Ifc Verbeek vindt Iran iets te avontuurlijk loopgraven in 23 weer door nederlagen en een waslijst aan blessures Herstructurering voetbalpiramide VOETBAL De FA start vanaf volgend seizoen met een volledig professionele competitie voor vrouwen. Er komt een hoogste klasse met veertien clubs en een niveau eronder met twaalf clubs. Alle voetbalsters op het hoogste niveau worden fullprofs. De herstructure ring van de voetbalpira mide bij de vrouwen is een mijlpaal volgens Katie Bra- zer, hoofd van het vrou wenvoetbal bij de FA. In Engeland spelen onder an deren de Nederlanders Van Veenendaal, Van der Donk en Miedama. EUROPALEAGUE Programma Groep K veel blessures", zegt Van Bronck- horst. „En inderdaad, Nieuwkoop en Jorgensen (foto linksonder) heb ben hamstringblessures. Maar ik denk niet dat het ligt aan onze trai- ningsopbouw. We doen in dat op- Ze vallen bij bosjesom en we hebben iedereen juist zo hard nodig zicht gewoon niet veel anders dan afgelopen seizoen." Het zware programma dan? In de Kuip halen ze ook daarbij hun schouders op. Ajax speelde vier Eu ropese wedstrijden, PSV twee. Het duel van Feyenoord in Zuid-Italië tegen Napels was pas hun tweede Europese treffen en bovendien wa ren spelers als Jorgensen en Nieuw koop al voor de start van de Euro pese campagne afgehaakt. „Feit blijft dat we er mee te ma ken hebben", zegt Van Bronck- horst. „Aan de andere kant: de se lectie is ingericht op het spelen van meer wedstrijden. We hebben meer mogelijkheden. Daar is afge lopen zomer echt heel bewust naar gekeken." De terugkeer van centrumverdedi ger Sven van Beek na anderhalfjaar blessureleed is prettig, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat hij zon dag tegen AZ alweer in de basis staat. In dat geval moet Renato Ta- pia dus weer aan de bak. De Peru aan die ook na bijna twee jaar in de Kuip nog voetbalt alsof hij meedoet aan een vrijblijvend bedrijfstoer- nooi. Jens Toornstra neemt het ech ter voor de Zuid-Amerikaan op. „Hij voetbalt tenminste wel met zelfvertrouwen." Dikke knie De vraag of Toornstra zelf eigenlijk fit is, nadat hij kort voor het duel met NAC opeens afhaakte met een dikke knie, levert een korte stilte op. „Ik ben fit. Althans, er zit vocht in mijn knie. Maar ik kan er mee spelen. Het vocht was er opeens toen ik wakker werd. Zoals Jerry St. Juste opeens last had van zijn schouder, Michiel Kramer tijdens de laatste training in Napels af haakte met liesklachten en Van der Heijden tijdens de laatste sprint in de warming-up afhaakte met een kuitblessure. Blijkbaar zitten we in zo'n periode." Feyenoord lijkt nu al op omvallen te staan en AZ-uit kan voor nog meer schade zorgen. Toornstra: „Vorig jaar gingen we ook naar AZ in een periode dat mensen ons gin gen afschrijven. Toen speelden we daar geweldig. Dit is het moment om dat weer te doen." VOETBAL Gertjan Verbeek zit na zijn ontslag bij VFL Bochum al even werkloos thuis, maar heeft qua aanbiedingen uit het buitenland niets te klagen. In Iran hadden ze de trainer graag willen hebben, maar daar had hij geen zin in. „Ik ben kieskeurig over wat op mijn pad komt. Er is nog niets voorbij gekomen wat mij een leuk avontuur of een leuke uitdaging lijkt", vertelt hij aan Omrop Fryslan. „Ik sta toch niet te springen om naar Iran te gaan", zegt Ver beek. De Friese oud-trainer van onder meer AZ, Feyenoord, He racles en Heerenveen heeft zich wel goed verdiept in het Aziati sche land: „Het lijkt een mooi land. Maar mijn vriendin mag het stadion niet in en ze hebben daar nog de doodstraf. Dat is me net iets te avontuurlijk, in mijn situatie met vrouw en kind." Daarom ben ik ook blij dat hij mee doet. Ik hoop dat Vitesse nog jaren plezier aan hem kan beleven." Ook mét de Zuid-Afrikaanse spelmaker is defensieve stabiliteit in Nice het sleutelwoord. De Franse club bezit volop individu ele klasse. Heeft met Mario Balo- telli een topspits in huis. „Nice heeft echt een uitstekend team", zegt Fraser. „Wij móeten hier ons niveau van Lazio halen. En we moeten te allen tijde een snelle goal voorkomen. Dat is werkelijk het slechtst denkbare scenario. Dan kan Nice vanuit de omscha keling gaan voetballen." „Dit wordt een zware test. Maar wij hebben een volwassen groep. Kijk naar de leeftijdsopbouw. Kijk naar de ervaring. Dit is een groep die weerstand kan bieden. We moeten het hier maar laten zien." moet Vitesse hier top zijn", zegt Fraser. „Thulani is daarbij voor ons van groot belang. Hij is van een andere orde. Neemt in het veld Foor en Bruns mee. De cen trale verdedigers zijn ook kalmer. Beter. Het voetballende vermogen wordt met Thulani groter. VOLG ALLES OVER DARTS OPSPORTNIEUWS.NL DOWNLOAD NU DE APP! App Store donderdag 28 september 2017 Vanavond 19.00 uur OGC Nice - Vitesse Lazio - Zulte Waregem gespeeld pt (v-t) 1 OGC Nice 1 3 (5-1) 2 Lazio Roma 1 3 (3-2) 3 Vitesse 1 0 (2-3) 4 Zulte Waregem 1 O (1-5) PC - Jens Toornstra (28) M De training van Vitesse in het stadion van Nice, foto pro shots GET IT ON Google Play Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23