Als het moet, gaat Vitesse de 22 Landskampioen vroeg in het seizoen in zwaar 'Sneijder is niet fit' Belangrijke spelers van Feyenoord vallen 'bij bosjes om'. En de resultaten vallen ook nog eens tegen. Er zal hoog spanning staan op AZ-uit, komende zondag. Kort Einde carrière voor Woods? Tiger Woods heeft gezegd dat hij wellicht nooit meer terugkeert in competitie. De Amerikaanse golfer (41) won in 2008 zijn laatste grote toernooi. Hij kampt al jaren met zware rugblessures. Fed Cup: toch uitduel Oranje De Nederlandse tennissters spelen volgend jaar in de eerste ronde van de Fed Cup toch een uitwedstrijd. Het team van captain Paul Haarhuis lootte vorige week een thuisduel met de VS, maar dat land mag als finalist van 2017 ervoor kiezen thuis te spelen. Real bindt weer een speler Raphael Varane heeft zich voor langere tijd verbonden aan Real Madrid. De Franse ver dediger verlengde zijn contract tot medio 2022. Varane is de zoveelste speler die dit seizoen zijn contract heeft verlengd. Eerder gingen Marcelo, Isco, Dani Carvajal en Ka- rim Benzema hem voor. Varane (24) voet balt al sinds 2011 voor de Madrileense ploeg. De Ligt terug bij Ajax Matthijs de Ligt (foto) heeft zich weer op het trainingsveld van Ajax laten zien. De Ligt liep zondag een hersenschudding op in het thuisduel met Vitesse. Hij sliep zondag uit voorzorg in een ziekenhuis. Het is nog onduidelijk of hij dit weekeinde met Ajax in actie kan komen tegen sc Heerenveen. Flitsen Ontslag Promes PC En opeens is alles anders bij de landskampioen. Een steeds voller lo pende ziekenboeg, slechte resultaten met vier nederlagen in de laatste vijf wedstrijden, een langzaam maar zeker morrende achterban en bij velen een pessimistische blik op de nabije toekomst. En soms zelfs een geïrriteerde Giovanni van Bronck- horst, als journalisten zijn ant woorden in twijfel trekken. Het lijkt opeens weer verdacht veel op het Feyenoord van nog niet zo heel lang geleden, uit de periode van voor de zo intens gevierde landstitel van 14 mei. De nederlaag (3-1) tegen Napoli, daar wist de ploeg zelfs nog wel moed uit te putten. „Want we de den toch veel meer mee dan tegen Manchester City", oordeelde Jens Toornstra. „Alleen die persoonlijke fouten. Die moeten eruit. En de blessures. Ze vallen bij bosjes om en we hebben iedereen nu juist zo hard nodig." Zondag tegen AZ moet Feyen oord het wederom doen met een achterste lijn die volledig anders is dan vorig seizoen, toen de defensie het fundament vormde voor het successeizoen. Rick Karsdorp en Terence Kongolo werden verkocht, Bart Nieuwkoop en Ridgeciano Haps waren de beoogde vervangers. Nieuwkoop haakte al in week één van de voorbereiding geblesseerd af, Haps keek ook al een periode van drie weken toe. En het centrale duo dat voor continuïteit moest zorgen, Eric Botteghin en Jan-Arie van der Heijden, ziet het Legioen voorlopig helemaal niet meer terug. Trainingsopbouw Botteghin scheurde een achterste kruisband, Van der Heijden een kuitspier. Gisteren meldde Feyen oord dat laatstgenoemde er zeker zes weken niet bij is. En zo wordt er door de buiten- Vitesse meldt zich met passende bescheidenheid aan de Cöte d'Azur. De Arnhemse equipe moet vanavond voor de tweede poule wedstrijd in de Europa League bij OGC Nice allereerst overleven. Coach Henk Fraser verwacht een storm aan de Middellandse Zee. Desnoods stuurt hij zijn spelers daarom de loopgraven in. Fraser verlaat in het zuiden van Frankrijk uit puur realisme de Hol landse School. Op papier staan er dan drie spitsen tegenover Nice, in de praktijk werkt Vitesse met een dynamisch middenveld. Het is de Ajax-variant, afgelopen zondag met succes uitgevoerd in Amsterdam, waarbij Milot Rashica en Bryan Linssen vanaf de flanken centrum spits Tim Matavz assisteren. Fraser vertrouwt voor extra diepgang ver der op her loopvermogen van Nava- rone Foor en Thomas Bruns. „Wij moeten niet naïef zijn", stelt hij. „Kijk waar de eredivisie op in ternationaal vlak momenteel staat. Het Nederlandse voetbal moet in Europa eerst aanhaken en dan stap pen maken. Dat heeft rijd nodig. Ook bij ons. Aanvallen en de boel opengooien is zelfmoord." Topvoetbal Fraser wijst op de kwaliteiten van Nice en Lazio Roma, dat met 2-3 won van Vitesse in de eerste groepswedstrijd. „Zij gaan ook ge woon massaal verdedigen, als dat nodig is. Dat moeten wij ook doen. Niet alleen maar achteruit lopen, maar gewoon goed gegroepeerd verdedigen. Dat is topvoetbal." wacht ook opeens gewezen naar de medische staf en kritisch gekeken naar de trainingsopbouw, twee componenten die vorig seizoen juist werden gezien als de peilers onder het succes. „Ja, we hebben Voor de confrontatie met Nice kan Fraser zijn beste formatie neerzet ten. Thulani Serero is hersteld van een tik op de achillespees tegen Ajax. De nekklachten van Alexan der Büttner zijn na intensieve be handelingen ook verdwenen. „Om een resultaat af te dwingen, Quote van de dag donderdag 28 september 2017 GOLF TENNIS VOETBAL VOETBAL Lars Veldwijk doet zaterdag niet mee met FC Groningen, als het op bezoek gaat bij zijn oude club PEC Zwolle. De spits kampt met een enkelblessure. NAC Breda kan voorlopig geen beroep doen op Thomas Agyepong. De Ghanese aanvaller staat zes tot acht weken aan de kant met een beschadigde hamstring. Craig Goodwin, aanvallende middenvelder bij Sparta, is opgenomen in de defintieve se lectie van Australië voor de play-off met Syrië in de WK-kwalificatie. HcJflKC PSV speelt op maandag 9 ok tober in Eind hoven in een oefenduel tegen CF Pa- chuca uit Mexico, de ex- club van PSV'er Hirving Lozano. De volledige opbrengst gaat naar de slacht offers van de aarbevingen in Mexico. Hein Vanhae- zebrouck (foto) is na 3,5 jaar ontslagen als trainer van de Belgische voetbalclub AA Gent. In 2015 bezorgde hij de club de eerste landstitel uit de clubgeschiede nis. Spartak Mos kou, de club van Quincy Promes, moet vrezen voor een nieuwe straf van de UEFA. Fans misdroegen zich dinsdag, net als bij het eerste CL-duel. Opeens is alles anders Mikos Gouka Rotterdam Geduld, discipline, duelkracht en duurvermogen. Henk Fraser predikt realisme bij Vitesse voor de Europese strijd met OGC Nice. Lex Lammers Nice O Q. (O - OGC Nice-trainer Lucien Favre heeft vanavond tegen Vitesse geen plek in de selectie voor Wesley Sneijder (foto).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22