7 M Drakenboten in race King of the Channel UUIiiUft 1 I IJ yu.lll'in-ülllHW1LA11IL,J H'H agrimorkt (523 NIEUWE VERKEERSLICHTEN SLIM SYSTEEM Middelburg vervangt de verkeerslichten op zes kruispunten op de drukke route door de binnenstad. De cyclus wordt korter, waardoor je sneller aan de beurt komt. iSMMM Zes kruispunten a Middelburg Y <=>©^e Ze regelen zelf 'wanneer het in de vervolgrichting rood of groen moet zijn I egt het ene stoplicht tegen het andere: „Het is hier druk, dus spring jij maar vast op groen." I De techniek staat te genwoordig toch voor niks hé. Die nieuwe verkeerslichten in Middel burg springen natuurlijk gewoon keurig op rood, oranje en groen. Maar wat ze ook doen, is babbelen met elkaar. Ze weten van elkaar wat ze doen, hoe druk het is, en wanneer ze van kleur moeten ver anderen. „Ja, babbelen, zo noemen wij dat", lacht Johnny van den Heijkant van Dinniq, dat de instal laties plaatst. „Het zijn slimme systemen. Ze regelen zelf wanneer het in de vervolgrichting rood of groen moet zijn. En de systemen hoeven minder lang na te denken als ze een signaal krijgen uit de meetlus in de weg. Ze reageren sneller." En dat is wel handig, want Mid delburg vervangt nu de verkeers lichten op zes achter elkaar lig gende kruispunten op de drukste route door de binnenstad: de Schroeweg, over het spoor en het kanaal en dan naar Het Groene Woud richting het centrum. De primeur was gisteren voor de kruising van de Schroeweg met de Segeerssingel. „We zijn om zeven uur 's ochtends begonnen om alles vrij te graven. Om negen uur heb ben we de verkeerslichten uitge schakeld", vertelt Jeroen Eek - van Hans Eek Infrawerken. „En toen zijn we begonnen met uitwisse len." Oud eruit, nieuw erin. De verkeerslichten voor fietsers en voetgangers worden met paal en al vervangen. „Die palen waren er ook best slecht aan toe." De por talen voor de verkeerslichten bo ven de weg voor auto's waren nog goed genoeg en zijn alleen geschil derd. De lichten zelf zijn wel ver vangen. De borden rond de lam pen zijn nu veel kleiner. „Minder massaal, het ziet er beter uit", vindt Van den Heijkant. Als de installatie weer werkt, zullen automobilisten het verschil ook goed zien. De nieuwe lampen hebben led-verlichting en vallen goed op. Bovendien zijn ze ener giezuiniger en gaan ze langer mee. Het risico dat ze uitvallen is daar door ook kleiner. En dat was zeker vorig jaar bij het kruispunt van de Schroeweg met de Blauwedijk re gelmatig het geval. Tot grote erger nis van fietsers, en met onveilige situaties tot gevolg. De nieuwe in stallaties moeten daar een einde aan maken. „De cyclus wordt kor ter, waardoor je sneller aan de beurt komt", legt woordvoerder Peter Wisse van de gemeente uit. Het laatste van de zes kruispun ten die worden aangepakt, is dat van Het Groene Woud met de Zandstraat. Die kruising is enkele maanden geleden door de Fiet sersbond nog als een knelpunt aangeduid. De oversteek voor met name fietsers wordt veiliger. Overigens moeten Eek, Van den Heijkant en hun twaalf collega's flink doorwerken. Op andere plek ken mogen ze meestal een paar da gen over een kruispunt doen. In Middelburg krijgen ze maar één dag de tijd. „Da's echt gigantisch veel werk", zegt Eek. „Maar ja, het is ook een drukke weg, dus die wil je niet te lang afsluiten." VLISSINGEN De drakenbo ten van de Hogeschool Zeeland, Scalda en University College Roosevelt roeien morgen weer om de titel King of the Channel. Zeven teams komen aan de meet in het Kanaal door Walcheren bij Vlissingen. Er zijn drie boten met roei- ploegen van elk tien medewer kers van de onderwijsinstituten en vier drakenboten, elk gevuld met twintig studentenroeiers. Rijp en groen roeit door elkaar; tussen wat ervaren roeiers van de roeiverenigingen trekken vooral veel gelegenheidsroeiers aan de riemen. De starts zijn bij het boten huis. In de lange race wordt er gefinisht bij de Draaibrug van Oost-Souburg. De sprintrace van 350 meter stopt even voorbij de Halfhoge, de Sloebrug. Ï\LA\ "Een familiebedrijf dat nu gerund wordt door de derde generatie." donderdag 28 september 2017 WA - Johnny van den Heijkant, Dinniq Werkzaamheden op de Schroeweg. FOTODIRK-JAN GJELTEMA Am «L. 'Spring jij maar vast op groen' Maurits Sep Planning vervanging verkeerslichten Middelburg Kruising Schroeweg Segeerssingel Woensdag 27 sep. Kruising Schroeweg Kanaalweg Donderdag 28 sep. Kruising Schroeweg Blauwedijk Maandag 2 okt. Kruising HetGroeneWoud Poelendaelesingel Dinsdag3okt. Kruising Schroeweg Vrijlandstraat Woensdag 4 okt. Kruising HetGroeneWoud Zandstraat Tussen 16en30okt. Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dat de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Joost Matijsen levert komkommers aan Agrimorkt. I @agrimarl<t De teeltwijze van de komkommers aan de hoge draad is uniek. Hoge draad teelt betekent dat de kop van de plant altijd omhoog groeit naar het licht. De komkommers groeien allemaal aan de stam van de plant waardoor de smaak voller en de komkommer knapperiger is. Bovendien is de komkommer veel langer houdbaar. De selectie wordt met de hond gemaakt, hierdoor worden de planten netjes belast en ontstaan mooie volgroeide vruchten. Verder wordt er gestreefd naar een zo hoog mogelijk efficiency, hoogwaardige kwaliteit komkommers en balans in de plant waardoor ziektes nagenoeg niet voorkomen. Alle kennis wordt toegepast om het groeiproces zo optimaal mogelijk te maken met een minimale inzet van energie. <=b$fydl uu U.W- uootdl&d?! www.Qgrimarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35