog wel. Zeker als ik die reclames op tv voorbij zie komen." Op zijn shirt met legermotief staat overigens nog geen bijnaam, zoals gebruikelijk in de dartswereld. „Ik hoop dat er nog een keer een goede bij naam komt", lacht hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41